• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The tunnel of green

ftamas0201

Legenda
Kedves Akvakertészek!

Az előző berendezésem még a javában üzemel, de itt az ideje hogy hamarosan új vizekre evezzek. Ezúttal a projekt Egy fás-köves scape. Ez félig meddig ismeretlen számomra, mert fával még soha nem dolgoztam akváriumban, bízom a legjobbakban :) Három hétig áztak, ma kikerültek a vízből, mindegyik szépen az alján volt, és kezdődik valami új... :)

Technika:

80x40x40 Opti üveg
Eheim 2273 szűrő (seachem matrix, Seachem Purigen)
DIY led lámpa
Magasnyomású Szén-dioxid rendszer Aquario diffúzor beoldással
Chihiros doki
DP4 növénytáp adagoló

Hozzávalók:
ADA Power Sand
ADA Amazonia
ADA La plata Sand
Vasfa
Red moor fa
Seiryu kő
Frodo kő

Az elképzeléseim szerint előtérben homok és hátra fele elfut majd középtájt egy homokos sáv, két oldalt megrakva fával amit átível a vasfa. Homokot és talajt elválasztva egy kőből épült támfal fog ékeskedni mindkét "szigetszerűségnél" és a háttérben is lesz pár kövecske talán a fák mögött még. Ezek az előzetes elképzelések, de mindannyian tudjuk hogy ez menet közben akár gyökeresen is meg tud változni :D

Hamarosan folytatás :)
 
Kedves Akvakertészek!

Az előző berendezésem még a javában üzemel, de itt az ideje hogy hamarosan új vizekre evezzek. Ezúttal a projekt Egy fás-köves scape. Ez félig meddig ismeretlen számomra, mert fával még soha nem dolgoztam akváriumban, bízom a legjobbakban :) Három hétig áztak, ma kikerültek a vízből, mindegyik szépen az alján volt, és kezdődik valami új... :)

Technika:

80x40x40 Opti üveg
Eheim 2273 szűrő (seachem matrix, Seachem Purigen)
DIY led lámpa
Magasnyomású Szén-dioxid rendszer Aquario diffúzor beoldással
Chihiros doki
DP4 növénytáp adagoló

Hozzávalók:
ADA Power Sand
ADA Amazonia
ADA La plata Sand
Vasfa
Red moor fa
Seiryu kő
Frodo kő

Az elképzeléseim szerint előtérben homok és hátra fele elfut majd középtájt egy homokos sáv, két oldalt megrakva fával amit átível a vasfa. Homokot és talajt elválasztva egy kőből épült támfal fog ékeskedni mindkét "szigetszerűségnél" és a háttérben is lesz pár kövecske talán a fák mögött még. Ezek az előzetes elképzelések, de mindannyian tudjuk hogy ez menet közben akár gyökeresen is meg tud változni :D

Hamarosan folytatás :)

Izgatottan várom! :)
 
Hajra hajra.
Novenylista? Vagy majd alakul meg?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Kialakult kép már van arról is de az még nagyon nem végleges, ezért sem írtam le. :) elképzelések szerint acicularis, stau, buce valamelyik fajtája talán, anubias valami kisebb fajta, aztán a nagyobbakból a fák közé biztosan lesz microsorum trident, pinnatifida, háttérbe elvileg lesz egy kis rotala hra amit már nevelgetek hogy gyökeresen kerüljenek be és talán valami nagyobb zöldség még de a háttér még nem alakult ki fejben teljesen, majd meglátjuk hogy alakul az építés. Fákra valamiféle mohát kéne tegyek mert azt is ki szeretném próbálni viszont abból nem tudom melyik fajta lenne a legjobb választás, mert sokról olvasom hogy nyírásnál bele eszi magát a többi növény közé és nem lehet kiírtani. Erről kérnék majd esetleg egy kis tanácsot tőletek :)
Egyelőre ezek vannak így a fejben de biztosan ez is változni fog :)

