• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

Már elkezdtem a kaszát. 🙂 Félbe van. Kisebb átrendezés is lesz. Holnap talán meglesz, csak előtte betonoznom is kell az udvaron, meg a szünet ucsó napjaira rajtam maradtak a gyerekeim is, mert az asszony tanár és gőzerővel dolgoznak a zökkenőmentes évkezdésen. 🙂
Ismerős :D annyi a különbség, hogy én vakolok, glettelek. de a feleségem és a gyerekek hasonlóan vannak :) ovi, bölcsi beszoktatás indul hamarosan :cool:
 
Nyesés után. Kijőtt egy fél vödörnyi zöldség. Meg még egy s más... 6 gyerek garnélát mentettem vissza a nyesedékes tálcáról, az ott összegyűlt pár milliméteres vízben. Egy véletlenül még a fotón is látszik. 😃IMG_20210827_184424.jpg
Viszont más élet is van. Megtelepedtek a kagylósrákok. Ez jó. ☺️Van planária.🤔 Hm... Amíg nem invazív, addig engem nem zavar. Az akvában nem találkoztam velük, csak most a nyesedék közt. Nagyon megbolygattam a talajt a crypto kapálásakor. Viszont így a növények inkább a komposztra mennek, nehogy bárkinek küldjek planáriát is...
Bekerült néhány új növény is. Ammania sp. bonsai, Marsilea crenata, Lilaeopsis brasiliensis. A jávai mohás bucka kikerült az előtérből, szeretnék rendesebb gyepet. Az Acorus decorusok felkerültek a teraszra, amit felszabadítottam a H. tripartita szorításából. IMG_20210827_200348.jpgIMG_20210827_200418.jpgIMG_20210827_200454.jpgIMG_20210827_200515.jpgIMG_20210827_200619.jpg
 
A lefejezett dunsztosüveg egyre szebb. Nyírni kellet. Nincs agyonkényeztetve vízcserével. Talán májusban volt egy részleges(30%) csere. Azóta utántöltöttem az elpárolgottat. Csak az üveg falára tapad az alga. Azt lesikálom bele a vízbe, jó zavaros lesz, majd másnapra mindent feltakarítanak a vízibolhák. Kár, hogy a halakkal antagonisztikus viszonyban vannak, a halak javára. 😃 Nem kéne szűrő sem. IMG_20210829_205720.jpgIMG_20210829_210003.jpgIMG_20210829_205749.jpgIMG_20210829_205821.jpg
 

Attachments

  • IMG_20210829_210003.jpg
    IMG_20210829_210003.jpg
    393.4 KB · Megtekintések: 8
A lefejezett dunsztosüveg egyre szebb. Nyírni kellet. Nincs agyonkényeztetve vízcserével. Talán májusban volt egy részleges(30%) csere. Azóta utántöltöttem az elpárolgottat. Csak az üveg falára tapad az alga. Azt lesikálom bele a vízbe, jó zavaros lesz, majd másnapra mindent feltakarítanak a vízibolhák. Kár, hogy a halakkal antagonisztikus viszonyban vannak, a halak javára. 😃 Nem kéne szűrő sem. View attachment 153943View attachment 153947View attachment 153944View attachment 153945

Ki az a kis Alien ott a kavicsok között?
 
Kísérletezhetnékem volt a héten. Van odakint egy vödröm érett komposzttal, rajta víz egy hónapja. (kerti földes akvára készül) elég zöld. IMG_20210903_211957.jpgVettem belőle vizet:IMG_20210831_152718.jpgBeleöntöttem a dunsztosüvegbe. Vajon borítható? És a válasz : nem. Egy napig volt zavaros a víz, majd szépen letisztult. Eredménye az lett, hogy több és nagyobb méretű lett a vízibolha...☺️ Nagyjából ezt vártam. @Bálint Nagy, szerinted földesben ellenne a Marsilea crenata? Tényleg földes akvát akarok a kövi rendes üvegben.
 
Kísérletezhetnékem volt a héten. Van odakint egy vödröm érett komposzttal, rajta víz egy hónapja. (kerti földes akvára készül) elég zöld. View attachment 154187Vettem belőle vizet:View attachment 154188Beleöntöttem a dunsztosüvegbe. Vajon borítható? És a válasz : nem. Egy napig volt zavaros a víz, majd szépen letisztult. Eredménye az lett, hogy több és nagyobb méretű lett a vízibolha...☺️ Nagyjából ezt vártam. @Bálint Nagy, szerinted földesben ellenne a Marsilea crenata? Tényleg földes akvát akarok a kövi rendes üvegben.
Simán. Megfelelő mennyiségű tápanyagot kapna alulról. Tulajdonképpen a kerti földes hasonlít a leginkább az ada tápozási metódusra. Annyi eltérés van, hogy itt a szenet is alulról kapja.
 
Megint dzsumbuj. 🤣 A betelepített új gazok közül a leglátványosabb fejlődést a Marsilea crenata hozta. ☺️Egyenlőre még hosszúak a hajtások(emers volt), de láthatóan rövidül. IMG_20210912_145624.jpg 2 új lakó is beköltözött. Sepregető, vagy legyező garnéla, kinek hogy tetszik. (a gyerekeimnek esernyő garnéla) IMG_20210912_145233.jpg
És egy nagy totál: (Myriophillum és Pinnatifida nagyon brutál) IMG_20210912_145512.jpg
 

Attachments

  • IMG_20210912_145512.jpg
    IMG_20210912_145512.jpg
    444.4 KB · Megtekintések: 16
Szép az a Tripartita bokor is amúgy. 😀 Jó harsányak a színek. 😁 Nálam a Pinnatifida egyelőre a túlélésért küzd. Nem tudom mi hiányzik neki, vagy még szokja a környezetet….? Talán majd az új lámpás megoldja.
Hogy mennyire harsányak a színek... a telefonom képességeitől is függ.🙂 A Pinnatifida... 🤔passz... GA-s nyesedék, a buliról hoztam. 😃 Biztosan látszik rajta a vízváltás, mert a régi ottani levelein apró pontszerű lyukak vannak, mintha kálium hiánya lenne, de amit nálam hozott, az szép. Az viszont biztos, hogy a GA-ból elhozatalkor még nem volt lyukas levél. Mivel már kellett nyesnem, alig maradt régi GA-t látott levele. APT zero a táp.
 
Nálam is ezek a tünetek, és még foszlik is.
Érdekes viszont ami bal oldalon van, a nagyobb áramlatban, az tünetmentes. A jobb oldali kupac a bajosabb. Most átkerült minden bal oldalra. Kálium hiány nálam is volt, de már adom külön. Most várom a fejleményeket.
Nálam is lecserélték az összes levelüket ültetés óta mindkét üvegben. ugyanígy, apró lyukak lettek rajta, de semmilyen hiány nem volt a vizeimben. Szerintem csak ilyen az átszokás ennél a növénynél.
 
Back
Oldal tetejére