• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Az Összedobott álomkocka Vol.2

Kameas

Kertész szaki
Jó ideje nem volt időm, sem enerigám naplót írni. Most pótolom.
Az összedobott álomkocka továbbra is rendben működik.
Történt némi változás a lakók körében, így át állt lágy vizes akváriummá. Crs-ek és néhán Taiwan bee akik majd átkerülnek majd egy új akváriumba, ha elkészül.
A víz jelenleg full RO víz,147 Tds-re vissza sózva Bee Shrimp Mineral GH+ -al.
Vízcsere hetente, KH 1, pH 6-6,5
Co2 nincs.
A szűrőközeg BioRio-ra változott, a gyári szivacs megmaradt,perlon, és Seachem Purigen van még bent.
A növények burjánzanak,jelenleg az új akváriumhoz termesztem őket,így van egy kis káosz.

Remélem a videók majd láthatóak lesznek. Most nem találom az előnézet funkciót
 
Az összedobott álomkocka előzményei itt találhatóak:

https://akvakertesz.hu/threads/az-oesszedobott-alom-kocka.7948/

Két új tervem is az új akváriumhoz. Az egyik egy angol kert,holland típusú színes növényekkel, az egyik sarkában, rózsafuttató vagy szőlőlugas szerű fával Hydrocotyle tripartita-val felfuttatva,zöld pázsittal. Lágy vízzel, a Taiwan garniknak.

A másik terv egy Seiryu köves akárium, mivel evavigh -nek van egy gyönyörű Moria Gate nevű naplója 😍így talán Törphegy kapuja nevet fogja kapni. Terveim szerint egy hegy szerű seiryu kő aljába szeretném bele csiszolni Moria kapuját, amit két oldalról két fába vagy gyökérszerűségbe szeretnék befoglalni, az akvárium hátuljához építve. Leginkább mohák, és anubias nana mini-k lesznek benne, elöl egy pár kis kő és ugyancsak mohákkal itt ott a kövek között. Ebben Rc-k kapnak majd helyet. Mivel egy Aquael 30l kockám van, még vacilálok melyik tervem induljon el.
 
Utoljára módosított:
Szia Ildiii!

Örülök, hogy újra itt vagy! Nagyon szépek az új szerzemények és a jelek szerint nagyon is jól érzik magukat Nálad! Kíváncsian várom a Taiwanos és a Moriás akidat! :love:
 
Azért a nevedhez és kerámiáidhoz hasonlóan azt hittem dragon köves lesz az új scape!😜
Üdv újra a bandában!
 
Köszönöm!
Bocsi mindenkitől hogy nem folytattam a kocka naplóját de a tavalyi év katasztrófa volt. A legjobb barátom meghalt ősszel Covidban,a vállalkozásnak annyi. Majdnem kiköltöztem Írországba de a bürokrácia beintett, úgyhogy a face-es műhely lapomon kívül mindent kitöröltem annyira kiakadtam. :( Azért nem vagyok sárkánykő nélkül. 😊

 
Pár napja frászban vagyok az aránylag magas NO2 szint miatt. Vízcsere..mérés..még mindig magas..Mondom megmérem már az Ozmo vizet,meg a csapvizet is. Mind egyformán 0.1 mutatott a JBL csepp tesztel.😱 Banyek,megromlott a tesz lötyim. Marha gyorsan vettem egy utántöltő csomagot, most 0.01 az akváriumi érték. 😏
Érdelkődnék hogy használ -e valaki ásványokat (féldrágaköveket) az akváriumban? Érdekelne hogy a kvarcok (rózsakvarc,citrin,ametiszt,tigrisszem) változtatnak -e a vízkémián?
 
Pár napja frászban vagyok az aránylag magas NO2 szint miatt. Vízcsere..mérés..még mindig magas..Mondom megmérem már az Ozmo vizet,meg a csapvizet is. Mind egyformán 0.1 mutatott a JBL csepp tesztel.😱 Banyek,megromlott a tesz lötyim. Marha gyorsan vettem egy utántöltő csomagot, most 0.01 az akváriumi érték. 😏
Érdelkődnék hogy használ -e valaki ásványokat (féldrágaköveket) az akváriumban? Érdekelne hogy a kvarcok (rózsakvarc,citrin,ametiszt,tigrisszem) változtatnak -e a vízkémián?
@ezsolt80 az egyetlen tigrisszem akvárium tulaj, neki lesz ezzel kapcsolatban tapasztalata.
 
