• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

Mértem!
Fe=0
Nitrát ugyanúgy 50
Foszfátot már meg se néztem...

Ez nem hangzik túl jól, hogy nem mozdult semmit lefelé az a fránya nitrát. Pedig a matek alapján azért valaminek látszania kellene - nem tűnik túlzottan túltelepíteetnek sem az akvárium.. Mennyi vizet cseréltél? Átmeneti megoldásnak most beugrott, hogy létezik nitrát megkötő gyanta, állítólag elég jól megköti a nitrátot. Régen, a sügéreimhez használtam, de vízparamétert nem mértem náluk, aztán amikor bejött a Seachem Purigen, lecseréltem arra.
Akkor valamennyi vasat, illetve mikro tápot önts bele. A többi tápanyagból a sűrűbb vízcsere miatt többet kell adni - foszfátból és káliumból is.
 
Ez nem hangzik túl jól, hogy nem mozdult semmit lefelé az a fránya nitrát. Pedig a matek alapján azért valaminek látszania kellene - nem tűnik túlzottan túltelepíteetnek sem az akvárium.. Mennyi vizet cseréltél?

2*50%-ot. Nekem inkább a csíkteszt a gyanús. Cseppteszttel pontosabb lenne. Nincsenek rothadó halak, meg ilyenek, és kellett volna valamit mozdulni a víznek. A növényekben bízom, hogy felveszik a nitrátot. Csak még kálium tesztem nincs. Az Easy life ferro tartalmaz K-t is. Tettem bele 15ml - t. A Po4 jó volt. Egyelőre adok csak GA mikrot, ha holnap 0,5 lesz a vas.
 
Szia. Ha gondolod. Rámérek a vizedre.. csak kellene egy üveggel belőle..
Mérnék: Nitrátot, foszfátot, káliumot, vasat..
Üdv
Wow. Végre beköszönt valaki a szoszédból. Nem vagyok egyedül. 😊Vasból, Foszfátból már van csepptesztem, hamarosan lesz nitrát és kálium is. A felajánlást köszönöm, de nem élek vele, annyira szerintem nem ég a ház. Bár... ha véletlenül a Bakonykarsztnál dolgoznál, akkor érdekelne a veszprémi teljes vízadat... 🤭Viszont az élőben találkozás az érdekelne, mert az igazi kapcsolatokat jobban szeretem. 😁 Nem igazán vagyok az online létért oda.
 
2*50%-ot. Nekem inkább a csíkteszt a gyanús. Cseppteszttel pontosabb lenne. Nincsenek rothadó halak, meg ilyenek, és kellett volna valamit mozdulni a víznek. A növényekben bízom, hogy felveszik a nitrátot. Csak még kálium tesztem nincs. Az Easy life ferro tartalmaz K-t is. Tettem bele 15ml - t. A Po4 jó volt. Egyelőre adok csak GA mikrot, ha holnap 0,5 lesz a vas.

Az eddig elkerülte a figyelmemet, hogy ezt csík teszttel sikerült mérni. A csepp teszt eredményei lesznek relevánsak.
Egyébként magas nitrát szint mellett sem feltétlenül fognak dögleni a halak, ha az fokozatosan alakul ki, valamennyire hozzá tudnak szokni -> old aquarium syndroma - a régi halak vígan élnek, az újonnan berakottak meg kinyúlnak.
 
Egyébként magas nitrát szint mellett sem feltétlenül fognak dögleni a halak, ha az fokozatosan alakul ki, valamennyire hozzá tudnak szokni -> old aquarium syndroma - a régi halak vígan élnek, az újonnan berakottak meg kinyúlnak.
Másfél hete vettem GA-ban 6 gyémánt neont, 6 vörös neont, 4 algázó gébet. Csak egy géb szaglássza alulról az algamezőket. Azt meg vszleg szállításkor csaptam meg, (vészfékezés az Egér úton, a gyerek majdnem sírógörcsöt kapott, hogy kirepült a zacsi a kezéből) otthon már furán fejre állós volt. A többi megvan. A neonok még a farokcsipkedést is kezdik kiheverni, már lassan 1 hete kivettem a vízből az imposztorokat(Gambusia affinis) .
 
Utoljára módosított:
Friss csak csepptesztes mérés:
Po4:1mg/l
Fe: 0,1mg/l
A vas marhára eltűnt. Lehet, hogy öreg az Easy life ferro? Este teszek még bele és 1 órával később rámérek, mit mutat. Érdekelne, hámy ppm káliumot emeljek vakon. Amúgy szépnek tűnik minden, a Ludvigia mintha nem lenne annyira hullámos a csúcsokon. És a crypto is setétedett. IMG_20210119_143840.jpgIMG_20210119_152730.jpg
 
Sziasztok. Megjöttek a tesztek a GA-tól.
A JBL No3 tesztnél, ha jól értelmezem, akkor a felső skála az édesvíz, az alsó tengeri. Ennek fényében :
No3: ~40ppm - csapvíz~25ppm
P: 1ppm - csapvízre nem mértem
K: 30ppm! csapvíz: 2ppm
Fe: <0,1ppm csapvíz nem mértem

Az igazsághoz annyi tartozik, hogy mivel Po4 és K makró pótlás volt a javaslat, így azt tettem bele. A Po4-n nem látszik, hogy tettem bele, a Káliumból kiszámoltam: 4ppm-nyi többletet tettem bele összesen. Ezek alapján valami nagyon nem lehet kerek a talajban, mert a múlt hétvégén 2*50% vízcsere volt... 🙄
Vízcserén kívül... Ötlet...?
 
