• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Balatonalmádi vörös kő

Zsoltiabéka

VIP kertész
KR? Ha igen mikor voltál beoskolázva?
Nem a 2015 októberi ívás? Mert akkor ismerlek. :D
Nem nyert. Öregebb motoros vagyok. '99-ben végeztem. És nem kék, hanem zöld. Ettől függetlenül találkozhattunk Kelebián, Hercegszántón, Bácsalmáson, Röszkén, Ásotthalmon. Bár ezzel az infóval kicsit kiléptem a komfortzónámból. 😉

warr_

Főkertész
Nem nyert. 😃 A munkaeszközöm a harsona és a tenorkürt. Egy profi fúvós zenekar zenésze (is) vagyok. A munkám másik oldaláról mindenféle elektronikus felületen hallgatók, biztonsági okokból. Ha élőben egyszer találkozunk, akkor arról is mesélhetek egy keveset.

Nézzenek oda, én is tenorkürtön játszottam annó :D
Általános végén, gimi elején, a Szent István fúvószenekerában :p
Volt már vagy 25 éve...

T.Norbee

Főkertész
Nem nyert. Öregebb motoros vagyok. '99-ben végeztem. És nem kék, hanem zöld. Ettől függetlenül találkozhattunk Kelebián, Hercegszántón, Bácsalmáson, Röszkén, Ásotthalmon. Bár ezzel az infóval kicsit kiléptem a komfortzónámból. 😉
Én onnan léptem ki 2 éve. Voltak "öregek" akkoriban a "képzésben" azért kérdeztem, az összes muzsikust ismerem, a tv módosítások miatt mindeggyikkel együtt voltunk. :)
Na de az óta tudom, mi az a komfortzóna.

Zsoltiabéka

VIP kertész
Én onnan léptem ki 2 éve. Voltak "öregek" akkoriban a "képzésben" azért kérdeztem, az összes muzsikust ismerem, a tv módosítások miatt mindeggyikkel együtt voltunk. :)
Na de az óta tudom, mi az a komfortzóna.
A zongoristájukkal már dolgoztunk együtt. Az egyik harsonás ugyanott végzett ahol én, távolról ismerem.

zeniwolf

Főkertész
Innen én már tudom.Ryan közlegény megmentése jutott eszembe amikor találgatják mi lehetett a százados a katonaság előtt.Amúgy bilógia tanár vagy biológusra gondoltam volna :) .

Ui.Lehet hogy már találkoztunk is! Bajai kórház baleseti ambulancia.

Zsoltiabéka

VIP kertész
Innen én már tudom.Ryan közlegény megmentése jutott eszembe amikor találgatják mi lehetett a százados a katonaság előtt.Amúgy bilógia tanár vagy biológusra gondoltam volna :) .

Ui.Lehet hogy már találkoztunk is! Bajai kórház baleseti ambulancia.
Baján nem jártam az elmúlt 10 évben. 🙂

Zsoltiabéka

VIP kertész
És ha már van DIY dunsztosüveg földdel szűrés nélkül: IMG_20210808_133442.jpg
A leszelektált garnélák jól vannak, úgy néz ki erre járt egy "köpőlégy" is. @ezsolt80 jelentem a kagylósrákok jól megférnek a vízibolhákkal, kandicsrákokkal, és a bolharákokkal(a Balcsiból) : IMG_20210808_133953.jpg
Szépen bemennek a bolharákok a kavicsok alá takarítani. 😄 Pusztán csak azt sajnálom, hogy a Gerence patakból való tüskés bolharákoknak már nem lenne hely. Sebaj, arra lesz másik üveg előbb-utóbb.

Kutiko

Főkertész
És ha már van DIY dunsztosüveg földdel szűrés nélkül: View attachment 152975
A leszelektált garnélák jól vannak, úgy néz ki erre járt egy "köpőlégy" is. @ezsolt80 jelentem a kagylósrákok jól megférnek a vízibolhákkal, kandicsrákokkal, és a bolharákokkal(a Balcsiból) : View attachment 152976
Szépen bemennek a bolharákok a kavicsok alá takarítani. 😄 Pusztán csak azt sajnálom, hogy a Gerence patakból való tüskés bolharákoknak már nem lenne hely. Sebaj, arra lesz másik üveg előbb-utóbb.
Tudom, hogy tudnom kéne, de a befőttesüvegben milyen növény van?

Zsoltiabéka

VIP kertész
Mindig azt mondtam az algázó gébek nagy egyéniségek... A vezérhím most csinált egy kis nem annyira váratlant... 🤣 IMG_20210810_144049.jpg
Ásott egy kicsit... IMG_20210810_144114.jpg IMG_20210810_144134.jpg
A kis naívnak mára rá kellett döbbennie, hogy a Manado nem dombépítésre lett kitalálta... Elsimult a gödröcske és a dombocska is... Nélkülem. 🤭Csak a parvulát tűztem vissza. Mehet a kövi menet. 🤪

Nexus

Főkertész

T.Norbee

Főkertész
Lassan nem úszom meg a kaszálást. A cryptocoryne baloldalt szétnyomja az üveget. Jobboldalt meg a Hydrocotyle tripartita folytogat mindent. Gyakorlatilag úgy néz ki, mintha nem is lenne sziklás emelés a jobboldalon, csak egy nagy zöld massza... 🤣 View attachment 153698 View attachment 153699 View attachment 153700 View attachment 153701 View attachment 153702 View attachment 153703
@Nexus, jelentem: az algázó géb úgy tűnik feladta a frontüvegnél túrást. ☺️Nem volt valami kitartó...
Tényleg jó ránézni erre az akksira! :)

Zsoltiabéka

VIP kertész
Csatlakozom, igen jól fest :)
Egyedül talán a hosszúra nyúlt és a víz felszínén elfekvő hátsó növényeket vágnám kicsit rövidebbre.
Már elkezdtem a kaszát. 🙂 Félbe van. Kisebb átrendezés is lesz. Holnap talán meglesz, csak előtte betonoznom is kell az udvaron, meg a szünet ucsó napjaira rajtam maradtak a gyerekeim is, mert az asszony tanár és gőzerővel dolgoznak a zökkenőmentes évkezdésen. 🙂

Oldal tetejére