• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első növényesem

P1040129.JPG

Ma 12 napos a kicsike :) A növények kezdenek éledezni.(többnyire.. )
A Parvula kb. 80%-a beindult, a többi halódik:
P1040139.JPG

A moha rügyezik:
P1040135.JPG

A Hydrocotile nő mint a gomba, bár az alsó levelei kicsit algásodnak:(azért nem annyira mint ahogy a képen látszik)
P1040140.JPG

A Hottoniák szépen nőnek, bér az alsó leveleik nekik is picit algás:
P1040158.JPG

Valmamelyik nővénnyel kaptam grátisz egy kis Ricciát is, ő is bokrosodik
P1040160.JPG

A Pogostemon viszont látványosan halódik, nem tudom mit csináljak vele :(
P1040159.JPG


Jelenleg van némi barna fonalalga , de csak a növényeken.Remélem ha majd az amanók beköltöznek, azért úrrá lesznek rajta.Sikerült néhány csigára is szert tenni, szedegetem őket ki ahogy érem, mielőtt minden tele lesz velük.Bár szemlátomást remekül érzik magunkat, úgyhogy ezen felbátorodva,ma vízcsere után átköltöztettem a három süncsigám. Legalább ők ellegelésznek.
Jövő héten fénycsőcsere, lecserélem a gyári csöveket, kiváncsi vagyok milyen lesz :)

Jelenlegi adatok:
Vízcsere:3 naponta 60%
Tápozás:Makro,Mikro: 6,8ml/nap
Carbo: 1,5ml/nap
 
23.nap

Ma végre lecseréltem a gyári csöveket, 2 db Sylvania 24w t5 csőre.És tényleg sokkal jobban néz ki! :)
Ezzel együtt sikerült beszereznem egy JBL Combi Set-et, úgyhogy gyorsan fel is avattam.
Az eredmény:
ph:7 körül
Kh:5
Fe:0,7 mg/l
NO2:0,05 mg/l
NO3:20 mg/l

Hétvégén szép fokozatosan átköltözött mind a négy Amano is.Remekül érzik magukat, ma mire hazaértem, kettő le is vedlett.Mivel a barna alga még akad bőven, van is mit csinálniuk.:)
Sajnos a Pogostemon mára eltűnt az akváriumból.a többi növény jól érzi magát, lassan ideje lesz nyírnom őket.
Rúgtam egy kapufát is: Mivel elől már szépen megnőtt a Parvula, gondoltam jól megnyírom, hogy szép dús legyen...Hát sajnos nem örült neki, most a leendő gyepem romokban hever... :( (Bár ahol nem nyúltam hozzá, ott továbbra is szép) Azért mostanra már kicsit jobb a helyzet, Amanoék szorgosan matatják, úgyhogy remélem még lesz belőle valami..
Némi fonalalga is kezd megjelenni, de remélem, ha összeszedem végre a nagynyomású Co2 rendszert, akkor majd normalizálódik a dolog.
 
Jelenleg így nézünk ki:
P1040187.JPG

A megtépázott gyep (és némi garnéla pizsoma):
P1040173.JPG

És az egyik elégedett felhasználó: :)
P1040180.JPG



Ha esetleg bárkinek lenne észrevétele, javaslata, építő jellegű kritikája, ne habozzon megosztani, kíváncsi vagyok a véleményetekre! :)
 
Szépen alakul, nekem tetszik.:) Nem gondoltál esetleg egy kis Montecarlo-ra vagy Staurogyne repens-re. Szerintem ezek még működhetnek nálad. A Pogostemon nem egy egyszerű növény sokan szenvednek vele.
 
Hát jó régen jelentkeztem..Most igyekszem pótolni.
Az akvárium egész csinos mostanában.A szűrőt most már 100g Puragen is erősíti.Amikor beraktam, úgy tűnik sikerült jobban megbolygatni a kelleténél, mert utána kaptam egy kiadós BGA támadást, a többi algáról nem is szólva.Küzdöttem vele egy darabig, de makacsul kitartott.Végül egy 4 napos black-out lett a végeredmény.Meglepő módon úgy tűnik lett is a hatása, azóta BGA-t nem találtam.Most van némi fonal és barna algám de egyáltalán nem vészes.Időközben sikerült összerakni a Co2 rendszerem is.A növények díjazzák, a halak és a garnélák is remekül vannak :) Kicsit átrendeztem az akit,kapott hátteret és bekerült néhány
Alternanthera reineckii Mini , Ranunculus inundatus és Hemianthus Callitrichoides Cuba palánta is. Sajnos az utóbbi nem viselte túl jól a sötétítést, szinte teljesen eltűnt...Persze ő lett utoljára ültetve.(lehetett volna annyi eszem, hogy még a legelején berakom, de csak utólag tünt fel, hogy milyen üres is elől..legközelebb már okosabb leszek) Lett még valamim, ami nem tudom mi lehet, talán Hemianthus micranthemoides.A többi növényke közé volt gabalyodva néhány szál, azóta szépen terjeszkedik.
Most így nézünk ki:

P1040249.JPG


P1040243.JPG


P1040248.JPG


Viszont ami problémám, hogy mindenen apró barna mulm darabok vannak.Könnyen le lehet őket szívni, de hamar visszajönnek.Hogy tudnék tőle megszabadulni?(Előre is köszönöm ha valaki ad nekem tippet! :) )
 
Viszont ami problémám, hogy mindenen apró barna mulm darabok vannak.Könnyen le lehet őket szívni, de hamar visszajönnek.Hogy tudnék tőle megszabadulni?
Első próbának a szívó kosarat engedd le a talajtól számítva kb 2 cm-ig, mert a nyomóágad elvileg körbe kell terelje a mulmot, a szívóág jó helyen is lenne, de olyan magasra nem tudja felszippantani kellő hatékonysággal a darabosabb szennyeződéseket.
Akvád tetszik, főleg az első kép, ahol -ha jól nézem- az algázó géb szépen felfeküdt a vízszintes faágra:)
 
Köszönöm! Most a régebb óta benn lakók is fellelkesültek.Megy a bandázás.Mókásan néznek ki együtt, mert most csak kisebb garnikat tudtam szerezni, mellettük meg jó nagynak tűnnek :) Sebaj majd megnőnek, van mit enni bőven :)
 
Ma nagy szűrőcsere volt :) Sikerült beszereznem egy Eheim Ecco Pro 300-as szűrőt, így a vízforgatásom 700l/óra.
Szűrőanyagok:
- 100g Puragen
-2l Substrat Pro
-1l BioMech
Ki- és befolyók üvegre cserélve :)
 
P1040297.JPG


Mai vízcsere utáni kép.Sajnos a Bga újra támad, volt némi fonalalgám, de most már szépen kezd visszaszorulni..Bocsánat a vízköves üveg miatt, azt jól elfelejtettem letakarítani.
A Hottoniát sajnos alaposan meg kellett ritkítanom, de mostmár kezd magához térni, a nem teljesen azonosított (bár szerintem HM) növényke mostanra komoly dzsungellé nőtte ki magát.A bal oldalra előre raktam pár szál Hydrocotile-t hogy ott is legyen egy kis élet(aztán majd nem győzöm nyirbálni :) )
 
Back
Oldal tetejére