Sziasztok. Megjöttek a tesztek a GA-tól.
A JBL No3 tesztnél, ha jól értelmezem, akkor a felső skála az édesvíz, az alsó tengeri. Ennek fényében :
No3: ~40ppm - csapvíz~25ppm
P: 1ppm - csapvízre nem mértem
K: 30ppm! csapvíz: 2ppm
Fe: <0,1ppm csapvíz nem mértem

Az igazsághoz annyi tartozik, hogy mivel Po4 és K makró pótlás volt a javaslat, így azt tettem bele. A Po4-n nem látszik, hogy tettem bele, a Káliumból kiszámoltam: 4ppm-nyi többletet tettem bele összesen. Ezek alapján valami nagyon nem lehet kerek a talajban, mert a múlt hétvégén 2*50% vízcsere volt... 🙄
Vízcserén kívül... Ötlet...?
Ro víztisztító. Sok problémát megold, és előbb utóbb úgy is venni fogsz, ha komolyan gondolod az akvarizálást.
 
Sziasztok. Megjöttek a tesztek a GA-tól.
A JBL No3 tesztnél, ha jól értelmezem, akkor a felső skála az édesvíz, az alsó tengeri. Ennek fényében :
No3: ~40ppm - csapvíz~25ppm
P: 1ppm - csapvízre nem mértem
K: 30ppm! csapvíz: 2ppm
Fe: <0,1ppm csapvíz nem mértem

Az igazsághoz annyi tartozik, hogy mivel Po4 és K makró pótlás volt a javaslat, így azt tettem bele. A Po4-n nem látszik, hogy tettem bele, a Káliumból kiszámoltam: 4ppm-nyi többletet tettem bele összesen. Ezek alapján valami nagyon nem lehet kerek a talajban, mert a múlt hétvégén 2*50% vízcsere volt... 🙄
Vízcserén kívül... Ötlet...?

A 30-as kálium szint nem fog bajt csinálni, ne aggódj miatta.
A 40-es nitrát szint azért egy fokkal barátságosabb, mint a csík tesztes 50.
Visszatekertem a naplód elejére, ahol írtad, hogy mennyi tápot adsz, 1ml micro helyett szerintem tápozz a 150 l-re való 7 ml-vel, mivel ha a vas kevés, nagyon valószínű, hogy a többi micro elem is hiányzik a rendszerből. Próbáljuk meg megetetni azt a nitrátot a gazokkal, amíg meg nem tudod venni a RO gépet. Nitrátot pluszba semmiképp se adj, lehet hogy érdemes lenne pár napig a többi macro elem adagolását is felfüggeszteni, aztán mérni, és az értékektől függően újratervezni.
 
A 30-as kálium szint nem fog bajt csinálni, ne aggódj miatta.
A 40-es nitrát szint azért egy fokkal barátságosabb, mint a csík tesztes 50.
Visszatekertem a naplód elejére, ahol írtad, hogy mennyi tápot adsz, 1ml micro helyett szerintem tápozz a 150 l-re való 7 ml-vel, mivel ha a vas kevés, nagyon valószínű, hogy a többi micro elem is hiányzik a rendszerből. Próbáljuk meg megetetni azt a nitrátot a gazokkal, amíg meg nem tudod venni a RO gépet. Nitrátot pluszba semmiképp se adj, lehet hogy érdemes lenne pár napig a többi macro elem adagolását is felfüggeszteni, aztán mérni, és az értékektől függően újratervezni.
Green Aqua Macro már egy hete nincs. Külön van Foszfát és Kálium. A Káliumot is sokallom. Az amano-k is, mert fel-alá úszkálnak, néha ki-ki másznak az esőztetőre, majd vissza, Még jó, hogy van üvegtető. A Foszfát úgy tűnik fogy. Holnap vízcsere, 50%. Aztán méricske. 🙄
 
Vízcsere megvolt.
No3: 30ppm😁 táp:0
Po4 : 2ppm😁 Easy life fosfo: 30ml
K: 18ppm😁 táp: 0
Fe: <0,1ppm 😳 Green Aqua Micro:5ml

Nem megy a vas. Nem locsolhatom a Green Aqua Micro-t literszám, mert low techben vagyok. Van ötlet? Valami vaspótló kéne, de ne legyen benne más is. Mivel az Easy life ferro káliumot is tartalmaz. Tud valaki használható vaspótló tápról? 🥺
 
Back
Oldal tetejére