• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Az újrakezdés

Hogyan tovább?

  • Talajcsere!

    Votes: 4 50.0%
  • Szűrő fejlesztés!

    Votes: 4 50.0%
  • Világítás fejlesztés!

    Votes: 0 0.0%
  • Maradhat ahogy van, jöhetnek a növények!

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    8
Dobd ki a gyari szurot belole, ha megvan a kulsoszuro. Nekunk a cegnel, el volt tomodve, majd egy irdatlan csattanas, az oldaluveget kilokte, es az aram minden eloleny kinyirt. Es jamboran szurken fustolve dolt a viz a foldre.
Semmiképp nem akarom megtartani a belső szűrőt ha lesz külső.
Amit írtál elég érdekes, nálam a leg durvább eltomodes alkalmával se volt olyan nyomás benne amitől eldurranhatott volna. Az áramlás lassult és ennyi. Cirka 7 éve teszi a dolgát.
 
Megjöttek a fenegyerekek! :cool: Ahogy látom, nagyon otthonosan érzik magukat és nagyon szépen takarítanak! 3 süncsigáról van szó de az egyik szerintem egy zebra csigának sikerült?!

43175356700_6b77b109ee_c.jpg

Ez a kő teljesen barna volt!

43175358880_6b2e559a00_c.jpg

Nem bírtam ki, hogy ne vegyek még egy követ, de most egy nagyobbat! Hátra került be a gyökér mögé, onnan pedig előre hoztam egy kisebb követ. Nem állt még össze.

43175370800_5af7cfda3e_c.jpg
 
Szép estét!

Volt vízcsere. Meg egy kis áramszünet, szerencsére cirka 40 perc után megoldódott.

A csigák takarítanak szépen de az agancs alga nem tűnik el, nem tudom hol lehet a hiba.

7 nap alatt azért nőttek és "szaporodtak" a növények, talán vissza is szorították a zöld pont és barna algát:

30202296287_d36c6af88d_c.jpg

CO2 adagolás 1 bubi/sec (3200 -as ISO val és 1/1600 zársebességgel készítettem, hogy bubik maradjanak a bubik :) Itt már elvérzik a telefon érzékelője, azért ilyen fakók a színek de így látványosabb :))

30202211457_aaccb5c31d_c.jpg

Most lassabb és kevesebb változás lesz, várom a lámpát, hogy megérkezzen, utána nekiállok fejben összerakni az új talajt. Van egy másik akvárium ahova idéglenesen át tudom költöztetni a halakat amíg beáll az új talaj és a szűrő. A régi vizet fogom hozzá használni de nem lesz vízmozgás és levegőztetés, remélem kibírják majd ezt a kis időt az élőlények!

Szűrő egyelőre esélytelen, se hely se anyagi...



Végül emlékeztetőül magamnak, mit NE csináljak az akváriummal!

30202211097_b3d594886e_c.jpg

43326885910_bac72e6c12_c.jpg
 
Picit átalakítottam a scape -et, az első fa amit vettem bele (nem red moor) nagyon szétrohadt, büdös volt és szerintem nem tett jót a vízminőségnek. Lefűrészeltem az egyik ágát amit a red moor csoport mellé raktam. Próbáltam több koncepciót vinni a "tájba", lehet ez nem sikerült és még nagyobb lett a káosz :D A nagy szikla a bal hátsó sarokból indítja a scape -et, a red moor "csokor" kövekkel tarkítva folytatja majd egyetlen kő zárja a képet. Az Indiai vizicsillagot ami a jobb oldalon volt szétszedtem szárosztással és hátra is ültettem belőle (még nem látszódik). És itt történt egy kis malőr: ahogy húztam ki a növényt a gyökereiven felzavartam a talajba pár hete benyomott gyökértápot -hát ellepte az akváriumot a sárga agyagos por ami a kisebbik probléma volt mert a szűrő hamar kitisztítiotta de a víz elfehlredett és azthittem itt a vég...szerencsére 1,5 nap alatt a bacik elintézték, mindenki jól van!

Egyelőre még csak próbálkozom, a végleges setupot az új talajjal szeretném beállíani!

És akkor a képek:

Régi és új
30356320887_af8fc0995c_c.jpg

Azthittem itt vége a dalnak és csak növényes akváriumot csináltam a vegyesből...ne csesztesd a tápgolyót :D

45246238302_5de52cf75f_c.jpg
 
Picit átalakítottam a scape -et, az első fa amit vettem bele (nem red moor) nagyon szétrohadt, büdös volt és szerintem nem tett jót a vízminőségnek. Lefűrészeltem az egyik ágát amit a red moor csoport mellé raktam. Próbáltam több koncepciót vinni a "tájba", lehet ez nem sikerült és még nagyobb lett a káosz :D A nagy szikla a bal hátsó sarokból indítja a scape -et, a red moor "csokor" kövekkel tarkítva folytatja majd egyetlen kő zárja a képet. Az Indiai vizicsillagot ami a jobb oldalon volt szétszedtem szárosztással és hátra is ültettem belőle (még nem látszódik). És itt történt egy kis malőr: ahogy húztam ki a növényt a gyökereiven felzavartam a talajba pár hete benyomott gyökértápot -hát ellepte az akváriumot a sárga agyagos por ami a kisebbik probléma volt mert a szűrő hamar kitisztítiotta de a víz elfehlredett és azthittem itt a vég...szerencsére 1,5 nap alatt a bacik elintézték, mindenki jól van!

