• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The tunnel of green

Jelenteni valóm akadt, a mai napra ennyi volt a legózás, jó pár órát próbálgattam, de talaj hiányában kicsit felfüggesztem az építkezést. Azért szerintem egy aprót sikerült előre lépnem, bár még lesz mit javítani. :)
A mai fotó és scape pedig a következőképp alakul
View attachment 50970Untitled by Tamás, on Flickr
A bal oldal eléggé egyben van, jók a pici ágak is a köveken. A jobb oldali fát forgatnám még kicsit! Valahogy úgy tudnám elképzelni, hogy még jobban megemelve, kicsit a híd fölé kerülve ívelne jobbról-balra...
 
A bal oldal eléggé egyben van, jók a pici ágak is a köveken. A jobb oldali fát forgatnám még kicsit! Valahogy úgy tudnám elképzelni, hogy még jobban megemelve, kicsit a híd fölé kerülve ívelne jobbról-balra...

Köszönöm szépen, a jobb oldallal én sem vagyok még mindig kibékülve, többször szétszedtem, ez az állás volt eddig a legjobb, de még lesz generálozás azon az oldalon bőven :) Az töb kicsi ág szóval lehet külön is mozgatni őket, kis pozicionálás és talaj aztán jól fog mutatni ott is, de addig nem adom fel ameddig nem lesz az is tökéletes :)
 
Köszönöm szépen, a jobb oldallal én sem vagyok még mindig kibékülve, többször szétszedtem, ez az állás volt eddig a legjobb, de még lesz generálozás azon az oldalon bőven :) Az töb kicsi ág szóval lehet külön is mozgatni őket, kis pozicionálás és talaj aztán jól fog mutatni ott is, de addig nem adom fel ameddig nem lesz az is tökéletes :)
Kicsit photoshopoltam. :D
Valami ilyesmire gondoltam:
scape.JPG
 
Végre folytathattam az építkezést, már kezdett elvonási tünetem lenni hogy két napot ki kellett hagyjak :D
Mindkét oldalon emeltem a talajon, jobb oldalt a fákat ennek köszönhetően jobban tudtam kicsit dönteni és igazítani, az apró kis ágak fel lettek ragasztva a kövekre, most minden száradás alatt van :)
Lehet hogy lesz még egy kis igazítás főleg a jobb oldalt tekintve, de úgy érzem egyre jobban kezd tetszeni az elrendezés, komolyabb változtatást az én véleményem szerint nem igényel, max egy kis forgatást még :) szívesen fogadom a kritikákat és a véleményeket, hátha valamit nem vettem észre vagy elkerülte a figyelmemet :)

40112265164_abb3f382c2_h.jpgProject by Tamás, on Flickr
 
Végre folytathattam az építkezést, már kezdett elvonási tünetem lenni hogy két napot ki kellett hagyjak :D
Mindkét oldalon emeltem a talajon, jobb oldalt a fákat ennek köszönhetően jobban tudtam kicsit dönteni és igazítani, az apró kis ágak fel lettek ragasztva a kövekre, most minden száradás alatt van :)
Lehet hogy lesz még egy kis igazítás főleg a jobb oldalt tekintve, de úgy érzem egyre jobban kezd tetszeni az elrendezés, komolyabb változtatást az én véleményem szerint nem igényel, max egy kis forgatást még :) szívesen fogadom a kritikákat és a véleményeket, hátha valamit nem vettem észre vagy elkerülte a figyelmemet :)

View attachment 51326Project by Tamás, on Flickr
Csak egy valami!Bal oldalt az első ág túlságosan egyenesen ( kicsit jobbra ) áll a többihez képest.
 
Gyors, egy kritika, ha megengeded, ku..a jó !!! Ez a "fahíd " középen, nagyon feldobja ! (y):p Az előző is nagyon tetszett, de ez ütni fog így nagyon !
 
Csak egy valami!Bal oldalt az első ág túlságosan egyenesen ( kicsit jobbra ) áll a többihez képest.
Jogos, máris korrigálom :D Ott valami nem kóser azzal az ággal, mintha eddig nem így állt volna :D

Gyors, egy kritika, ha megengeded, ku..a jó !!! Ez a "fahíd " középen, nagyon feldobja ! (y):p Az előző is nagyon tetszett, de ez ütni fog így nagyon !
Köszönöm szépen, öröm az ilyet olvasni ;) (y)
A növényesítésen is még sok fog múlni amitől félek is kicsit mert abban nem vagyok olyan jó. A hídra mohát tervezek, csak azt nem tudom, hogy teljesen fedjem be majd vele vagy csak egy-egy pamacsot helyezzek rá, ezen most fogok gondolkodni, vasárnap tervezem a növényeket rendelni :)
 
Nagyon tetszik a majdnem végeredmény! Szép lesz!
A kövekhez a repedésekbe, illetve a lelógó gyökerekhez nem tervezel növényt?
 
Nagyon tetszik a majdnem végeredmény! Szép lesz!
A kövekhez a repedésekbe, illetve a lelógó gyökerekhez nem tervezel növényt?

Köszönöm. :)
De, tervezek oda is valamit, de egyelőre még lövésem sincs hogy mit :D Mohára gondoltam hogy oda is rakosgatok egy keveset, nem tudom. Sajnos nem az erősségem a növényesítés, ezért itt még van hova fejlődnöm :)
 
Köszönöm. :)
De, tervezek oda is valamit, de egyelőre még lövésem sincs hogy mit :D Mohára gondoltam hogy oda is rakosgatok egy keveset, nem tudom. Sajnos nem az erősségem a növényesítés, ezért itt még van hova fejlődnöm :)

Szerintem apró levelű buce vagy anubias is jól tudna mutatni, mohából fissit, riccardiát is el tudnék képzelni.
 
Gondolkodtam a növényesítésen, valami ilyesmi lesz a történet:
View attachment 51343
Tök jó lett a scape és a növényesítés is tetszik. Jó magas lett a jobb oldali domb! Javasolnám, hogy szurkálj le valamiféle műanyag lapokat, hogy ne egyenlítődjön ki olyan hamar. Homokkal csínján bánj, hogy megmaradjon ez a frankó szurdok feeling. Jól látom, hogy az acicularis csak bal oldalon, a HC Cuba pedig csak jobb oldalon lesz? Ennek mi az oka?
 
Tök jó lett a scape és a növényesítés is tetszik. Jó magas lett a jobb oldali domb! Javasolnám, hogy szurkálj le valamiféle műanyag lapokat, hogy ne egyenlítődjön ki olyan hamar. Homokkal csínján bánj, hogy megmaradjon ez a frankó szurdok feeling. Jól látom, hogy az acicularis csak bal oldalon, a HC Cuba pedig csak jobb oldalon lesz? Ennek mi az oka?

Köszönöm :) Van itthon nyílászáró beépítéshez használt műanyag lapkák, azokat fogok majd leszurkodni párat :) Homok elől csak éppenhogy lesz, hátrafele tervezem minimálisan emelni csak hogy esetleg egy kis mélységet is hozzáad majd ezáltal :)
Hogy miért van a két oldalt csak külön külön ezt nem tudom megmagyarázni :D ez is csak elsődleges tervek és sajnos növényesítésben tényleg nem vagyok nagyon jó. Lehet hogy vegyíteni kéne?
 
Back
Oldal tetejére