• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bakteriumok

kela 7

Nézelődő
Hello sziasztok!gondoltam megosztom veletek a tapasztalatom a bakteriumokkal ugy egeszben😜(szűrö,viz oszlop, talaj stb.)
Higy is kezdjem😂4,5 evel ezelőtt berendeztem egy kisebb 450 l kadat.mindennel ami kell egy aquscapinghez.fel even keresztül nem volt gond,de utanna kezdőttek a problemak alga,halak,garnelak nem megfelő komfort erzet es növenyek nem optimalis fejlődese!!elkezdtem kutatni hol lehet a gond,amenyi fajta algam volt ugy teszteltem a tapozast vilagitast co-t,ezt megfekeztem ez elöl jött!mind ezt 4,5 even keresztül!!!mig az egyszer kitakaritotam mind 2 filtert egyszere,es elkeztem adagolni a bakteriumokat a leiras szerint!!!gyerekek ne tudjatok azt s valtozast😜 semmi alga!halak garnelak olyan szinekben pompaznak hogy agyam eldobom!a növenyek😱😱😱😱wau !!!gyönyörü fejlödes!!na most bisztosan gondoljatok na a paraszt sesem takaritota a szüröket,vagy kevesszer!!😂pont hogy mindig hol 1ket hol masikat,söt meg neha adagoltam is bacikat! DE!!! Nalam ezek szerint nem megfelö menyisegü baci kultura volt!!!!pedig azt hittem,egesszen eddig hogy a szűrö es kad is bevan (jaratva)!😜
DE TEVEDTEM!!😜😜😜
 
Hello sziasztok!gondoltam megosztom veletek a tapasztalatom a bakteriumokkal ugy egeszben😜(szűrö,viz oszlop, talaj stb.)
Higy is kezdjem😂4,5 evel ezelőtt berendeztem egy kisebb 450 l kadat.mindennel ami kell egy aquscapinghez.fel even keresztül nem volt gond,de utanna kezdőttek a problemak alga,halak,garnelak nem megfelő komfort erzet es növenyek nem optimalis fejlődese!!elkezdtem kutatni hol lehet a gond,amenyi fajta algam volt ugy teszteltem a tapozast vilagitast co-t,ezt megfekeztem ez elöl jött!mind ezt 4,5 even keresztül!!!mig az egyszer kitakaritotam mind 2 filtert egyszere,es elkeztem adagolni a bakteriumokat a leiras szerint!!!gyerekek ne tudjatok azt s valtozast😜 semmi alga!halak garnelak olyan szinekben pompaznak hogy agyam eldobom!a növenyek😱😱😱😱wau !!!gyönyörü fejlödes!!na most bisztosan gondoljatok na a paraszt sesem takaritota a szüröket,vagy kevesszer!!😂pont hogy mindig hol 1ket hol masikat,söt meg neha adagoltam is bacikat! DE!!! Nalam ezek szerint nem megfelö menyisegü baci kultura volt!!!!pedig azt hittem,egesszen eddig hogy a szűrö es kad is bevan (jaratva)!😜
DE TEVEDTEM!!😜😜😜
Milyen bacikészítményt használsz, és szűrőbe adagoltad, vagy az akváriumba.?
 
Milyen bacikészítményt használsz, és szűrőbe adagoltad, vagy az akváriumba.?
szerintem inkább a szűrő méret,- vagy töltetek a ludasak... ennyi idő alatt, hacsak valamit el nem rontanak nem létezik, hogy nincs elég baci. Én betartom az "alap" szabályokat: 3 tálca mátrix, szívacs, Seachem Purigen, perlon a szűrőben. 1,5 havonta takarítom akvárium vízben őket, perlon csere természetesen. Az egész max 10 perces mutatvány, nehogy a baciknak baja legyen. Az első héten adtam bacit a vízhez, azóta semmit. A víz tökéletes, szép, tiszta. A korábbi akváriumomhoz sem adtam soha extra bacit csak betartottam a fentieket :)
 
Ez világos, de "kela 7" is elmondhatná, hogy nála pontosan mi volt a nyerő módszer.
És az is előfordulhat, hogy az egyik készítmény sokkal jobb baktériuflórát hoz létre, mint egy másik, ... stb.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére