• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az elpukkant ballast esete

viktorlantos said:
Scar said:
A régi ballastot az újra, ha ugyan olyan nem ördöngösség kicserélni.
Ugyan oda kell dugni mindent mint ahol volt, egy szétszedés előtt készült fénykép segít ;)

inkább a lámpabúra szétbontását nem látom még. de majdcsek elmondják hogy szedjem szét hogy ne törjön. ;)

én ha már szét kell szedni megcsinálnám a helyedben.ennyit megér a "napfelkelte",meg a "naplemente" effektus. Főleg amikor reggel lustán elkezdenek úszkálni a halak.Hidd el tényleg nem nagy cucc megcsinálni.. :cool:
 
Időközben fejlemények vannak.....

Vettem 2 ballasztot amit az angol Arcadias tech muki mondott. Megjött a cucc, szétszedtem a lámpát erre kiderül nem jó. ;)
Nemsokkal a gyártás után váltottak egy másik ballasztra nekem meg még a régi van. :thumbup:

Írtam nekik hogy a hócipőm televan a dologgal erre azonnal válaszoltak, hogy ez a régi modell és elnézést kérnek stb stb... azonnal postáztak grátisz egy ballasztot.
Persze ez most megint 1 hét várakozás...

Ha most top formában gyúrmáznám az akit eléggé morcos lennék. 2 hét fél fénnyel bebarnította a gyepem egy részét. A tenellus kb 3x olyan magasra nőtt mint korábban.
A többi növényen nem érzékelem, láthatóan azok szenvednek aminek sok fény kell. Mondjuk egyébként is átrendezés előtt vagyok, de ettől még bosszantó a dolog.

Jah és most van 2 felesleges ballasztom, ha valakit érdekel szívesen eladom jóárasítva.
Ő lenne az: http://arcadia-uk.info/sale.php?pid=193 ... sub=&id=25
 
Rock and Roll baby....
Fejlemények vannak méghozzá az, hogy változatlanul nincs még ballasztom. :eh:

A tanulság miatt leírom mi a szitu.
Tehát a tévesen kiküldött ballaszt helyett az Arcadia tech support részlege megigérte, hogy díjmentesen küldenek egy ingyenes ballasztot, ha már elrontották és feleslegesen vetettek 2 ballasztot velem amit nem tudok használni..... OK

Eltelt 2 hét miután postázták mondom még nem jött meg. Hát biztosan megjön jött a válasz.... nem jött. Mondom mi a szitu?
Hát akkor küldenek megint - szerintem nem küldtek semmit, csak kamuduma, mert amit rendeltem érdekes módon megérkezett -.... :thumbdown:
Eltelt megint pár nap miután kibökték most nem tudnak küldeni mert elfogyott a raktárról.... de jelentkeznek ha megint lesz...... :thumbdown:

Ok xc"+!%!+ pudding face!

Nah google a barátom kiderült a tungsrambolt is forgalmazza. Mondom ok, legalább az éves fénycső problémát is megoldom.
Hát izé... most nincs de jövőhét közepére jön. Várok OK.
Eltelt az idő, ma kapok egy levelet, hogy hiánycikk és nem tudnak küldeni de küldenek helyette mást ha akarom. :thumbdown:
Nem akarom csak ez jó pont ilyen kell. De mi a fenére vártam 1.5 hetet akkor? Hogy elmondják hiánycikk?

Ma külföldi shopnak is írtam hogy itt van a balkán közepén egy akvarista aki utoljára gyerekkorában világított 0,5W/literrel. Dobjanak már meg egy ilyen ballasztal kerüljön most már akármibe is! :crazy:
Tehát a sztori még íródik....

A fenti szitu remek példája mennyire hulladék néha a kereskedelem. És most nem arról van szó, hogy kínából vagy japánból kell idehajóztatnom egy alkatrészt. A Helvar egy európai gyártó. Kismillió cég forgalmazza a termékeiket.

Arról nem beszélek, hogy az ADA winning work-ös akvárium utoljára a fotón nézett ki jól... Ennek már reszeltek. Inkább csak bosszantó, hogy a pénzedért nem tudsz akkor sem vásárolni ha minden követ megmozgatsz..... :thumbdown:
 
Szomorúan olvasom :(
1. Első gondolat ami eszembe jutott: Ilyenkor milyen jó előny egy kommerszebb világítás vagy házilag megvalósított rendszer, mert azt szintén átlagos alkatrészekből raktad össze. Ha valami elromlik, kb minden boltban megkapod, max némi árkülönbséggel. A spec. cuccoknál meg ki vagy szolgáltatva, mint most Te is :?
2. Segítség: fotózd le a világítás elektronikáját, hátha tudok segíteni és más cucc is kiváltja a hiányzó ballasztot.
 
