• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Az Összedobott álomkocka Vol.2

Mostanság semmi érdemleges nem történik, némi agancs algát leszámitva a sárkányköves akváriumban egy két növényen. Szűrőpucolás, egy erős talajporszívózás,az érintett leveleket levágtam. Remélen nem lesz több belőle. A két lágyvizes akvárumra felszereltem a ventilátorokat mert ma már jó meleg lett idebent. Jövőhéten már lesz légkondi is úgy hogy hüsi nyarunk lesz.


20210429_102217.jpg20210427_173211.jpg
 

Attachments

  • 20210429_102209.jpg
    20210429_102209.jpg
    392.2 KB · Megtekintések: 7
A Dragon köves akváriumot tegnap kigyomláltam mert már nem lehetett belátni a növények miatt. Napok óta érzek a vízen valami nem túl kellemes szagot, a szűrő kb.2 hete volt kitísztítva. Mivel szoktam talaj porszívózni nem értettem mi a baj, de úgy látszik mégsem voltam elég alapos. Anno a többiből megmaradt talajokat is ide szórtam így elég vastag talaj réteg lett benne. Gondolom nem járta át a porszívózás rendesen a talaj vastagságot. Tegnap egy jó nagy talajproszívóval így a talaj alsó rétegét is kiszippantottam így úgy tűnik egyelőre rendeződni látszik a helyzet.


 
Köszönöm a választ! Ekkora? 😮 Picikkel mintha már találkoztam volna korábban,de azok nagyítóval voltak láthatóak, aztán eltűntek az akváriumból. Mindenesetre vicces állatka, némelyik mintha zárlatos lenne. 😁 Most rákerestem, azt hiszem lesz még vele egy kis harc.
 
Utoljára módosított:
Klassz kis akvárium. Most kedvem lett előszedni a 30-as kocka akváriumom, hogy berendezzem. (Csak az már a harmadik akvárium lenne)
Köszönöm! 🤗 Kicsit káoszos, de imádom hogy ilyen kis természetes hatása van. Igaz a dragon kő alig látszik. 😊 Nekem is három van, nem bírtam ki hogy ne rendezzem be mind. :)
Jók ezek a kockák, olyan kis dekoratívak. Ő a konyhában lakik, úgyhogy egész nap szem előtt van. :)
 
Már régen sikerült napló íráshoz jutni, pedig nagyon szépen fejlődik minden. A növények dúsúlnak, algának semmi híre. A neocardíniák szépen szaporodnak, mindig van pár kicsi. Igazából minden flottul megy, a kis agancs alga is megszünt létezni.Heti 1 vízcsere 30%-ban, visszasózott Ozmó vízzel, egy ideje nem tápozok, de nem látok hiánytüneteket.Viszont a kis ázsiai 11w led lámpák szépen teljesítenek, a növények imádják. Elég rondán fényképez a mobilom, nézzétek el nekem. :)


inCollage_20210905_185318151.jpgScreenshot_20210905-184655_Gallery.jpg
 
Már jó régen nem jártam erre, az álomkocka kicsit lassabb ritmusra kapcsolt, a növények kikpotak tápozás híján, csak a legkitartóbbak maradtak. Egy ideje csak két mentett hal,és pár csigusz él benne. Szomorkás szívvel tekintek vissza az előző videóra ahol őserdő búrjánzott. De minden befejezés egy új kezdet eleje,így ugyanezzel a lekerekített éllel szeretnék egy 60l üveget venni, és ismét egy dzsungel változatot összehozni,hogy télen is legyen valami zöld erdő a lakásban. :)
Addig is megkérem majd az admint hogy zárja le a naplót,ebből többet már nem valószínű hogy ki tudok hozni.Tudom, vízszíntesen kellet volna videózni, de most így sikerült. :)

 
Sajnálom,szerettem nézni a kis bokros, zöld kockát, sok sikert a másikhoz. Hétvégén növénycsere, talizunk és építünk. :)
 
Back
Oldal tetejére