• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

Régen láttam már ilyet, de azt hiszem, hínáros békaszőlő.
Őöö... Hát ez gyorsan ment. 🙂
Igen, én is a Balatonban láttam ilyet. Nem gondoltam volna, hogy akváriumban is lehet tartani.
Próba szerencse. ☺️ Amúgy a Tisza-tó mellől, a Jászsági főcsatornából hoztam 2 éve egy tövet a kerti tavacskába. Ott már van egy szép telepem. Itt is megpróbálom. 😁 Ezt nem nagyon kell topolni, csak nyírni, gyökérről sarjadzik, mint a gyom.
 
Igen, én is a Balatonban láttam ilyet. Nem gondoltam volna, hogy akváriumban is lehet tartani.
Én is mindig ilyenbe akadok a Balatonban :ROFLMAO:
Már nem először olvasom, de ez nekem sci-fi, hogy természetes vízből vesztek növényt és berakjátok az agyontenyésztett trópusi halak mellé. A bátorságon kívül mi kell még hozzá? :D Van valami technika (karantén, kezelés)?
 
Én is mindig ilyenbe akadok a Balatonban :ROFLMAO:
Már nem először olvasom, de ez nekem sci-fi, hogy természetes vízből vesztek növényt és berakjátok az agyontenyésztett trópusi halak mellé. A bátorságon kívül mi kell még hozzá? :D Van valami technika (karantén, kezelés)?
Kell egy kerti tavacska, ahol nincs hal, plusz 1 év. Semmi vegyszer. Egy év alatt minden halakra veszélyes kórság kiveszik a vízből. 😉
 
Ide is lett időm... ☺️ Szombaton jártam a családdal GA-ban. Gyereknap... 😃Amíg én azzal a kedves, csinos, fiatal hölggyel tárgyaltam Ph csökkentés ügyben, addig a család végigcsorgatta a nyálát a galériában, majd közölték, hogy mikor megyünk...? 🥺 Nem tudtam nyálat csorgatni én is... 😭
Majdnem vettem digit Ph mérőt, csak visszaborzasztott a gyakori kalibrálási procedúra... Majd megláttam ezt... IMG_20210531_084453.jpg
Emmán a mai mérési kép, kb. 6,2-6,6 közt valahol. ☺️ Nem is csapódott ki a ferro táp, amikor kipróbáltam. 👍
Ezenkívül vettem még 1 kosárka Bucephalandra kedangangot és 1 kosárka Ludvigia sp redet. Mondjuk a tóalma elégé fel volt nyúlva, de meglátjuk. Vettem végre Tropica tápkapszulát, rögtön az 50 db-os... És egy flakon Tetra Ph/Kh minust. És egy szilikát tesztet, mert gyanakodtam, úgy tűnik alaptalanul, 0,2-0,4 közt van valahol, mindezt úgy, hogy 3 hete cseréltem vizet... Bocsi... ez az igazi low tech... 🤭
IMG_20210531_091031.jpgIMG_20210531_091152.jpg
Ez a kis csoffadt is a cserép közepén volt, hátha kirúgja magát. 🙂IMG_20210531_091044.jpg
IMG_20210531_091812.jpg
Ezenkívül kivettem a Viviparát, mert az asszony mindig rosszallotta... Amikor meglátta, hogy mit tett(em), rögtön mondta, hogy tegyem vissza, csak vágjam meg... Ami ragad az tapad... Nem tettem vissza, mert az ő részéről nem szívesen viselem a kritikát. 🤭 Találok neki helyet a tóban...
 

