• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

Helyzetjelentés. 2 hét után itthon. Mutatok néhány nem szépet. 🤣View attachment 146601
A frontüveg zöldült egy kissé. 🙄View attachment 146602
A moha közé Riccia fluitans keveredik itt ott és szaporodik. Kicsit olyan mintha alga lenne, de nem.

Víz paraméterek nem lettek mérve, de szerintem hasonló mint a múltkor. Vas nulla Ph 7 felett. Sokat keresgéltem és talán választ kaptam néhány kérdésre. A víz azért lúgosodik, mert a a Sera siporax algovec durván emeli a Ph-t és úgy segít az alga gondon, hogy nyeli a foszfátot. Igazából el is felejtettem, hogy a kis úttörő gombóc szerű nem a sima siporax... 1l van benne🙄 Megrendeltem 4l Ada Bio Rio-t, mert az savasít, ahogy a Ph-csökkentő topicban olvastam. Aztán várunk segít-e a vas elbomlásos mizérián. Egy agro oldalon kikupálódtam a vas hordozó kelátokról, és nagyon kíváncsi lennék, hogy az akva kertészeti lötyikbe mi kerül. A vas ugyanis ph3 felett instabil. A kelátok tartják felvehető formában. EDTA ph3-6 stabil
DTPA ph3-6,5 stabil
EDDHA ph3-ph10 stabil
Az EDDHA kelát 3 formában létezik, a gyártók különböző arányban keverik ezeket és nem egyformán stabilakView attachment 146605
A 3 altípusból a felső az igazán értékes, viszont erősen megdrágítja a tápot...
Akkor mindenre megvan az ésszerű magyarázat. ;)
Zsoltibéka
 
Helyzetjelentés. 2 hét után itthon. Mutatok néhány nem szépet. 🤣View attachment 146601
A frontüveg zöldült egy kissé. 🙄View attachment 146602
A moha közé Riccia fluitans keveredik itt ott és szaporodik. Kicsit olyan mintha alga lenne, de nem.

Víz paraméterek nem lettek mérve, de szerintem hasonló mint a múltkor. Vas nulla Ph 7 felett. Sokat keresgéltem és talán választ kaptam néhány kérdésre. A víz azért lúgosodik, mert a a Sera siporax algovec durván emeli a Ph-t és úgy segít az alga gondon, hogy nyeli a foszfátot. Igazából el is felejtettem, hogy a kis úttörő gombóc szerű nem a sima siporax... 1l van benne🙄 Megrendeltem 4l Ada Bio Rio-t, mert az savasít, ahogy a Ph-csökkentő topicban olvastam. Aztán várunk segít-e a vas elbomlásos mizérián. Egy agro oldalon kikupálódtam a vas hordozó kelátokról, és nagyon kíváncsi lennék, hogy az akva kertészeti lötyikbe mi kerül. A vas ugyanis ph3 felett instabil. A kelátok tartják felvehető formában. EDTA ph3-6 stabil
DTPA ph3-6,5 stabil
EDDHA ph3-ph10 stabil
Az EDDHA kelát 3 formában létezik, a gyártók különböző arányban keverik ezeket és nem egyformán stabilakView attachment 146605
A 3 altípusból a felső az igazán értékes, viszont erősen megdrágítja a tápot...
Ez meg itten a "kelát / vas egyetem" :)
 
Nnamégeccer...
Előtte:IMG_20210502_192816.jpg
Utána:IMG_20210504_204523.jpg
A baloldali fa talán kopaszabb lett, de már nem kapaszkodott a moha alja. Jobboldalt a kő gerincét lecsupaszítottam,(levettem a dróthálóval együtt🙄) van az oldalán annyi karácsony, hogy hamar befedi a tetejét is. IMG_20210504_183141.jpg
Az említett baloldali domináns criptos rész lehet, hogy egy kicsit kopasz... IMG_20210504_183257.jpg
@Ádám_ ,tetszik?

Ja, és mértem is.
Gh11
Kh4-5
No3 : 10
Po4 : 1
Fe : 0
Ph :7,5 felett

Muszáj lesz a ph mérő műszer...
Van egy olyan érzésem, hogy ennek a scape-ne akkor lesz vége, amikor megunom a vas-mizériát és szakítok a Manadoval...
 
Szuper lett! Én a cryptot jobban megtéptem volna, a bal oldalát, valahogy így:
IMG_20210504_204523~2.jpg
De amúgy nagyon patent! Jó hogy a jobb oldalt nem bombáztad szét, az úgy jó ahogy van! 👌👍
 
Szuper lett! Én a cryptot jobban megtéptem volna, a bal oldalát, valahogy így:
View attachment 147573
Háát, akkor nem maradt volna levele a legjobb tőnek. 🤭Mondjuk 1-2 levél még lejöhet, vizet ma cserélek a 2 hetes távollét előtt. Rossz előérzetem van ezzel kapcsolatban, mert a melóhelyen pedzegetik a többiek, hogy ezen felül még 2 hetet is rá kell esetleg húzni. 🙄 Az meg már 1 hónap lenne... 😭
De amúgy nagyon patent! Jó hogy a jobb oldalt nem bombáztad szét, az úgy jó ahogy van! 👌👍
Pedig a frontüveg mentén kiszedtem néhány cripto tövet, levelet... 😉
 
Nnamégeccer...
Előtte:View attachment 147565
Utána:View attachment 147566
A baloldali fa talán kopaszabb lett, de már nem kapaszkodott a moha alja. Jobboldalt a kő gerincét lecsupaszítottam,(levettem a dróthálóval együtt🙄) van az oldalán annyi karácsony, hogy hamar befedi a tetejét is. View attachment 147567
Az említett baloldali domináns criptos rész lehet, hogy egy kicsit kopasz... View attachment 147568
@Ádám_ ,tetszik?

Ja, és mértem is.
Gh11
Kh4-5
No3 : 10
Po4 : 1
Fe : 0
Ph :7,5 felett

Muszáj lesz a ph mérő műszer...
Van egy olyan érzésem, hogy ennek a scape-ne akkor lesz vége, amikor megunom a vas-mizériát és szakítok a Manadoval...
Kissé sematikus vélemény, de nemtudom elhallgatni: szerintem ezzel az akvával valamibe nagyon sikerült beletalálnod.
 
Végre itthon. 🙂Az üveg zöldpontosan fogadott. Lekapartam. Sok növényen is akad, valószínűleg mérnem kell... Az üveg szkimmer dzsuva, az asszony nem mert hozzányúlni, csak letolta az úszót a víz alá, hogy ne szívjon levegőt... 🙄A Viviparán fekete ecset kezdemények... tényleg, az nyírható?
Az üveg szkimmert viszonylag könnyen kiszedtem egyben, hála a "bölcs" előrelátásnak. Most már tiszta. IMG_20210522_080908.jpg
Lecsavarozás után biztosabban szétkapható a szilikoncső... IMG_20210522_080851.jpg
 
Back
Oldal tetejére