• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Az első Wabim

wabi.jpg
Véletlen úgy hozta a sors, hogy lett egy Wabim. Feleségem találta ezt a jó kis tálat, én meg egyből le is csaptam rá. A tartót én barkácsoltam, sima E27-es LED-es 6000 kelvines izzó világítja. Ezzel kapcsolatban vannak kételyeim, de majd az idő eldönti. Jelenleg napi 7 órában világítja, de lehet kicserélem valami erősebbre. A talajt jó vastagon hagytam, mert szeretném megfigyelni a gyökérzetet, remélem jól teliszövi az oldalát. No meg a növényeknek sem hátrány, ha van hova gyökerezni. Amikor majd elérik ügyesen a táptalajt, remélem örülni fognak :) Telitöltöttem vízzel, majd a felesleget leöntöttem, így keveredett a táptalajból is valami a felsőbb rétegbe és a talaj is jól megszívta magát. Most pár napig fólia alatt figyel és spriccelem. Túlzottan nem izgulok, azért a zselés növény nagy előny szerintem egy ilyen Wabi indításánál, bár ugye semmi tapasztalatom nincs a témával kapcsolatban, de majd most :D


Hozzávalók, 1 főre:
-Csecse üvegedény
-Tropica táptalaj
-ADA Amazonia light
-Frodo kő, vagy manten, a jó ég tudja
-DIY tartó állvány :)

Növénylista:
-Pogostemon Erectus
-Rotala bonsai
-Eriocaulon Cinereum
-Hygrophila Pinnatifida
-Hygrophila Araguaia (annyira nem jött be)
-Myriophyllum Guyana (ő a kedvencem)

Sajna 1 hetet álltak a növények, mert nem volt időm elindítani, kicsit kinőtték a dobozt, a cinereum pedig eléggé szottyos lett.

Az erectus GA-s volt, totál jól bírta, szép egészséges maradt.

Hoztam pár fotót és egy videót az építésről. Izgatott vagyok, mert ilyet még nem csináltam, remélem minden oké lesz vele. Tanácsokat szívesen fogadok :)


web_18051360.jpg
web_18051361.jpg
web_18051339.jpg
web_18051336.jpg
web_18051371.jpg
web_18051315.jpg
 

Attachments

  • web_18051360.jpg
    web_18051360.jpg
    235.6 KB · Megtekintések: 0
  • web_18051381.jpg
    web_18051381.jpg
    164.2 KB · Megtekintések: 0
  • web_18051354.jpg
    web_18051354.jpg
    392.7 KB · Megtekintések: 0
Myriophyllum Guyana- rá leszek a legkíváncsibb (ezt így kell írni?)
Szép lesz, jó a videó (ismét)!

Köszi!

Elvileg úgy, jobban örülnék valami konyhakészebb neveknek, mert ez így nagyon durva :D Viktor ajánlotta ezt a növényt, de majd úgyis jelentem, hogy mizu.
 
Csak telós képem van [emoji4]

View attachment 55582

A pinnatifida nem annyira fest jól, a cinereumnak is annyi kb, a többiek jól vannak. A világìtási időt meghosszabbìtottam.
Mennyi viz van alatta? A kepeken nem latszik, hogy meddig er a viz a talban. Nekem a novenyek aljaig vagyis a talaj tetejeig fel van toltve igy a parat nagyban ez is szolgaltatja. A sprickolast a levelekre hasznalom. Nem keves a vizecske?
Amugy ezert a lampaert odavagyok.:love:
 
Mennyi viz van alatta? A kepeken nem latszik, hogy meddig er a viz a talban. Nekem a novenyek aljaig vagyis a talaj tetejeig fel van toltve igy a parat nagyban ez is szolgaltatja. A sprickolast a levelekre hasznalom. Nem keves a vizecske?
Amugy ezert a lampaert odavagyok.:love:

Nincs feltöltve, csak teljesen nedves. Legelőször telitöltöttem, majd leöntöttem. Nem akartam pangó vizet. Vagy úgy lenne célszerű?
 
https://akvakertesz.hu/threads/wabi-kusa-gyorstalpalo-schruz.2485/

Bezony. Alljon alatta a viz!

K: Kell locsolni? Milyen gyakran? Akváriumvízzel lehet locsolni? Elegendő tápanyagot biztosítunk ezzel?
V: Igen, mindig szemre attól függően hogy mennyire apadt le a tálban lévő víz. Eleinte ritkán kell és jobb ha csak talajszintig van a vízszint, később gyakrabban kell és nyugodtan mehet talaj szint fölöttig bőven, hamar elapad. Igen akivízzel lehet locsolni mivel tápanyagdús, főleg ha növényes akiból van amit tápozunk. Sőt szerintem ez a legjobb megoldás mivel így nem csak tápot hanem bacikat is juttatunk a tál aljzatába az akiból.
 
https://akvakertesz.hu/threads/wabi-kusa-gyorstalpalo-schruz.2485/

Bezony. Alljon alatta a viz!

K: Kell locsolni? Milyen gyakran? Akváriumvízzel lehet locsolni? Elegendő tápanyagot biztosítunk ezzel?
V: Igen, mindig szemre attól függően hogy mennyire apadt le a tálban lévő víz. Eleinte ritkán kell és jobb ha csak talajszintig van a vízszint, később gyakrabban kell és nyugodtan mehet talaj szint fölöttig bőven, hamar elapad. Igen akivízzel lehet locsolni mivel tápanyagdús, főleg ha növényes akiból van amit tápozunk. Sőt szerintem ez a legjobb megoldás mivel így nem csak tápot hanem bacikat is juttatunk a tál aljzatába az akiból.

Okès, nyakon öntöm :) A lámpa csak rögtönzés volt, de elég praktikus. Remélem a növények is szeretni fogják.
 
Ma próbáltam behozni minden elmaradásom és végre a wabiról is tudtam lőni pár képet. Mint ìrtam, fólia nélkül pöfög, napi 1-2 spricceléssel.

Nagyon örülök a fejemnek, mert nőnek a növènyek. Új hajtások, gyökerek, emers levelek, csorog a nyálam :)

Ja, van ám utólag beupdatelt növényke is, csak elfelejtettem. Ezek mind submers verzióban érkeztek. Parvula, cuba(él!!!), rotala és hydrocotyle. Mindenki jól van, még a makacs pinnatifidák is hajtanak. Nyögvenyelős volt a start, de remélem hamarosan bedurran minden. Szeretném a kis ADA ollót csattogtatni. :)

ce89a6a350f9e3563a775ae6a92572f3.jpg
4a73e12a53e136402c3d0ae8f4827c9f.jpg
7133c5b51eef4bf9f4ab37500c8df6d8.jpg
33842772a83b06b7a4a2214c90f81921.jpg
0e5f6d3d62d31b775df29a5c0128b402.jpg
4a07ef89790321601385a3b5cc9944f5.jpg
7ad2cb146a905e07ae7dbca4b914013b.jpg
Ez meg valami gyösz, de tetszik:
7eb5c15efdcf383664753be0150b6d0a.jpg
 
Back
Oldal tetejére