Attachments

  • IMG_20210531_105024.jpg
    IMG_20210531_105024.jpg
    258.4 KB · Megtekintések: 11
Úgy néz ki, most nem vesztem el a Ludvigia sp. super redet. Fejlődik. Kapott Tropica tápkapszulát. ☺️A vasam is meglett. Csak a Ph-t kell kordában tartani, hogy ne lúgosodjon vissza. És rájöttem a telefon fotózásán is valamire. (Honor play) Az AI kamerát eddig nem használtam, mert 15mb - os képeket csinált és azt már nem tudom feltölteni ide. (Kb. 6mb felett dobja vissza a fórum)
Viszont automatikusan méretezi, ha vágok a képből csak egy vékonyka sávot is akár. Az alábbi kép így csak 1,75mb.😃
IMG_20210608_092640.jpg
Nagyon kezd zavarni a középső merevítő az üvegen, mert sokat kitakar. Gyengíti a fényt. Oda rátettem egy kisebb lámpát és nem akaródzik visszavenni... IMG_20210608_092714.jpg
Tényleg össze kell raknom egy dimmelhető fényágyút.🤤
 
Most néztem vissza a nyitóoldaladra, kíváncsi voltam milyen paraméterekhez van ilyen brutál merevítésed. Aztán látom nem csak közepen, de a két szélén is van 1-1. Durván túl lett biztosítva az már egyszer biztos! Amúgy nekem elég fényesnek tűnik az akvád, főleg hogy co2 nélkül pörög. Hány órát megy jelenleg a lámpa?
 
12 o_O, és néha csak 2-3 hetente cserélsz vizet? Az igen! Taníts!
Az akvakertész korszak előtt évente cseréltem, amikor úgy éreztem, sok a crypto. Gyomlálás után ködös volt a víz...
😅 Akkor ez az akva nagyon egyben van! 😲
Csodálkozol, hogy nem bontok? Tetszik az építés, de én úgy érzem, hogy egy akva akkor jó, ha évekig működőképes. Jelenlegi formájában kisebb - nagyobb beteszek - kiveszem fával, kővel több, mint 4 éves. Amikor indítottam, megküzdöttem az ecsettel carbo nélkül, ócska konyhai ledes lámpával. Minden a szűrésen múlott. DIY külső szűrővel 2-szer áztattam éjszaka, mire az asszony ultimátumot adott: vegyek egy rendes külső szűrőt. Mire a fórumra keveredtem, már nyugdíjazódott a DIY szűrő. Viszont fejben van egy komolyabb DIY külsőszűrő.... 🤤
 
Az akvakertész korszak előtt évente cseréltem, amikor úgy éreztem, sok a crypto. Gyomlálás után ködös volt a víz...

Csodálkozol, hogy nem bontok? Tetszik az építés, de én úgy érzem, hogy egy akva akkor jó, ha évekig működőképes. Jelenlegi formájában kisebb - nagyobb beteszek - kiveszem fával, kővel több, mint 4 éves. Amikor indítottam, megküzdöttem az ecsettel carbo nélkül, ócska konyhai ledes lámpával. Minden a szűrésen múlott. DIY külső szűrővel 2-szer áztattam éjszaka, mire az asszony ultimátumot adott: vegyek egy rendes külső szűrőt. Mire a fórumra keveredtem, már nyugdíjazódott a DIY szűrő. Viszont fejben van egy komolyabb DIY külsőszűrő.... 🤤
Mondanám hogy mekkora élvezettel jár elbontani a régit, és alkotni valami újat, de még túl friss az emlék. 😅 De legalább már tudok rajta nevetni! :sneaky:
A külsőszűrő jól hangzik, hajrá!

* az éves vízcserére meg inkább nem is írok semmit 😅:X3:
 
Szerintem ez logikus, mert nem tartod elegendőnek a fényt, ezért több ideig világít. A végeredmény majdnem ugyanaz. (Én is ezt csinálom, bár én kezdő vagyok úgyhogy ez nem mérvadó)
Ha nincs algaproblémád, akkor nincs ezzel gond. Én is kénytelen vagyok bűnözni, mert szeretem nézni az akváriumokat :) 0.5 óra bekapcsolás + 8,5 óra világítás + 1 óra kikapcsolás.
 
Ha nincs algaproblémád, akkor nincs ezzel gond. Én is kénytelen vagyok bűnözni, mert szeretem nézni az akváriumokat :) 0.5 óra bekapcsolás + 8,5 óra világítás + 1 óra kikapcsolás.
Pont itt a fórumon hangzik el sokszor, hogy több út van. Létezik egy sokak által jól ismert, preferált, és van a saját út. Na, az a rögösebb. És természetes az is, hogy a saját út mindenkinek a szíve csücske, hiszen az sosem kommersz. Kaphatsz tanácsokat vele kapcsolatban, de muszáj a saját, empirikus tapasztalat, az elméletekkel tele a padlás.
 
