• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első

Amit az akváriumról tudni lehet:
Dennerle nano cube 55l
Oase filtosmart 100 thermo
Nagynyomású co2
Tropica táptalaj+9l amazonia
Twinstar m5
Világítás házilag led növényvilágító panel
 
Ez a 3 hetes állapot. És ezennel megragadnám az alkalmat hogy a tanácsotokat kérjem. Szerintetek a növények fejlődése optimális lehet?
 
Szia!

Ránézésre optimálisnak tűnik. És amennyire látom, alga problémával sem küzdesz. Csak így tovább. :)A házi LED világításodról tudsz képet feltenni vagy leírást. Kíváncsi lennék, te hogy oldottad meg.
 
Szia!

Ránézésre optimálisnak tűnik. És amennyire látom, alga problémával sem küzdesz. Csak így tovább. :)A házi LED világításodról tudsz képet feltenni vagy leírást. Kíváncsi lennék, te hogy oldottad meg.

Szia elnézésedet kérem, nem voltam internetközelben a hétvégén. A világítást nem én raktam össze. Magát a lámpát dimmelhetőre csinálták nekem, bár full fényerőn megy 7 órát. Led növényvilágító panel, ha rákeresel az egyik nagyobb ledáruházban megtalálod a specifikációit.
 
Igazából 2 problémával küzdök a víz kapcsán az egyik az alacsony ph a másik a víz tetején lévő vékony filmréteg amit nem tudok megszüntetni... bár az utóbbira talán van egy ötletem
 
Igazából 2 problémával küzdök a víz kapcsán az egyik az alacsony ph a másik a víz tetején lévő vékony filmréteg amit nem tudok megszüntetni... bár az utóbbira talán van egy ötletem
Egy Eheim Skim 350 felszintisztito tokeletes megoldas a hartyasodasra.
A magas co2 szint miatt alacsony a ph-d vagy alapbol az?
 
Egy Eheim Skim 350 felszintisztito tokeletes megoldas a hartyasodasra.
A magas co2 szint miatt alacsony a ph-d vagy alapbol az?
Igen a co2 táblázat szerint sokat adagoltam, de kb a felére csökkentettem, a dropchecker is kék most, viszont a ph még most is kb 6 vagy alatta. Nem tudom pontosan, mert a 6.4 a csíkteszten narancssárgás nekem viszont citromsárga. De sajnos 6.4 a legalsó érték a teszten.
 
Igen a co2 táblázat szerint sokat adagoltam, de kb a felére csökkentettem, a dropchecker is kék most, viszont a ph még most is kb 6 vagy alatta. Nem tudom pontosan, mert a 6.4 a csíkteszten narancssárgás nekem viszont citromsárga. De sajnos 6.4 a legalsó érték a teszten.
Gondolkoztam a skimmeren de már annyi technika van benne, hogy nem akartam leszívót, de ha máshogy nem tudom megoldani akkor muszály lesz.
 
Back
Oldal tetejére