• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az én csigáim...

taki-vw

Új regisztrált
Szeretném megmutatni a csúszó mászókat akikkel együtt élek :D
Remélem követik még a példámat néhányan...

Pomacea bridgesi dark blue - Kék almacsiga
b_201010162215121357.jpg

Ők 3 an vannak és atom jó fejek :D bár az egyikük álandóan az aljzatot túrja ami nem tetszik túlzottan....

Melanoides sp. King - Kriálycsiga
b_201010162221252714.jpg

Ők a víziszonyos vizicsigák :D

És a legrégebbi lakóm
Pomacea bridgesii - Almacsiga
b_20101016222919584.jpg

Egyenlőre a 30l-es ben lakik de igencsak kezdi kinőni, Sebaj már itthon van az új üveg (230l).....

Akit pedig majdnem kifelejtettem mert csak 2-3 naponta találkozok vele :D
Neritina natalensis - Zebracsiga
b_201010162234087126.jpg

Az egyik legszebb csiga az akváriumomban de sajnos nem túl társas és nem túl aktív lény....
Amikor előkeveredik általában azért teszi, hogy a soha ki nem kelő petéivel teleszórja a dekorációt vagy épp a belsőszűrőt :lol:

A buta barna csiguszokat pedig gondolom senkinek sem kell bemutatnom :lol:

Köszönöm, hogy megoszthattam veletek ezt és bocsi a mindenfelől összeszedett képekért de épp a töltőn van a fotós masiméria, ígérem holnap lecserélem őket...
Üdvw: Krisztián
 
Üdv!
Azok a kék almacsigák nagyon szépek! A tieid is ilyenek? Várjuk a friss képeket! Mennyire pusztítják a növényállományod? :?: :)
 
Pontosan ugyanilyenek a kék csigák.
Nem túl sok de annál masszívabb növénnyel laknak együtt tehát nem sok esélyük van ellenük, nameg egyébként is ez amolyan karantén akvárium :lol:
b_201010172044293803.jpg

Szeretem ezt a 30l-est mert csak oldalra kell néznem mikor kezdenek jojózni a szemeim a monitortól :D
És íme a kék bár eléggé elbújt....
b_201010172044472318.jpg


Bocsánat a rettenetes minőségű fotókért de csak ez volt kéznél....
 
Sajnos az alma csiguszok kezdenek mohafüggők lenni tehát sajnos költözni fognak...
A képet az RcPilot.hu tárolja.
Nagy méretért katt a képre...
Egyébként nagyon bírom a búrájukat de sajnos fogyasztják a jávait de mást nem, nehéz válás lesz... :mrgreen:
Van 3db kék amit szívesen elcserélnék Red cherry garnikra...
Üdvw: Krisztián
 
Nem koszolják nagyon a vizet?
Nekem is van 2db és úgy vettem észre,hogy az átokhínárt sem szeretik!
A mohák helyett ültess átokhínárt!
 
Vizet nem koszolnak szerintem, annyian azért nincsenek ;)
Jó az átokhínár is de a jávait inkább megtartanám..
Üdvw: Krisztián
 
Mindenkit nagy-nagy tisztelettel üdvözlök! Teljesen új vagyok, a nekem szánt bevezetőn nem rágtam végig magam, így az adminok talán törlik vagy áthelyezik a kérésemet. Köszönöm nekik! Nem áll szándékomban szabályt szegni. Régebben voltak halaim, aztán költözés miatt le kellett mondanom róluk is. Több hónapja figyeltem fel a kertészekre. Csodálatos dolgokat képesek tervezni, kivitelezni, működtetni. Persze beindult az én fantáziám is. Egy vízeséses akit kezdtem el tervezgetni. Megnéztem az induláshoz szükséges minimális felszerelések árát. Sajnos nem az én pénztárcámnak valók. Sokhavi fizetésem lenne csak az indulás. Persze szokták mondani, SPÓROLJ! Sajna az se megy, már régen nincs miről lemondanom. (Nem kell Sajnálni!!!!!!!!). Nézegetem a képeket, mint egy-egy Munkácsy-képet, egyszerűen csodálatos ez a terület. Ebben a meghasonlott világban megnyugtató ezeket a munkákat nézegetni. Aki ilyet képes létrehozni, biztosan nem kerül be a "ragadozók" körébe. 20 literes akim van most, és szeretnék szép csigákat tenni bele. Az üzletekben ( ahol eddig kerestem),sajnos csúnyácskák cannak főleg. Hibás a házuk, kicsi a kínálat. Ha tudtok, legyetek szívesek segíteni abban, hogy szép csigákat, kagylókat tudjak benni. Lehet saját, vagy üzlet is az ajánlat. Köszönöm.
 
Sziasztok!
Hű ez az írás a puhatestűekről nagyon jó és részletes és a végén a képek is szépek! Nem kis munka lehetett összeállítani! És ha tartani szeretném közülük valamelyiket hol tudnám beszerezni?
 
A "sima" csigákat bárhol, bárkinél. Gondolok itt postakürt csigákra, almacsigára, hólyagcsigára és a maláj tornyosra. Ezek talán a legelterjedtebbek, nagyon sokan adják ezeket ingyen, ajándékba.
Ha viszont valami különlegesebb, ritkább csigát szeretnél, akkor azt valószínűleg csak a fővárosban tudod beszerezni sajnos. Néhány fajt pedig ott is csak rendelésre hoznak. :(
 
Behoztam a növényekkel néhány csigát akikröl azt hittem mind hólyagcsiga,


8364233102_202d47da87_h.jpg



de van egy kicsit nagyobb akit nem tudom milyen fajta lehet. Neki "füle" van. :) Igy néz ki:


8364233856_2bbcde6b97_h.jpg

Ha esetleg tudjátok milyen fajta ez.
 
Azt hiszem igazad van! Köszi! Ez valami ritkaság akváriumban ? Csak mert én nem találtam semmi infot róla ... mostanáig.
 
Esetleg lehet Radix peregra is, mert ez egy kutyaközönséges faj hazai vizekben. Akváriumban eddig egyetlen Radix fajjal sem találkoztam, leszámítva a saját akváriumomat, de én úgy szedtem össze őket egy árokból.

Lymnaea_peregra.jpg
 
Valamelyik radix az enyém is ez már biztos. Ha csak 1 darab van akkor gondolom nem tud szaporodni? Elég lessz a hólzagcsigákat kordában tartani, nem hiánzyik hogy ö is beinduljon.
 
nem tudom érdekelt vagy e még de ez a csiga hímnős és rettentően sok petét rak ha jól érzi magát :) nekem is volt de sajna elpusztult :( a kék almát h gondozzátok? nekem mindig elpusztul
nem tudok képet beilleszteni így linkelek...
IMG 8402 - Jasminee képe az Indafotón kiscsiga a nagycsigán
IMG 8411 - Jasminee képe az Indafotón - Zeus a csigaevőcsiga
IMG 8421 - Jasminee képe az Indafotón - együtt a család
IMG 8443 - Jasminee képe az Indafotón - tavicsiga
IMG 8523 - Jasminee képe az Indafotón
IMG 8826 - Jasminee képe az Indafotón - taxi
IMG 9085 - Jasminee képe az Indafotón - Csíkos aki pechemre fiú T_T
IMG 9086 - Jasminee képe az Indafotón - neki meg vmi nem stimmel a házával pedig kap kalciumot :/
 
Back
Oldal tetejére