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Kialakult kép már van arról is de az még nagyon nem végleges, ezért sem írtam le. :) elképzelések szerint acicularis, stau, buce valamelyik fajtája talán, anubias valami kisebb fajta, aztán a nagyobbakból a fák közé biztosan lesz microsorum trident, pinnatifida, háttérbe elvileg lesz egy kis rotala hra amit már nevelgetek hogy gyökeresen kerüljenek be és talán valami nagyobb zöldség még de a háttér még nem alakult ki fejben teljesen, majd meglátjuk hogy alakul az építés. Fákra valamiféle mohát kéne tegyek mert azt is ki szeretném próbálni viszont abból nem tudom melyik fajta lenne a legjobb választás, mert sokról olvasom hogy nyírásnál bele eszi magát a többi növény közé és nem lehet kiírtani. Erről kérnék majd esetleg egy kis tanácsot tőletek :)
Egyelőre ezek vannak így a fejben de biztosan ez is változni fog :)

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről

A fissidens nagyon szép, de azzal valóban óvatosan kell bánni. A ricciát megutáltam, mert nagyon szétesős. Weeping esetleg?
 
A fissidens nagyon szép, de azzal valóban óvatosan kell bánni. A ricciát megutáltam, mert nagyon szétesős. Weeping esetleg?

Köszönöm az infókat, ilyenekre van szükségem moha téren (és persze más téren is) mert sajnos belőlük nagyon buta vagyok egyelőre még :) A weeping akár nem is lehet rossz, még jobban utánanézek azért :)
 
Eseménydús reggel volt, a jelenlegi akváriumot el kellett csúsztatni a helyéről arrébb kb 60-70 centit, vizet leengedve sí volt egy kispályás történet, két emberes munka volt de ígyis majd megszakadtunk de arrébb ment :D
5cccc08d2a00cb0735ea84e67edf1e30.jpg

Ezek után a nagy álmom akvarisztika terén az opti akvárium helyére emelése jött, ez az előző akcióhoz képest gyerekjáték volt. (Köszönet az engedélyt @viktorlantos , hogy megcsináltathattam a fotód fali vászonképnek!)
f4e0ab2de52d20684d1d20a6091893b5.jpg

Kapott egy tejüveg plexit a háttal mögé így nem kellett bajlódjak a fóliával és közel annyiból ki is jött mint a fólia ára :)

74d63dbe09505ebc28a534207d62f943.jpg

DSC_9470.JPG

Szépen megpucolva várja az új dekorációk elhelyezését ami reményeim szerint a mai napon meg is fog kezdődni aztán majd egyszer el fog készülni :D
 
Utoljára módosított:
Eseménydús reggel volt, a jelenlegi akváriumot el kellett csúsztatni a helyéről arrébb kb 60-70 centit, vizet leengedve sí volt egy kispályás történet, két emberes munka volt de ígyis majd megszakadtunk de arrébb ment :D
View attachment 50898

Ezek után a nagy álmom akvarisztika terén az opti akvárium helyére emelése jött, ez az előző akcióhoz képest gyerekjáték volt. (Köszönet az engedélyt @viktorlantos , hogy megcsináltathattam a fotód fali vászonképnek!)
View attachment 50899

Kapott egy tejüveg plexit a háttal mögé így nem kellett bajlódjak a fóliával és közel annyiból ki is jött mint a fólia ára :)

View attachment 50900

View attachment 50901

Szépen megpucolva várja az új dekorációk elhelyezését ami reményeim szerint a mai napon meg is fog kezdődni aztán majd egyszer el fog készülni :D

Nagyon csecse ìgy egymás mellett a két medence. Az opti a sima üveg után tényleg varázslat :)

Várjuk a fejlemènyeket!
 
Ma nem bírtam magammal ezért nekiláttam a berendezésnek. Az eredeti elképzelésem természetesen semmivé váltak, de azért van amiben követni tudtam talán :D
Ez a fás köves szisztéma tényleg merőben más, mint csak a sziklákkal dolgozni, az elején arra eszméltem egy óra kőforgatás után, hogy basszus a fákat kihagytam és csak a köveket forgattam. Akkor mentem le a faanyagért és próbáltam együtt dolgozni a kettővel. A fák megfelelő elhelyezése kemény meló főleg egy ilyen környezetben amiről én álmodozom, ezért még nagyon nem vagyok elégedett az elhelyezkedésükkel de nem hajt a tatár és ezért is van a napló hogy az itt segítőkész emberek megmondják miben javulhatnék még egy jó nagyot :)