Egyelőre még csak próbálkozom, a végleges setupot az új talajjal szeretném beállíani!

És akkor a képek:

Régi és új
View attachment 65319

Azthittem itt vége a dalnak és csak növényes akváriumot csináltam a vegyesből...ne csesztesd a tápgolyót :D

View attachment 65320
En a felfele ivelo agon forditanek egy felet. (y)
 
Hát jó ébresztőt kaptam így vasárnap reggel, eldurrant a citromsavas palack. Mind a kettő. Nem ez az első használata de most valamiért megadta magát. Elég nagy kárt okozott ahhoz képest. Szerencsére a gyerekek nem voltak itthon.

Kb baleseti helyszinelesen éreztem magamat, a nyomás mérő mutató picivel 2 bar fölött állt meg amikor bekövetkezett a baleset, vagy ahogy a felső polcba becsapódott úgy mozdult a mutató.

Azt hittem az akvariumnak is annyi de szerencsére megúszta, még jó, hogy a gyári tető rajta volt. Meg is orultem volna ha telefolyik a savas vízzel, kiirtva ezzel az állományt, illetve ha még a Chihiros lámpát is lehúzta volna....

A palack coca-cola -s üvegek voltak, még nem volt időm megvizsgálni hol indult meg.

CO2 pihen most, egyelőre sok szükség sincs rá de legalább nem hajt a kíváncsiság mit tud ez a rendszer.

Szikvizes palack menete kompatibilis ezzel a kupakkal? Volt már ebben a cola-s palackban 4,5 bar nyomás is és nem volt baj. Elfáradt?

A legjobb lenne egy nyomás kiegyenlítő szelep. De inkább hanyagolom egy darabig...

51ea03b0e79adf969878758b654c3793.jpgec247dc524000bdc2284e72593a9de1d.jpg37e68e056fd4d32a99aa35d3307c6abb.jpg
 
Ja és a 2 palack közvetlenül az akvárium mögött volt.
Sajnálom, és kíváncsian várom a helyszínelés eredményét.
Az nagyon gyanús, hogy mindkét palack felrobbant. Ha csak az egyik, az mondjuk OK. De, ha az egyik felrobban, akkor a nyomás lecsökken a másikban, tehát az nem robbanhat fel. Ha volt visszacsapó szelep (gondolom volt), akkor se tudom elképzelni, hogy mindkettő felrobban a fenti ok miatt.
Érdekes...
 
Sajnálom, és kíváncsian várom a helyszínelés eredményét.
Az nagyon gyanús, hogy mindkét palack felrobbant. Ha csak az egyik, az mondjuk OK. De, ha az egyik felrobban, akkor a nyomás lecsökken a másikban, tehát az nem robbanhat fel. Ha volt visszacsapó szelep (gondolom volt), akkor se tudom elképzelni, hogy mindkettő felrobban a fenti ok miatt.
Érdekes...
Igen ez nekem is nagyon gyanús, az egyik palack alja szakadt le, a másik hosszában ketté nyílt.
Abban a stádiumban volt, hogy már az összes citromsav atvandorolt a szodabikarbonas palackba.

Kellett egy 50% os vizcseret csinálnom mert a halak láthatóan rosszul érezték magukat, lehet sok viz belefolyt a robbanás után amit észre se vettem.
 
Én kipróbáltam nekem 8 bar körül durrantak el a colás üvegek, alapból van benne vagy 2 bar, nem szabad hagyni h 2 bar fölé, menjen mert a kupak nem bírja el. Ha be van töltve, nem szabad mozgatni!
 
Igen ez nekem is nagyon gyanús, az egyik palack alja szakadt le, a másik hosszában ketté nyílt.
Abban a stádiumban volt, hogy már az összes citromsav atvandorolt a szodabikarbonas palackba.

Kellett egy 50% os vizcseret csinálnom mert a halak láthatóan rosszul érezték magukat, lehet sok viz belefolyt a robbanás után amit észre se vettem.
Tanulság: Minden nyomástartó edényt biztonsági szeleppel kell ellátni. Most, eső után köpönyeg, de ha majd újraéleszted a CO2 rendszert...
Lehet, hogy 50%-nál nagyobb vízcsere sem lenne felesleges. A buborékos szódavizet még csak-csak elviselik, de a limonádét...;)
 
Én kipróbáltam nekem 8 bar körül durrantak el a colás üvegek, alapból van benne vagy 2 bar, nem szabad hagyni h 2 bar fölé, menjen mert a kupak nem bírja el. Ha be van töltve, nem szabad mozgatni!
4 fölé nem ment és ez volt a 3. töltet. A kupakok bírták, az üveg nem.

Most szivok a halakkal
 
Back
Oldal tetejére