Ez szomorú... :thumbdown:
Lehet az Arcadia-t bosszúból le is kéne kapcsolni a shopból. Most gondold el, ugyanezt a kálváriát egy ügyféllel....
Másrészről addig is valami más márkájú ballaszt is tuti jó lenne. Legalább addig amíg megoldódik a csere.
 
Persze ez semmilyen esetben sem jó. Gyártóknál modelváltással, vagy egyszerűen valami más okból gyakran cserélhetnek alkatrészeket. Pech, hogy amikor megvettem nem sokkal utána már más ballasztal szerelték Arcadiaék a lámpákat.

Proci said:
1. Első gondolat ami eszembe jutott: Ilyenkor milyen jó előny egy kommerszebb világítás vagy házilag megvalósított rendszer, mert azt szintén átlagos alkatrészekből raktad össze. Ha valami elromlik, kb minden boltban megkapod, max némi árkülönbséggel. A spec. cuccoknál meg ki vagy szolgáltatva, mint most Te is

Igazad van, amit te szerelsz jó esetben úgy csinálod, hogy eleve fel vagy készülve az elhasználódó cuccok cseréjére. Esetleg van elfekvőben egy két csere alkatrész is.

De többen vannak akik nagyon nem akarnak szerelni. Engem is csapott már meg a jelenlegi világításom, azt hittem ott maradok a szekrény alatt ;)
Úgy érzem ez nem az én terepem. Ha lenne helyben szerelőműhely ilyen lámpákra ahol azonnal megcsinálják és cserélnek amit kell, nem lenne gond.

Proci said:
2. Segítség: fotózd le a világítás elektronikáját, hátha tudok segíteni és más cucc is kiváltja a hiányzó ballasztot.

Köszi a lehetőséget, most még megvárom mi sül ki a jelenlegi beszerzésből. Már visszajeleztek angliából, az egyik cégtől, hogy nekik van raktáron. Lefutom ezt a kört még.

Nigro said:
Ez szomorú...
Lehet az Arcadia-t bosszúból le is kéne kapcsolni a shopból. Most gondold el, ugyanezt a kálváriát egy ügyféllel....

Hát a nagy lámpáikat nem fogjuk forgalmazni ezek alapján az tuti.

Nigro said:
Másrészről addig is valami más márkájú ballaszt is tuti jó lenne. Legalább addig amíg megoldódik a csere.

Van két más ballaszt amit kaptam, de nem jó hozzá. Lehet valami nagy hekkelés árán működhetne, de akkor meg hagyományos cuccok cseréit nem tudnám megejteni, nem tudom milyen hatással lenne a lámpára ha szétbuherálnám valami mással.
Mielőtt a sötét oldalra tévedek lefutom az utolsó köröket. :geek:
 
S akkor képzeld el, hogy pont a HAC 2010-re szépítenéd az akit s a fény miatt bebuktad!!
Sajnálom a nagy akidat, de felkínáltam az én világításomat, miért nem szóltál?
 
Közel 2 hónapos tortúra után a héten befutott a ballaszt a fenti angol rendelésből. Ma volt egy kis időm, így ki is cseréltem. Nem volt semi extra, csak a lámpatest szétszerelésére és a kábelek megfelelő bekötésére kellett figyelni.

Most már mehetek bombaszakértőnek is. Kb úgy éreztem magam a sok színes kábel átkötésénél. ;)

Végre világosság van újra! ;)
 
Akkor most ennek örömére pukkants el egy pezsgőt!... :D

Ui: és most már ezt is viselheted:

489.jpg
 
A csapások párosaával járnak legalább:
Most vízcsere lámpa vissza bekapcs, a 2x55 watt nem éled fel csak felvillan egyszer a 2 power compact aztán semmi.

Az elektronika meleg, mert van mellette egy 18Wos t8. Lehet, hogy a meleg ártott meg neki?
Kattan egyett de aztán semmi.
Ilyen van?
Kikapcsolod és vissza nem kapcsolódik.
De akkor mégis mi lehet a baj? A fénycsövek vagy az elektronika.
a fénycsövek felvilágítanak egy tized mp-ig de aztán annyi. :(

Komolyan nem hiszem el.
 
Ha befér akkor egy pici aranyos ventillátor (8 centis márkásabb, vagy ha annyi hely van akkor 12cm) 6-7 voltról meghajtva szinte hangtalan. Legalábbis én tudok aludni mellette, egyes külső szűrők mellett viszont nem :D Ami plusz előny hogy nappal megy, amikor még annyira sem zavaró.
 
Back
Oldal tetejére