• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Az Összedobott álomkocka Vol.2

Szia! Bocs hogy itt írok, mivel nem tudok privit írni, mert még nincs jogosultságom, Mary-nek felajánlott növénykéket el tudnád nekem postázni? Vevő lennék rá, de nem tudok érte el menni, világvége XVII.ker. :( Megtudjuk oldani?

Aki látja adja át légyszi ezsolt80-nak. 🤗
Addig is az e-mail címem: kameatol@gmail.com
elég hidegeket mondanak a hét második felére. De mivel elég esélytelen hogy valaki pont Pomáz-XVII ker között ingázzon és nem téptek szét az érdeklődők így úgyis kuka lenne a növény legkésőbb holnap postázom. Meglátjuk mi marad belőle mire megkapod.
Írok privátban azt elméletileg látod akkor is ha még írni nem is tudsz.
 
elég hidegeket mondanak a hét második felére. De mivel elég esélytelen hogy valaki pont Pomáz-XVII ker között ingázzon és nem téptek szét az érdeklődők így úgyis kuka lenne a növény legkésőbb holnap postázom. Meglátjuk mi marad belőle mire megkapod.
Írok privátban azt elméletileg látod akkor is ha még írni nem is tudsz.
Küldesz egy e-mail címet amire elküldöm a címem? Priviben azt sem tudom elküldeni.
 
Akkor biztosan nem lenne gond sem az ametiszttel sem a hegyikristállyal. Ez utóbbinak talán természetesebb hatása lenne az akváriumban, még nem tudtam eldönteni melyik legyen.
Találtam egy tök jó (kőtúrkálót) rengeteg féle kőzettel és ásvánnyal. :)
Szia! A hegyi kristály egy nagyon tiszta kvarc féleség (Si02) nem oldható csak fluorsavval. Az totál passzív lesz. Az ametiszt is hexagonális szerkezetű kvarc, színét mangán illetve vas-titán adja, hasonló oldhatóságú a hegyi kristályhoz. Arra vigyázz, hogy mindkettő keményebb, karcolja az üveget... (gúgli és Wiki a barátom😁✌️)
 
Szia! A hegyi kristály egy nagyon tiszta kvarc féleség (Si02) nem oldható csak fluorsavval. Az totál passzív lesz. Az ametiszt is hexagonális szerkezetű kvarc, színét mangán illetve vas-titán adja, hasonló oldhatóságú a hegyi kristályhoz. Arra vigyázz, hogy mindkettő keményebb, karcolja az üveget... (gúgli és Wiki a barátom😁✌️)
Igen, tudom,bár az oldhatósága akkor igaz ha tisztán, anyakőzet nélkül található. Ha az anyakőzetben van hematit,pirit,goethit van esélye a vas kioldódásának. A hematit a levegőn egy hónap alatt képes el oxidálódni.
 
Igen, tudom,bár az oldhatósága akkor igaz ha tisztán, anyakőzet nélkül található. Ha az anyakőzetben van hematit,pirit,goethit van esélye a vas kioldódásának. A hematit a levegőn egy hónap alatt képes el oxidálódni.
Één kérek elnézést. ☺️ Már megint fölöslegesen osztogattam a Tesco-gazdaságos tanácsaim... 🤭🌈
 
@star67 Csilla, esetleg nem jársz szombatig @ezsolt80 felé? Ha igen, akkor Marynél átadhatnád nekem a gazokat, én meg el tudom hozni Ildinek, itt lakunk 1 köpésre egymástól.
én jobban örülnék ennek a megoldásnak, mielőtt a posta megfagyaszt mindent.
De szóljatok mert a boríték megcímezve és holnap reggel adnám postára elsőbbségivel hátha odaér a hét második felére ígért fagyok előtt.
 
Vajon van olyan akvárium amibe nem fér be még egy kis növény? 😊
Az álomkocka most fullon van, de én így imádom.
A víz kémia töléletes, a TDS 150, semmi alga.
A növények fagyás nélkül megérkeztek, ezsolt80-tól és bekerültek a kockákba aklimatizálódni, de teljesen rendben vannak.
A kis 8L gömb jelenleg anyaotthonként szolgál a lányoknak, de ha megépül az új kocka átkerülnek oda.
Nem túl jó arány volt 25 fiúra 7 lány, így most ott várakoznak az új lakásra.
Nálam már csak ilyen dzsungeles az összes akvárium. 😁


 
Vettem ma egy új növényt, sajnos (képtelen vagyok a latin neveket megjegyezni,erre esély sincs. 😁 ) Schismatoglottis Prietoi a neve. Gyönyörű szép.🥰
A fába meg beleszerettem,úgyhogy a dragon köves újratervezésre kerül majd.
😊

 
Utoljára módosított:
Pénteken félig összeraktam a fás akváriumot, ma érkeznek még növények bele.
30l aquael üveg,
Ebi Gold Shrimp Soil talaj, tápgolyókkal kiegészítve.
A többiből áthozott növények, kiegészíve majd:
Aquaflora Salvinia natans
Tropica Marsilea crenata
Lomariopsis lineata
Pogostemon helferi-vel, és
Karácsony mohával.
A fán egy bazi nagy kő van még sújozás céljából. Co2 nem lesz, szűrés Eheim 2213, Bio Rio,szivacs, perlon,Seachem Purigen. Ozmo víz 150 TDS-re vissszasózva. Itt ott még lesz mit takargatni, és alakítani.

 
Bekerültek a Pogostemon helferi-k,és a mohák, nekem tetszik így, élőben ez a fa gyönyörű. Kiváncsiságból megmértem NO2-t, 0.2 így négy naposan. Némi szűrőbacit adagoltam még bele, meg átöntöttem a másik két akváriumból némi bejáratott vizet.
Az anubias gyökereit még majd megnyírom.Alig várom hogy ki kerüljön végre a kő a fáról,és bekerüljön az aprónép.

 
Ezek a huncut lengyelek... Legalább az alsó felére rakhatták volna a logót, mint a japók.... 🤔Nekem is tetszik a fa, az anubias gyökerekkel sincs baj, úgy természetesebb. 😉✌️✌️✌️
Igen, még nem próbáltam leoperálni róla a logót, mert félek hogy a helye rondább lenne mint így, de igazán rakhatták volna kevésbé központi helyre. 😒 Abban reménykedem hogy gyorsan bebokrosodik az anubias és akkor eltakarja majd. A végén nálam minden elvadult hatású lesz, mert nem szeretem nyírogatni őket. 😁
 
Back
Oldal tetejére