• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

Volt egy kis újabb kasza illetve rendezkedés. A jobb oldalt egy kicsit nagyon átrendeztem. A lobéliát többfelé szedtem és hátrább tettem. A középső magaslaton a moha letépkedése után kitűnt, hogy a Lilaeopsis brasiliensis gyep ott kész van. Egyre jobban tetszik, hogy ilyen könnyen terítette a számára tartott helyet. A lobélia helyét MC-vel ültettem be, középre egy kis csokor HM került. Meg amit még észre vesztek... 🙂IMG_20211005_182327.jpgIMG_20211005_182434.jpgIMG_20211005_182538.jpgIMG_20211005_182611.jpgIMG_20211005_182637.jpg
 
Gyönyörű minden úgy ahogy van :) és itt aztán minden van :) ekkora érett növénytömeget gondolom kihívás karbantartani.
Látom a tripartia gömb-bokor neked is bejön. igazából más értelmeset szerintem sem lehet vele csinálni ha nem akarod, hogy mindenhol ott legyen :D
A balatoni hínárt mikor és miért vetted ki? nem figyeltem, most vettem észre csak.
Nálam h.polysperma rosanervig levél eresztett gyökeret egyszer, arról sem gondolnám. csodás hogy mennyire élni akarnak.
 
A balatoni hínárt mikor és miért vetted ki? nem figyeltem, most vettem észre csak.
Nálam h.polysperma rosanervig levél eresztett gyökeret egyszer, arról sem gondolnám. csod
Van már vagy 1 hónapja. Úgy kezdett terjeszkedni gyökérről, mint a crypto. Azt is rendszeresen ki kell kapálni, de olyan, mint a mesebeli sárkány, levágod a fejét kettő lesz. 🙂 Néha azért újítani is kell, 200 litert ritkábban van idő újra építeni. Viszont van hely a növények cseréjére úgy, hogy az indítási macerát kikerüld. Csak a nagy vörösköves szkép fix. 😃
 
Van már vagy 1 hónapja. Úgy kezdett terjeszkedni gyökérről, mint a crypto. Azt is rendszeresen ki kell kapálni, de olyan, mint a mesebeli sárkány, levágod a fejét kettő lesz. 🙂 Néha azért újítani is kell, 200 litert ritkábban van idő újra építeni. Viszont van hely a növények cseréjére úgy, hogy az indítási macerát kikerüld. Csak a nagy vörösköves szkép fix. 😃
Persze, ilyen ez :) nekem is időnként ki kéne raknom ezt-azt, hogy legyen hely újnak :) Akkor ez a békaszőlő nem annyira akváriumba való ezek szerint.
Látom süllőhínár jobban viselkedik. ez "füzéres süllőhínár"? Furcsa hogy a Balatonban elég sötét színe van.. vagy ez nem ugyanaz a faj? ilyet próbáltam "befogni" egyszer, csak nem maradt meg, nem voltam elég kitartó :)
 
Látom süllőhínár jobban viselkedik. ez "füzéres süllőhínár"? Furcsa hogy a Balatonban elég sötét színe van.. vagy ez nem ugyanaz a faj? ilyet próbáltam "befogni" egyszer, csak nem maradt meg, nem voltam elég kitartó
Ezt nem tudom. Sima kertészeti áruházban vettem Veszprémben, egy dézsából, ugyanazzal a szokásos műanyag kosárka kőzetgyapot kombóval, mint általában a halas boltban. Elég fonalalgás volt. Viszont a jeget, és a hiperkemény tóvizet bírja.
 
Utoljára módosított:
Lassan egy hónapja nem írtam ide. Különösebb dolog nincs a nyesegetésen kívül, vízcserék 2 hetente. (ha el nem felejtem😃) Nekem bejött ez az APT zero. Napi 3ml-rel kezdtem, de már visszavettem olyan 1-1,5ml-re. 3ml-nél jobban zöldült a frontüveg 1 hét után. Talán a crypto öregebb levelei hamarabb lyukadnak, de nem zavar, mert az új hajtások szépek. Aminek táp kell, az vegye fel gyökérről... IMG_20211023_153009.jpgIMG_20211023_152933.jpgIMG_20211023_152905.jpg
Ja, majdnem elfelejtettem! 1 hónapja nem használok Excellt. Ide felesleges. 😉
 
Lassan egy hónapja nem írtam ide. Különösebb dolog nincs a nyesegetésen kívül, vízcserék 2 hetente. (ha el nem felejtem😃) Nekem bejött ez az APT zero. Napi 3ml-rel kezdtem, de már visszavettem olyan 1-1,5ml-re. 3ml-nél jobban zöldült a frontüveg 1 hét után. Talán a crypto öregebb levelei hamarabb lyukadnak, de nem zavar, mert az új hajtások szépek. Aminek táp kell, az vegye fel gyökérről... View attachment 156719View attachment 156720View attachment 156721
Ja, majdnem elfelejtettem! 1 hónapja nem használok Excellt. Ide felesleges. 😉
Nagyon szép és algamentes.Látom azért zöld pont van egy minimális de arról azt írják hogy az egészséges akvárium algája.
 
Back
Oldal tetejére