• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első növényesem

Pitymallat

Tapasztalt kertész
Szép napot mindenkinek!
Bár gyerekkorom óta van akváriumom, eddig csak messziről csodáltam a növényes akikat, nem igazán mervén belevágni az egészbe.Aztán egy takarítás után, amikor kiszedtem a legutóbbi növényvásár óta gigantikus csigakolóniát, rettenetesen bealgásodott minden.Úristen, gyorsan keresés, mit lehetne tenni, így eljutottam a GA boltba algázó gébet venni.Na, ez volt az utolsó löket, eldöntöttem: ilyen lesz!Azóta is gyűjtögetem az információkat,tippeket, olvasom a fórumot és tervezgetem az új akváriumot.Nem is állok rosszul, kezd körvonalazódni a kép.Ha minden jól megy, októberben indítom. :)
Ilyen lesz:
Akvárium mérete:60x30x35
Szűrés: EHEIM 2213 Classic 250
Világítás: Quad 2x24W T5 - 6500k
CO2: egyenlőre nincs, kell még egy kis idő, amíg megkeresem rá a betevőt

Talaj: Tropica Substrate táptalaj, ADA Aqua Soil Amazonia
Dekor:Red Moor fa, néhány évek óta az akváriumban ázó palakő

Növények: Eleocharis parvula mini, Hydrocotyle Tripartita Japan, Hygrophila difformis,
Tropica Vesicularia ferriei Weeping,
Hygrophila pinnatifida,
Hydrocotyle verticillata,
Eleocharis sp - montevidensis,
Pogostemon helferi

Táp: Green Aqua mikro, makro, easy carbo
A lakók: 10db Ékfoltos razbóra,
1db Algázó géb
3db Párduccsík
3db Süncsiga
4db Amano garnéla

Egyenlőre így állok, ha rájövök hogy kell képet feltenni, akkor lesz az is :)

A terv jó bár a növények között van olyan ami szereti a co2-t(y). Egy ilyen precíz terv után kíváncsi vagyok mi lesz belőle. És nem tudom lehet-e ilyen vidám ékfoltos razbórát kapni, csiguszról nem is beszélve.:D

Pitymallat

Tapasztalt kertész
Most is elég vidámak, pedig még nem is laknak a paradicsomban :) (Épp nagy etye-petye parti megy nálunk :) ) Növényekből szerintem a Hydrocotyle verticillata, és a Hygrophila pinnatifida csak a co2 beüzemelés után fog érkezni.

Szia!

Üdv a fórumon!
Jó kis terv, nagyon tetszetős. Ha egy tanácsot elfogadsz: gondold át a Hygrophilla difformis ültetését. Szerintem 3 hét alatt túlnövi a neki szánt helyet és agyonnyomja többi növényt. Mi így jártunk egy 120 literesben!
Barnapi kollégának igaza van, hogy pl. a Pogostemon nem fog fejlődni CO2 nélkül.

Lilla

Főkertész
Szia!
Nagyon cuki a terv! (y)
A szűrő megvan már? Kicsi lesz, ha megnőnek a növények.
Én neveltem sikerrel Pogo helferi-t low-tech-ben, szerintem az mehet egyből. A Hygrophyla helyett esetleg Hottonia?

Pitymallat

Tapasztalt kertész
Köszönöm a tanácsokat! :) Akkor a Pogostemon is várhat a Co2-ig, a Difformis helyett meg nézek valamit, ami nem terjed annyira.(őt azért választottam mert a GA-án olvastam hogy minel sok tápanyagot vesz fel, gátolja az algásodást)

Pitymallat

Tapasztalt kertész
Szia!
Nagyon cuki a terv! (y)
A szűrő megvan már? Kicsi lesz, ha megnőnek a növények.
Én neveltem sikerrel Pogo helferi-t low-tech-ben, szerintem az mehet egyből. A Hygrophyla helyett esetleg Hottonia?
Szia!
Először is köszönöm! :)
A szűrő már megvan, nem is túl régóta, azon egyenlőre nem variálnék.Legfeljebb az akit vehetem kisebbre, az még nincs meg.(a mostaniban ragasztott háttér van -először volt és utoljára, én nem küzdök vele tovább-, azt mindenképp cserélni fogyom.Mekkorához lenne jó?
A Hygrophyla-ba nagyon bele vagyok szeretve, azt ha lehet megtartanám, legalább a Tripartita Japan-t (az elméletileg eléggé igénytelen).Viszont a Hottonia tetszik, lehet megy a Difformis helyett. :) (Sőt biztos!)

Utoljára módosított:

Pitymallat

Tapasztalt kertész
Végre eljött a Nap! :) Megérkezett a várva várt csomag a GA-ból. ( Köszönet érte!)

Ami változott a tervhez képest:
Az akvárium picivel kisebb lett: 60x30x30cm, sajnos csak fekete ragasztással tudtam szerezni, bár fáj érte a szívem, de kezdő akinak így is megteszi.
Bekerült egy Tropica Co2 System 60 is meglátjuk beválik-e.Egyenlőre úgy vagyok vele, hogy a semminél azért csak több, amíg össze nem gyűlik egy nagynyomásúra való.(Bár lelkes barkácsoló vagyok, magamat ismerve rengeteget szívnék egy házi rendszerrel, úgyhogy inkább megpróbálom megspórolni magamnak ezt a kört.. :) )

A talaj maradt a terv szerint, plusz kapott némi adalékot:
-ADA Bacter 100
-ADA Penac P
-ADA Penac W
-ADA Clear Super

A jelenlegi növények:
-Taxiphyllum sp. Spiky

-Hottonia palustris
-Pogostemon helferi
-
Hydrocotyle Tripartita Japan
-Eleocharis parvula mini
-Vallisneria nana

A berendezés egész simán ment, bár a Parvula szétszedésével megszenvedtem :) A Cica is nagyon lelkesedett..

Végül feltöltés után, pár órával:

Bocsánat a rémes képminőségért, sajna ez a legjobb amit természetes fény nélkül ki tudok hozni a gépemből..

Pitymallat

Tapasztalt kertész
A lámpa elhelyezés még nem a végleges, függesztettem, de kicsit túl hátra került, holnap csinálok neki valami jobb megoldást.

Oldal tetejére