Azért készítettem pár részlet fotót és a jelenlegi állapotot is megörökítettem, szeretem ezt a részét a dolgoknak nagyon :)

Az alapanyagok egy része amiből dolgozom.
DSC_9475.JPG

DSC_9476.JPG

Pár apró részletecske ami lehet csak számomra fontos és tetszetős :)

DSC_9477.JPG
DSC_9479.JPG
DSC_9481.JPG

És a jelenlegi állapot ahol tartok. A jobb oldallal nem vagyok főként megelégedve, ott valamit másként kell csinálnom a fákkal biztosan de még az előtérben lévő kövekkel is talán. Még semmi nem végleges, amint azzá válik, a fákat összerögzítem egy kis ragasztóval tervezem, hogy ne mozogjanak külön és könnyen lehessen később takarítani, ne essen szét minden. Tervezek még a szikla falakra egy két ágacskát is ráragasztani de azt majd csak a végén ha már jónak érzem az egész kompozíciót egyben :)
Középen homok lesz, azt is csak a legvégén töltöm fel hogy ne keveredjen a talajjal.

40688223132_08deffe148_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

Mára hagyom ülepedni magamban és holnap újult erővel neki akarok esni ismét, van még meló vele bőven és ezt igazán ütősre szeretném összerakni :)
 

Attachments

  • DSC_9492.JPG
    DSC_9492.JPG
    133.3 KB · Megtekintések: 15
A “híd” nagyon tetszetős. Azt eszméletlenül jól sikerült összeraknod!(y)
Nekem egy kicsit a bal oldala is légüresnek tűnik, hogy az ágak nem nyúlnak tovább, pedig az alapötlet nagyon jó. Az a nagyobb kő magában is kicsit idegenül hat. Én talán még emelnék is azon az oldalon egy keveset.
Várom, mit fog változni a holnapi rendezgetés / ülepedés után.;)
 
A “híd” nagyon tetszetős. Azt eszméletlenül jól sikerült összeraknod!(y)
Nekem egy kicsit a bal oldala is légüresnek tűnik, hogy az ágak nem nyúlnak tovább, pedig az alapötlet nagyon jó. Az a nagyobb kő magában is kicsit idegenül hat. Én talán még emelnék is azon az oldalon egy keveset.
Várom, mit fog változni a holnapi rendezgetés / ülepedés után.;)

Köszönöm szépen, hát igen, még van mit javítani mindenütt megpróbálom azt a bal oldalt még jobban gatyába rázni, valóban az a kő onnan el fog tűnni, így nézve nem is tudom minek tettem oda :D Első nap az ember mindent akar talán egyszerre, ezekhez a dolgokhoz főleg így akinek nem a kis újából jön ki az egész ezért kell pár nap hogy mindig kicsit át tudja gondolni a különböző részleteket. Mindennap valami mást veszünk észre ami nem oda való. De reméljük hogy ennél már csak jobb lesz. :D
 
Köszönöm szépen, hát igen, még van mit javítani mindenütt megpróbálom azt a bal oldalt még jobban gatyába rázni, valóban az a kő onnan el fog tűnni, így nézve nem is tudom minek tettem oda :D Első nap az ember mindent akar talán egyszerre, ezekhez a dolgokhoz főleg így akinek nem a kis újából jön ki az egész ezért kell pár nap hogy mindig kicsit át tudja gondolni a különböző részleteket. Mindennap valami mást veszünk észre ami nem oda való. De reméljük hogy ennél már csak jobb lesz. :D
Ezert arany szabaly, hogy az elso heten se viz, se noveny. Csak nezegesd, es jelentkezik hamar ami nem oda valo.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ezert arany szabaly, hogy az elso heten se viz, se noveny. Csak nezegesd, es jelentkezik hamar ami nem oda valo.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Így is lesz ahogy mondod és a jövő heti hosszú hétvégés történet ezen még csak segíteni is tud, jól jött ki a kezdés :) (Remélem nem kell menjek dolgozni :bored: )
 