Pont itt a fórumon hangzik el sokszor, hogy több út van. Létezik egy sokak által jól ismert, preferált, és van a saját út. Na, az a rögösebb. És természetes az is, hogy a saját út mindenkinek a szíve csücske, hiszen az sosem kommersz. Kaphatsz tanácsokat vele kapcsolatban, de muszáj a saját, empirikus tapasztalat, az elméletekkel tele a padlás.
Én reggel 8-tól világítok éjfélig, 0,5 W/lit , a halaim meg a növények, lehet, hogy kialvatlanok, de nem szeretek
sötét akvát nézegetni.
Viszont ez nem lehet optimális, mert a természetben sokkal több a pihenőidő, amit nem ártana figyelembe venni.
 
Pont itt a fórumon hangzik el sokszor, hogy több út van. Létezik egy sokak által jól ismert, preferált, és van a saját út. Na, az a rögösebb. És természetes az is, hogy a saját út mindenkinek a szíve csücske, hiszen az sosem kommersz. Kaphatsz tanácsokat vele kapcsolatban, de muszáj a saját, empirikus tapasztalat, az elméletekkel tele a padlás.
Hát azért az a "saját út sosem kommersz" kijelentés egy kicsit talán félreérthető. Ha az a "saját út" nem a jól kitaposott utakra
alapoz, eléggé durván "kommersz" eredmények tudnak ám születni. :) :)
Bocs a pontosításért. :)
 
Hát azért az a "saját út sosem kommersz" kijelentés egy kicsit talán félreérthető. Ha az a "saját út" nem a jól kitaposott utakra
alapoz, eléggé durván "kommersz" eredmények tudnak ám születni. :) :)
Bocs a pontosításért. :)
Akkor inkább úgy fogalmazok: a saját út sosem uniformizált. 🙂 Erre akartam utalni. A GA által alkalmazott módszer egy kicsit egysíkú, viszont tökéletesen működik, ha betartod. Pont ezért szereti mindenki. 🙂
 
Megint szűk 2 hét után cseréltem vizet. 🤣Ami tanulságos, az az, hogy a tápozást kicsit lazábban gondoltam és többet kapott, mint eddig. Kissé elkezdett zöldülni az üveg oldala, illetve a cryptok levele is pöttyösödni kezdett. Következtezésképpen a ph 6,5 körüli érték érdemben csak annyit hozott, hogy kell tennem plusz vasat és foszfátot hetente a napi 1 - 1pumpa micmac és a carbo mellé, így jól működik. Viszont... 🙄 Új fejlesztés kezdődik. @elektrorudi szakmai segítségével megvalósítom az első(na jó, az egyéb régebbi próbálkozásaimat nem számolom) DIY led lámpámat. Már csak a tápegység van futárnál... IMG_20210618_150639.jpg
 
Megint szűk 2 hét után cseréltem vizet. 🤣Ami tanulságos, az az, hogy a tápozást kicsit lazábban gondoltam és többet kapott, mint eddig. Kissé elkezdett zöldülni az üveg oldala, illetve a cryptok levele is pöttyösödni kezdett. Következtezésképpen a ph 6,5 körüli érték érdemben csak annyit hozott, hogy kell tennem plusz vasat és foszfátot hetente a napi 1 - 1pumpa micmac és a carbo mellé, így jól működik.
Akkor az alacsonyabb ph-tól csak bonyolultabb lett a tápozás? :oops: vagy rosszul értem?

Viszont... 🙄 Új fejlesztés kezdődik. @elektrorudi szakmai segítségével megvalósítom az első(na jó, az egyéb régebbi próbálkozásaimat nem számolom) DIY led lámpámat. Már csak a tápegység van futárnál...
Szép megoldás! az s2 pro kap egy kis erősítést... hát így nem fog melegedni, az tuti :) majd számolj be róla részletesen kérlek!
 
Back
Oldal tetejére