Hát igazság szerint én úgy döntöttem hogy tigrisszem elég tömör és ne változtasson a vízkémián :D
A tigris garnélák nem reklamálnak, és ők kicsit kényesebbek a vízre mint a neocaridina, úgyhogy nem hiszem hogy bármi oldódik belőlük.
Egy kis darabot ha szeretnéd berakok ecetbe pezsegni. Vagy nem tudom Csilla szokott e vizet elemezni, de adok neki egy kis tigrisszemet amit ha berak egy hétre egy pohár RO-ba már biztos kimutatható ha valami kioldódik.
 
Hát igazság szerint én úgy döntöttem hogy tigrisszem elég tömör és ne változtasson a vízkémián :D
A tigris garnélák nem reklamálnak, és ők kicsit kényesebbek a vízre mint a neocaridina, úgyhogy nem hiszem hogy bármi oldódik belőlük.
Egy kis darabot ha szeretnéd berakok ecetbe pezsegni. Vagy nem tudom Csilla szokott e vizet elemezni, de adok neki egy kis tigrisszemet amit ha berak egy hétre egy pohár RO-ba már biztos kimutatható ha valami kioldódik.
Szia! Hálás lennék, ha kitudnátok próbálni. Ametisztet drúzát szeretnék belepakolni mohával, de addig nem akarnám bele rakni amíg nem derül ki változtat -e valamin. :)
 
Ma megnyírtam susnyást hogy jobb legyen az áramlás, a Bolbitis már nagyon terebélyes volt hátul, (bár a nyírás semmit sem változtatott az akvárium kinézetén.) Természetes káosz van odabenn. 😁
A Hydrocotyle tripartita-t leszedtem nagyrészt fentről az ágról mert már nagyon benőtte a vízfelületet. Egy kis kupacot alulra ültettem hátha ott is elszaporodik.
Egy kis adag Monosolenium tenerum is bekerült alulra, most minden apróság ott sunnyog alatta.
Oldalt a vízi hortenziát már ki kéne vennem ( nem kell valakinek? ) mert túl nagy a kiskockához, meg sárgulgat is,a tápozás hiánya miatt.
Valami kis vöröses növényt kéne a helyére rakni ami nem nő ennyire magasra .
Felraktam egy kis videót, a dzsungelről, bocsi, a lámpa fénye néha bevillan.

 
Szia! Hálás lennék, ha kitudnátok próbálni. Ametisztet drúzát szeretnék belepakolni mohával, de addig nem akarnám bele rakni amíg nem derül ki változtat -e valamin. :)
arra az elhatározásra jutottam hogy csináltam neked egy tigrisszem befőttet... naponta megmérem a ppm-et így megtudjuk nő-e a vízben oldott anyagok tartalma. Mivel nincs mindenféle tesztem ennyit tudok tenni, esetleg majd valakinek elküldöm a befőtt levét, hogy elemezze ki ;)
 
arra az elhatározásra jutottam hogy csináltam neked egy tigrisszem befőttet... naponta megmérem a ppm-et így megtudjuk nő-e a vízben oldott anyagok tartalma. Mivel nincs mindenféle tesztem ennyit tudok tenni, esetleg majd valakinek elküldöm a befőtt levét, hogy elemezze ki ;)
Köszönöm szépen! Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre mert a tigrisszem amfibol azbesztet és vas hidroxidot tartalmaz.
 
hát amennyi kő van az én akváriumban, már be kellett volna rozsdásodni a tigris garniknak, de még matatnak :D

szerk: régebben is volt már tigrisszem az akváriumomban, de jóval kevesebb és évekig nem okozott gondot.


Akkor biztosan nem lenne gond sem az ametiszttel sem a hegyikristállyal. Ez utóbbinak talán természetesebb hatása lenne az akváriumban, még nem tudtam eldönteni melyik legyen.
Találtam egy tök jó (kőtúrkálót) rengeteg féle kőzettel és ásvánnyal. :)
 
arra az elhatározásra jutottam hogy csináltam neked egy tigrisszem befőttet... naponta megmérem a ppm-et így megtudjuk nő-e a vízben oldott anyagok tartalma. Mivel nincs mindenféle tesztem ennyit tudok tenni, esetleg majd valakinek elküldöm a befőtt levét, hogy elemezze ki ;)
P1590090.jpg
így látszanak az arányok is... szerintem nem nagyon oldódik egy hét alatt...
 
View attachment 101151
így látszanak az arányok is... szerintem nem nagyon oldódik egy hét alatt...

Szia! Bocs hogy itt írok, mivel nem tudok privit írni, mert még nincs jogosultságom, Mary-nek felajánlott növénykéket el tudnád nekem postázni? Vevő lennék rá, de nem tudok érte el menni, világvége XVII.ker. :( Megtudjuk oldani?

Aki látja adja át légyszi ezsolt80-nak. 🤗
Addig is az e-mail címem: kameatol@gmail.com
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére