• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Az első!

Most így néz ki

32666352667_d1a1f050bb_b.jpg20190413_0069 by [url=https://www.flickr.com/photos/134944596@N08/]Dániel Kónya, on Flickr[/URL]
 
Kicsit megvariálltam a növényeket, a hygrophila a jobb elejéröl jobb hátra került. (nagyon nőtt)
Közben rájöttem hogy zavar a belogó vastag fa is...... azt is levágtam, szerintem így jobb lett, tágasabbnak tűnik.

Kezdeti és aktuális állapot:

47608865501_350f014a34_b.jpg20190413_0068 by [url=https://www.flickr.com/photos/134944596@N08/]Dániel Kónya, on Flickr[/URL]
 
Szia! A novenytapokon feltuntetett adagolasi utmutato nem lesz eleg a megfelelo tapozas beallitasahoz. Ez sajat tapasztalat. Csepptesztekkel be tudod allitani a megfelelo mennyiseget, aranyokat.
Köszi.
Így kezdtem el csinálni, csak furcsa volt hogy ennyire el kell térni az ajánlott mennyiségektől.
 
Köszi.
Így kezdtem el csinálni, csak furcsa volt hogy ennyire el kell térni az ajánlott mennyiségektől.
A következő 2-3 hónapban folyamatosan kell majd változtatnod a tápozáson a mérések alapján. Egyszer csak majd nem kell külön foszfát, mert a talaj telítődik. Nálam az elején sok volt a vas, mostanra eltűnt. Már több microt adagolok mint macrot, pedig előtte fordítva volt. Szóval sajnos semmi sem állandó és amikor már azt hiszed, hogy mindent belőttél, megint változik valami... Ne felejts el azzal sem számolni, hogy amikor betelepített halakkal ( màr, ha tervezel ilyet) onnantól kevesebb macro kell. Ha nem csökkented, akkor az fog elszállni. Szóval, a mérés hasznos tanácsadó!
 
A következő 2-3 hónapban folyamatosan kell majd változtatnod a tápozáson a mérések alapján. Egyszer csak majd nem kell külön foszfát, mert a talaj telítődik. Nálam az elején sok volt a vas, mostanra eltűnt. Már több microt adagolok mint macrot, pedig előtte fordítva volt. Szóval sajnos semmi sem állandó és amikor már azt hiszed, hogy mindent belőttél, megint változik valami... Ne felejts el azzal sem számolni, hogy amikor betelepített halakkal ( màr, ha tervezel ilyet) onnantól kevesebb macro kell. Ha nem csökkented, akkor az fog elszállni. Szóval, a mérés hasznos tanácsadó!

Igen köszi, az elején nem terveztem a méregetést de amióta mérek sokkal jobban élvezem, nem "vakon" probálkozok. :)
 
Back
Oldal tetejére