• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az összkeménység megtartása

Ichigo77

Új regisztrált
Sziasztok.Tapasztaltak segítségét szeretném kérni azzal kapcsolatban hogy hogy tartsam meg a nehezen levitt ö.keménységet az akváriumban?22-ről sikerült levinnem 13-14-re,ami még mindig nem ideális de v.mivel jobb.Viszont pár nap múlva mértem és megint vissza kúszott a régi értékekre.Az akvárium 54l,benne kb 40-42l víz,ebbe ment kb. 20l ozmó.Szóval mit tegyek azon kívül hogy ezt hetente ismétlem?Nekem túl hamarnak tünik a visszaugrás.A válaszokat előre is köszönöm.
 
Jó volna írnál arról, milyen akvárium üzemel nálad.
Sok összetevője van mitől keményedhet vissza a vízed. Talaj, dekorok, kövek stb.
Tökéletes megoldás RO készülek beüzemelése, ha komoly növényes akváriumot szeretnél.
Persze sokan akvarizálunk kemény vízzel, így a növényválasztékunk úgyan véges, de lehet így is szép akvákat üzemeltetni.
Ja próbálj olvasgatni pl itt:https://akvakertesz.hu/forums/viz-tulajdonsagok/
Meg fogod találni a válaszaidat.(y)
 
Az aki 54l,5db p.paskai,5db ottoc.,5-6db c.pigmeus és pár garnéla lakja.A talaj jbl manado,a növények vegyesek,van benne crypto,cabomba,glossostigma,lileopsis,j.moha,technikárol nem írok gondolom annak nem sok köze van hozzá.A növények naponta kapják a tápot,co2-t.Azt hiszem nagyjabol ennyi.
 
Szia!
Mikor indult az akváriumod?
A Manado 4-5 hétig biztosan keményíti a vizet az elején. később már jó lesz a talaj. Mind pH-ra és keménységre is.
 
A Manado nagyon durván keményít. Amikor használtam, akkor a 15-ös vizet w9-re felvitte. Kb 2-3 hónap, s elillan ez a tulajdonsága.
 
Köszönöm,nálam egyébként is nagyon kemény a víz sajnos.Remélem orvosolódik a probléma ahogy írtátok.
 
Back
Oldal tetejére