• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Az újrakezdés v2.0

Szerintem a co2 fluktuáció miatt van a fonal alga. Nekem is van sajnos, én citromsavazok, de egyszerűen képtelen vagyok 2 bar felett tartani a nyomást a palackokban. Az a baj, hogy ahogy elzárod a nyomás folyamatosan nő ameddig újra ki nem nyitod, így amikor kinyitod már nagyobb nyomással halad be a gáz.

Sajnos ekkora akváriumban már nem lehet ezeket a rendszereket normálisan használni. Ez természetesen az én tapasztalatom, csak ugye nagyjából egyszerre kezdtük el használni a diy co2-t, és mind a kettőnknél ugyan az az algaprobléma merült fel.

Egyébként én megpróbáltam több macrot is, hogy biztosan kizárjam a nitrát-foszfát hiányt, lejjebb vettem a fényt is, cserébe megjelent az ecset is.

Ettől függetlenül követem a naplódat, hátha neked sikerül megtalálni a kvinteszenciát, én viszont feladom a diy co2 küzdelmet és beruházok egy nagy nyomásúra.
Érdekes nekem a citromsavasnal pont a magas nyomás volt a gond, pár nap alatt az összes citromsav oldat átkerült a szodabikarbonas palackba, fel is robbant.

Azóta elesztossel uzemelek, itt nap végére is 1,5 és 2 bar között van a nyomás ami elméletileg egyenletes buborekszamot biztosít egész nap.

Rendeltem nyomascsokkentos mérőórát amit majd beallitok 2,5 bar -ra, természetesen a minimum küszöbértéket nem tudja szabályozni, azt a gombaknak kell biztosítani.

Nemrég állítottam a ki és befolyon, most elvileg szépen tesz egy teljes kört a medencében a víz, viszont azóta a vizicsillagon kezdett több cérna alga megjelenni és a HM -en kevésbé nő (a vizicsillag felé megy a legerősebb áramlás).

Macro -t visszavettem, világítást lejjebb állítottam, keringesen javítottam.

CO2 előtt agancs és BBA alga volt, at megszűnt az algaevo marnak lezabaltak mindet és valószínűleg a CO2 megszüntette a probléma forrását.

Örülök, hogy követed a naplomat, remélem tudok segíteni és hamar kiderül a probléma oka!
 
Holnap vízcsere és metszés. A vizicsillagot is le szeretném csapni mert a levelek végei már kilógnak a vízből, illetve a vízáramlást is akadályozzák már.

A lenti kép alapján metszenék, sok vagy kevés? Szerintetek?

44575879400_33ef1b91fb_c.jpg
 
Úgy döntöttem ma nyírom meg a növényeket mivel tudtam sok lesz a nyírás, túl sokat állt volna a szűrő ha a vízcserével együtt intézem.

Ilyen lett:

32525371908_17c8a0c68c_c.jpg

Előtte utána:

46346536772_9cf776f96e_c.jpg

45674052754_b1fe8063f6_c.jpg

Ilyen csigát még soha nem kaptam nyövénnyel/hallal, milyen fajta ez?

46346538642_7fc01ae564_c.jpg

Élvezik a frissen nyírt füvet

46346539072_9ff0555433_c.jpg

A diffúzorommal érdekes dolog történt, elkezdett nagy buborékokat tolni, rengeteg veszteséget okozva. Nemrég volt takarítva így kivettem és késsel megkapartam a felületét. Azóta ilyen:

46346537192_f02c8102c2_c.jpg

Úton van az új diffúzor, addig bírja ki :)
 
Megvolt a vízcsere és egy pici nyírás illetve vizicsillag ritkítás. A fákat természetesen nem sikerült ugyan úgy visszaraknom de most jobban tetszik :)

Bekerült egy Eheim Skim 350 és cirka 1 liter Matrix.

Találtam egy jódarab lávakövet a régi akvárium lomjai között, ahogy kopik a Substrat Pro, úgy pótlom majd lávakő zúzalékkal -jelenleg teli van a 3 literes tartály!

45775786194_e9618c94a5_c.jpg

32626349288_bc2b266e6b_c.jpg
 
A skimmer időkapcsolóra van kötve, nagyjából óránként megy 15 percet. Nekem nem a felszíntisztítás a fő cél hanem:

  • Oxigén beoldás
  • Holtterek mozgatása, flow növelése
  • CO2 továbbítás

Legnagyobb folytással is elég nagy vihart kavar ezért nem üzemeltetem folyamatosan -amúgy hangtalan.

Szemben van a beszívó ággal és átlósan-szemben a kifolyóval, ennél jobb pozíciót nem tudok elképzelni neki.

A viszonylag nagyobb CO2 buborékok szinte egyből felszállnak, nagy veszteséget okozva. Ezeket a skimmer beszívja de nem tudom, hogy mi történik bent: átnyomja a szivacson, ott apróbb buborékokra "zúzza" majd a kifolyón "láthatatlanul" kilövi?
 
Szeretnék még fát az akváriumba, ehez egy gyenge próbálozásom van, sajnos nem tetszenek a gyűjtött ágak. Mindegy, most áznak, utána majd belepróbálom valahogy. A dunaparton keresek valami frankó gyökeret!

46499702471_155b245452_c.jpg

45776386984_58f026f24c_c.jpg
 
Alakul a szívócső állapota, ezt mikor érdemes kitakarítani? Hatással van a szűrőre az átmérőcsökkenés miatti áramláscsökkenésen túl?

46448340482_934ac41223_c.jpg

46448339932_9975f0076a_c.jpg
 
Rég jártam erre, nagyon kevésé időm volt mostanában de az akit többször is átalakítottam, a jelenlegi -egyelőre- végleges formáját szeretném most megmutatni.

Technikában történt egy kis változás:
Kivettem az Eheim Mech -et
Raktam be 1L Matrixot
Lily -t cserétem Jet -re
Világítási időt csökkentettem 8 órára
Hátteret cseréltem sima fóliára

Lényeges változás a gyepnövényzetben történt, Monte Carlo váltotta a HM -et.

2018.12.28 -i állapot:

76696

Mostani állapot:

76695


76697
 
Rég jártam erre, nagyon kevésé időm volt mostanában de az akit többször is átalakítottam, a jelenlegi -egyelőre- végleges formáját szeretném most megmutatni.

Technikában történt egy kis változás:
Kivettem az Eheim Mech -et
Raktam be 1L Matrixot
Lily -t cserétem Jet -re
Világítási időt csökkentettem 8 órára
Hátteret cseréltem sima fóliára

Lényeges változás a gyepnövényzetben történt, Monte Carlo váltotta a HM -et.

2018.12.28 -i állapot:

View attachment 76696

Mostani állapot:

View attachment 76695


View attachment 76697
Sokkal jobb lett! 👍
 
Back
Oldal tetejére