Ma nem bírtam magammal ezért nekiláttam a berendezésnek. Az eredeti elképzelésem természetesen semmivé váltak, de azért van amiben követni tudtam talán :D
Ez a fás köves szisztéma tényleg merőben más, mint csak a sziklákkal dolgozni, az elején arra eszméltem egy óra kőforgatás után, hogy basszus a fákat kihagytam és csak a köveket forgattam. Akkor mentem le a faanyagért és próbáltam együtt dolgozni a kettővel. A fák megfelelő elhelyezése kemény meló főleg egy ilyen környezetben amiről én álmodozom, ezért még nagyon nem vagyok elégedett az elhelyezkedésükkel de nem hajt a tatár és ezért is van a napló hogy az itt segítőkész emberek megmondják miben javulhatnék még egy jó nagyot :)

Azért készítettem pár részlet fotót és a jelenlegi állapotot is megörökítettem, szeretem ezt a részét a dolgoknak nagyon :)

Az alapanyagok egy része amiből dolgozom.
View attachment 50931

View attachment 50932

Pár apró részletecske ami lehet csak számomra fontos és tetszetős :)

View attachment 50933
View attachment 50934
View attachment 50935

És a jelenlegi állapot ahol tartok. A jobb oldallal nem vagyok főként megelégedve, ott valamit másként kell csinálnom a fákkal biztosan de még az előtérben lévő kövekkel is talán. Még semmi nem végleges, amint azzá válik, a fákat összerögzítem egy kis ragasztóval tervezem, hogy ne mozogjanak külön és könnyen lehessen később takarítani, ne essen szét minden. Tervezek még a szikla falakra egy két ágacskát is ráragasztani de azt majd csak a végén ha már jónak érzem az egész kompozíciót egyben :)
Középen homok lesz, azt is csak a legvégén töltöm fel hogy ne keveredjen a talajjal.

View attachment 50938Untitled by Tamás, on Flickr

Mára hagyom ülepedni magamban és holnap újult erővel neki akarok esni ismét, van még meló vele bőven és ezt igazán ütősre szeretném összerakni :)
Az alap ötlet, a kövek és a " híd nagyon tetszik! Azokon lehet nem is nagyon változtatnék. Növényekkel még jobb lesz.
A többi fa ami picit furcsa nekem. Lehet azt a hidat kellene még jobban kiemelni a többi ágakkal. Vagy ahogy jobb oldalt van a kőre leengedve egy ág azt mindenhol megcsinálni.
De majd Te jobban tudod ezt ;) és biztos vagyok benne, hogy ki is hozod a maximumot belőle!
Lehet mindkettő akváriumot meg kellene tartani :)
 
A kövek nagyon jól mutatnak. A fák viszont valahogy nem az igaziak. A híd túl vastag, ehhez képest a többi fa elég ágas-bogas, vékony. A hídról én lehet, hogy lemondanék és a többi fával variálnék. Úgy mondjuk kicsit "szabványos" lenne. Ha mindenképp az eredeti elképzelést szeretnéd megvalósítani, akkor szerezz be még néhány vastagabb vasfát vagy alakítsd át a meglévőket (vékonyabb ágak lecsípése?). Az elrendezés kicsit szimmetrikus nekem, jobban mutatna, ha kicsit eltolnád valamelyik irányba az ösvényt. Persze ebben a stádiumban ez már nem olyan egyszerű.
 
Vegre valaki aki nem belevag mindent elsore azt jo az ugy, majd a novenyekkel kompenzalom. Gratula...
Sok ember, peldat vehetnek rolad.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Azért túlzásba ne essünk :) Viszont az ember jól gondolja meg mit ütyködik ha azt sokáig akarja nézegetni és még esetleg meg is szeretné mérettetni. :) (nem beszélve hogy azért nagy anyagi ráfordításokat igényel a dolog)

Az alap ötlet, a kövek és a " híd nagyon tetszik! Azokon lehet nem is nagyon változtatnék. Növényekkel még jobb lesz.
A többi fa ami picit furcsa nekem. Lehet azt a hidat kellene még jobban kiemelni a többi ágakkal. Vagy ahogy jobb oldalt van a kőre leengedve egy ág azt mindenhol megcsinálni.
De majd Te jobban tudod ezt ;) és biztos vagyok benne, hogy ki is hozod a maximumot belőle!
Lehet mindkettő akváriumot meg kellene tartani :)

A fák még nekem sem tetszenek igazán, de ez csak az első nap volt,fog ez még sokat változni reményeim szerint :) Lesz terveim szerint jó pár lelógó ágacska a sziklákról odaragasztva, de őket az utolsó lépésre hagyom a homokkal együtt, az az egy csak azért van ott mert pont jól beleillett :D
Szívem szerint maradna a másik is de sajnos nincs hely és főleg pénz sem hogy üzemben tudjam tartani :) (szűrő, lámpa, co2, szekrény stb stb... :D )

A kövek nagyon jól mutatnak. A fák viszont valahogy nem az igaziak. A híd túl vastag, ehhez képest a többi fa elég ágas-bogas, vékony. A hídról én lehet, hogy lemondanék és a többi fával variálnék. Úgy mondjuk kicsit "szabványos" lenne. Ha mindenképp az eredeti elképzelést szeretnéd megvalósítani, akkor szerezz be még néhány vastagabb vasfát vagy alakítsd át a meglévőket (vékonyabb ágak lecsípése?). Az elrendezés kicsit szimmetrikus nekem, jobban mutatna, ha kicsit eltolnád valamelyik irányba az ösvényt. Persze ebben a stádiumban ez már nem olyan egyszerű.

Köszönöm a kommentet és a segítséget is! :)
A hidat szeretném megtartani, ő már a fejemben mohás és gyönyörű zöld :D Az ösvény folyamatosan változik, a fotón nem látszik de egész hátra nyúlik jobbra eltolva a hátulját, viszont ezt ahogy mondod még hangsúlyosítani kellene és már van is egy ötletem erre hogy hogyan, majd holnap ki is próbálom, nincs itt még semmi sem fixen rögzítve igazából szóval bármit szétszedek ha azon múlik hogy jobb legyen. :) A fák egyelőre nagyon kuszák, sok törődést igényelnek, van egy vastagabb red moor is a csomagban, őket még nem vetettem be, van bőven alkatrész amiket lehet cserélgetni (kő és fa is), valószínűleg még sok arca lesz ennek az elrendezésnek mire véglegesnek lehet majd mondani! :)
 
Nagyon jó úton haladsz ebben (y) Ha mégsem csinálsz már nagyobb alakítást, nekem így is bejön. Az lenne a tuti, ha a szélekre lenne még egy-két nagyobb fád. Ha nincs (vagy nem akarsz), akkor viszont brutálisan kiemelném a sarkokat talajjal és így apró dekorokkal is berendezhető lenne:

View attachment 50967

Köszönöm, igyekszem. :)
Az igen, mondjuk így vizuálisan is látva az emelést azért érdekesen nézne ki az tuti :D Ma már nagyon sokat alakult de még dolgozom rajta, bekerült pár nagyobb ágacska a jobb oldalra, teljesen átdolgoztam a mindkét felét, ágakat ragasztgatok most a sziklákra, egyre jobban kezd tetszeni, de egyébként ahogy mondod, kell még emelést, bent van már két és fél zsák Amazonia, de úgy érzem ma kell rendeljek még hozzá (remélem még tudom módosítani a leadott GA rendelésem) mert ez így szerintem sem elég, még egy kis 3 literes zacsi belefér bőven. :)
Este jövök a friss helyzet jelentéssel és akkor meglátom már fotón is hogy mennyre kell még emelnem a talajon :) (Gép állványra van téve és folyamatosan lesem az akváriumot hogy fotogén is legyen és minden részlet úgy látsszon ahogy én látom és ahogy a fejemben is van)
 
Jelenteni valóm akadt, a mai napra ennyi volt a legózás, jó pár órát próbálgattam, de talaj hiányában kicsit felfüggesztem az építkezést. Azért szerintem egy aprót sikerült előre lépnem, bár még lesz mit javítani. :)
A mai fotó és scape pedig a következőképp alakul
40746235881_643d4845d4_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére