• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

Egy régi infóm szerint ezek a Kálmos-ok a hazai rizsföldeken fordulnak elő tömegesen.
Nem tudom, vannak e még hazai rizsföldek, de a hortobágyon egy-két évtizede még voltak.
Sárbogárdi vagyok eredetileg. Én ott fogdostam kezezéssel a halat, ahol a Rákosiék rizsprojektje bebukott az 50-es években. A Sárvíz völgyében is próbálkoztak, a csatornarendszer még megvan, mert szerves egységben van a Rétszilasi Halastavak Tájvédelmi körzettel.
 
Sárbogárdi vagyok eredetileg. Én ott fogdostam kezezéssel a halat, ahol a Rákosiék rizsprojektje bebukott az 50-es években. A Sárvíz völgyében is próbálkoztak, a csatornarendszer még megvan, mert szerves egységben van a Rétszilasi Halastavak Tájvédelmi körzettel.
Érdekes, én még azt tanultam, hogy teljesen mindennapos dolog nálunk a rizstermesztés, jobbat nem is lehetne kitalálni a szikes talajok hasznosításához. A Hortobágyon még nem is olyan régen,
lehetett látni a négyzetforma, sekély, talán félméteres tómedreket.
 
Érdekes, én még azt tanultam, hogy teljesen mindennapos dolog nálunk a rizstermesztés, jobbat nem is lehetne kitalálni a szikes talajok hasznosításához. A Hortobágyon még nem is olyan régen,
lehetett látni a négyzetforma, sekély, talán félméteres tómedreket.
A Sárvíz völgye nem elég szikes. A búza meg a kukorica is jól termett mindig, kár volt próbálkozni... Viszont cserében valami vadvizesebb jelleg visszakerült a természet javára.
 
A karbantartó képekből kimaradt:
?hash=e7ca1b66e80bbce97a5831486b287ab4.jpg

Nyissz-nyissz után:
IMG_20210318_093605.jpg

A "mentett" neocaridinák köszönik szépen elvannak. A nagy vízben nem etettem őket. Itt azért igen. Forrázott sóska a kertből, garantáltan vegyszermentes, mert az elmúlt 5 évben a szomszédok leszoktak a kertészkedésről, piacon veszik a zöldséget. (jó világ van na...) IMG_20210318_092448.jpgIMG_20210318_092412.jpg
 

Attachments

  • IMG_20210317_082902.jpg
    IMG_20210317_082902.jpg
    218 KB · Megtekintések: 6
Mi újság az akváriummal @Zsoltiabéka ?
A kerti tavas topicod pörög, de gondolom itt is zajlik az élet. 😏
Hááát, nem igazán. Húsvét vasárnap mértem paramétereket, de még vizet kéne cserélni, nyírbálni a mohát, felkészíteni az akvát a kövi 2 hétre, amíg ismét dolgozom Kelebián. Aztán ez hosszabb is lehet. 🙄Majd írok csütörtök estig...
 
Most vitt rá a lélek, hogy a húsvéti méréseket dokumentáljam.
No3: 15ppm
Po4: 1ppm
Fe: 0ppm
Gh: 14ppm
Kh: 7ppm
Ph: >7,5 (ennyit tud a Neptun, PH mérő felírva a szükséges műszerek közé)
Káliumot nem mértem.
A vas valószínűleg a lúgos víz miatt azonnal elbomlik, vízcsere után kapott JBL ph minus-t, (Ph 6,5)feleségemnek meghagytam: 1pumpa micro-macro, 3 pumpa Liqui Carbo, amíg jövök. Valószínűleg visszalúgosodik megint. 30% full RO-t kapott sózás nélkül, hogy még egy kicsit lágyuljon. Szerintem keményedett a víz a múltkori csere óta(3 hete, nincs kedvem visszatekernia a naplómban ), a párolgás pótlás csak full RO-val történt. A mohákat leszámítva állandóság van, előbbieket nyírni kéne, de elengedtem, nem volt időm. A Ludvigia sp red mintha túlélne, kisebb hajtások jövögetnek alulról... Ezek a cukik meg marhára berobbantak, mindenütt kapirgálnak.:IMG_20210408_124906.jpg
 
Helyzetjelentés. 2 hét után itthon. Mutatok néhány nem szépet. 🤣IMG_20210422_082912.jpg
A frontüveg zöldült egy kissé. 🙄IMG_20210422_083109.jpg
A moha közé Riccia fluitans keveredik itt ott és szaporodik. Kicsit olyan mintha alga lenne, de nem.

Víz paraméterek nem lettek mérve, de szerintem hasonló mint a múltkor. Vas nulla Ph 7 felett. Sokat keresgéltem és talán választ kaptam néhány kérdésre. A víz azért lúgosodik, mert a a Sera siporax algovec durván emeli a Ph-t és úgy segít az alga gondon, hogy nyeli a foszfátot. Igazából el is felejtettem, hogy a kis úttörő gombóc szerű nem a sima siporax... 1l van benne🙄 Megrendeltem 4l Ada Bio Rio-t, mert az savasít, ahogy a Ph-csökkentő topicban olvastam. Aztán várunk segít-e a vas elbomlásos mizérián. Egy agro oldalon kikupálódtam a vas hordozó kelátokról, és nagyon kíváncsi lennék, hogy az akva kertészeti lötyikbe mi kerül. A vas ugyanis ph3 felett instabil. A kelátok tartják felvehető formában. EDTA ph3-6 stabil
DTPA ph3-6,5 stabil
EDDHA ph3-ph10 stabil
Az EDDHA kelát 3 formában létezik, a gyártók különböző arányban keverik ezeket és nem egyformán stabilakIJzerchelaat-560x370-compressor.jpg
A 3 altípusból a felső az igazán értékes, viszont erősen megdrágítja a tápot...
 

Attachments

  • IMG_20210422_082854.jpg
    IMG_20210422_082854.jpg
    375.1 KB · Megtekintések: 9
Helyzetjelentés. 2 hét után itthon. Mutatok néhány nem szépet. 🤣View attachment 146601
A frontüveg zöldült egy kissé. 🙄View attachment 146602
A moha közé Riccia fluitans keveredik itt ott és szaporodik. Kicsit olyan mintha alga lenne, de nem.

Víz paraméterek nem lettek mérve, de szerintem hasonló mint a múltkor. Vas nulla Ph 7 felett. Sokat keresgéltem és talán választ kaptam néhány kérdésre. A víz azért lúgosodik, mert a a Sera siporax algovec durván emeli a Ph-t és úgy segít az alga gondon, hogy nyeli a foszfátot. Igazából el is felejtettem, hogy a kis úttörő gombóc szerű nem a sima siporax... 1l van benne🙄 Megrendeltem 4l Ada Bio Rio-t, mert az savasít, ahogy a Ph-csökkentő topicban olvastam. Aztán várunk segít-e a vas elbomlásos mizérián. Egy agro oldalon kikupálódtam a vas hordozó kelátokról, és nagyon kíváncsi lennék, hogy az akva kertészeti lötyikbe mi kerül. A vas ugyanis ph3 felett instabil. A kelátok tartják felvehető formában. EDTA ph3-6 stabil
DTPA ph3-6,5 stabil
EDDHA ph3-ph10 stabil
Az EDDHA kelát 3 formában létezik, a gyártók különböző arányban keverik ezeket és nem egyformán stabilakView attachment 146605
A 3 altípusból a felső az igazán értékes, viszont erősen megdrágítja a tápot...
Várjuk a nemszépet! :) :)
 
Megjött A Csomag! IMG_20210427_133341.jpgIMG_20210427_133516.jpg
A mágnessel már egy ideje szemeztem. 16mm üvegig jó, nekem 10mm van. 😁És felúszik, ha bénázok... 🤣
Szerk. : kipróbáltam frissiben. Bitang erős mágnes, nem tudtam szétvenni. 🤣Aztán rájöttem: csavaró mozdulattal oldható, mert megfordul a pólus és mán taszajtya is egymást. 😊
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére