• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az elpukkant ballast esete

viktorlantos

Alapító
Admin
Tegnap párom épp az akváriumot nézegette megbabonázva :p amikor is nagy pukkanás és a biztosíték lecsapása után elszállt a világításom fele.
4*54 wattos az Arcadia lámpám, ebből az egyik kör eldurrant nem kis riadalmat keltve.

Szerencsére a másik kör még műkszik így nem kell halálra ítélnem a növényeket pusztán csak low light-ra váltok egy ideig.

Meleg volt a szobában és nem ment a légkondi - épp akkor jöttönk haza - kb 28-29 fok lehetett a szobában, de a lámpa körül sokkal melegebb volt. szerinem a meleg volt sok neki. Ugye ezen nincs venti csak hűtőborda.
mindenesetre írtam az Arcadia angol tech supportnak hogy mi a túró a teendő ilyenkor. Reggel az volt az első hogy válaszoltak és jelezték hogy elszált a ballast. a kettőből az egyik. gyors típus egyeztetés után elmondta hogy rendelhetem meg és ha megérkezik vegyem fel vele a kapcsolatot és távsegítségben segít beépíteni - ami állítólag egyszerű - ha nem menne.

Arcadia technikai segítségnyújtása kifejezetten pozitív benyomást keltett. Profik és gyorsak.

Sajna a lámpa ettől még bosszúságot okoz....

Ez a rövid sztori.
 
viktorlantos said:
Tegnap párom épp az akváriumot nézegette megbabonázva :p amikor is nagy pukkanás és a biztosíték lecsapása után elszállt a világításom fele.
4*54 wattos az Arcadia lámpám, ebből az egyik kör eldurrant nem kis riadalmat keltve.

Szerencsére a másik kör még műkszik így nem kell halálra ítélnem a növényeket pusztán csak low light-ra váltok egy ideig.

Meleg volt a szobában és nem ment a légkondi - épp akkor jöttönk haza - kb 28-29 fok lehetett a szobában, de a lámpa körül sokkal melegebb volt. szerinem a meleg volt sok neki. Ugye ezen nincs venti csak hűtőborda.
mindenesetre írtam az Arcadia angol tech supportnak hogy mi a túró a teendő ilyenkor. Reggel az volt az első hogy válaszoltak és jelezték hogy elszált a ballast. a kettőből az egyik. gyors típus egyeztetés után elmondta hogy rendelhetem meg és ha megérkezik vegyem fel vele a kapcsolatot és távsegítségben segít beépíteni - ami állítólag egyszerű - ha nem menne.

Arcadia technikai segítségnyújtása kifejezetten pozitív benyomást keltett. Profik és gyorsak.

Sajna a lámpa ettől még bosszúságot okoz....

Ez a rövid sztori.

Látod, ATI-t kellett volna venned Neked is. :p ;)
 
hehe jah de hol volt akkor még ATI.... a blogján maximum :lol:

most néztem majdnem 2 éves most novemberben lesz
 
Mondjuk tegnap épp azt néztem, hogy ha elment volna végleg akkor felcsapom a Solar Green-t ami nálam van ;) és max kipótoltam volna még 1 lámpával. ;)
 
viktorlantos said:
Tegnap párom épp az akváriumot nézegette megbabonázva :p amikor is nagy pukkanás és a biztosíték lecsapása után elszállt a világításom fele.
4*54 wattos az Arcadia lámpám, ebből........
Hát ez nem túl jó hír pont ilyen világítást akartam venni(csak 4x24w-osat) :cry:
 
Háát hogy Offoljak, szerintem is igen komoly az ATI, nekem is arra fáj a fogam, meg arra gyűjtök :)Bááár, minap láttam giesmann világítást, az sem egy ronda darab, de iszonyat drágának tűnnek...

Ha jól emlékszem, akkor Nigrónak van olyan aki fedele?
 
És mit keres nálad a Solar Green? :D
Azért jó tudni, hogy van ilyenkor segítség.
 
csoli said:
viktorlantos said:
Tegnap párom épp az akváriumot nézegette megbabonázva :p amikor is nagy pukkanás és a biztosíték lecsapása után elszállt a világításom fele.
4*54 wattos az Arcadia lámpám, ebből........
Hát ez nem túl jó hír pont ilyen világítást akartam venni(csak 4x24w-osat) :cry:

Jó kis lámpa, de fényben az ATI erőssebb. Lehet ez most csak egy egyedi eset volt, de lehet hogy ez a sorsa ezeknek a technikáknak az extrém hő miatt.
Nálam azért rendesen ment 10-12 órát is.

Mondjuk ha hasonló probléma adódna ahogy nézem ez kb 55 Euro az Arcadia-nál. Nem tudom Ati-nál mibe fáj egy csere ballast.
Cserélni én is ki tudom ahogy a szervíz mondta csak az alkatrész érkezzen meg.

Az ATI-nak egyetlen baja van, hogy ronda ;) legalábbis az olcsóbb kivitel. De teszi a dolgát és más nem számít.
 
Luna said:
És mit keres nálad a Solar Green? :D
Azért jó tudni, hogy van ilyenkor segítség.

Nálam maradt. Valamit írnék róla a blogra de nem jutottam el még odáig. ;)
Múltkor beröffentettem azért elég acélos kis darab.
 
Viktor legközelebb, ha a belvárosban jársz nálam is elhagyhatsz egy darabot. Ígérem megőrzöm gondosan :)
Amúgy nem rondák az ATIk szerintem, de még mindig a giesmann a nyerő :)
 
viktorlantos said:
csoli said:
viktorlantos said:
Tegnap párom épp az akváriumot nézegette megbabonázva :p amikor is nagy pukkanás és a biztosíték lecsapása után elszállt a világításom fele.
4*54 wattos az Arcadia lámpám, ebből........

.....Az ATI-nak egyetlen baja van, hogy ronda ;) legalábbis az olcsóbb kivitel. De teszi a dolgát és más nem számít.
Na meg hogy csak felfüggesztve lehet használni :(
 
A rondaságot nem kifejezetten a formájára értem. Bírom a vékony lámpákat. Csak az ár miatt sajnos olcsósítani kellett a kasznit. Nekem ez a része nem jön be az ATI-nál. De az is igaz hogy ha belegondolok hányszor néztem a búra szépségét az elmúlt időszakban akkor tökmind1 ;)

A hajlított lemez meg csak közelről látszódik.
 
Tehát az elektronikus előtét szállt el (ballast).
Nem lehet másik fajta 2x54 wattost használni hozzá? (bár kb. egy árban mozognak, ha nem olyan húzós a kinti postaklts)
 
atti76 said:
Tehát az elektronikus előtét szállt el (ballast).
Nem lehet másik fajta 2x54 wattost használni hozzá? (bár kb. egy árban mozognak, ha nem olyan húzós a kinti postaklts)

9 euro volt a postaköltség. szal nudli. viszont így ha megjön az Arcadia fő tech supportos csókája segít beépíteni ha elakadnék.
úgyhogy egyszerűen nem éri meg másfele keresni. ;)
 
Szívás, hogy tönkrement. Ennek ellenére én a hasznot nézném. Az Osram QTI ballast belemegy abba a lámpatestbe mindenféle faragás nélkül, mint az eredeti. (Láttam már ilyen átalakítást, a mérete megegyezik, egyik irányban van vmi 1-2 mili eltérés.) Ha jól tudom OT2-d van. A lámpád úgy sem volt fényerőszabályozós. Most ha már szétszeded,én beleépítenék egy Osram fényerőszabályzós ballastot. (Vagy Philipset, ugyanakkora a mérete) Amit meg kell csinálnod, hogy a fényezőszabályzás két vezetékét kivezeted. :crazy:
 
novenyesakvariumok said:
Szívás, hogy tönkrement. Ennek ellenére én a hasznot nézném. Az Osram QTI ballast belemegy abba a lámpatestbe mindenféle faragás nélkül, mint az eredeti. (Láttam már ilyen átalakítást, a mérete megegyezik, egyik irányban van vmi 1-2 mili eltérés.) Ha jól tudom OT2-d van. A lámpád úgy sem volt fényerőszabályozós. Most ha már szétszeded,én beleépítenék egy Osram fényerőszabályzós ballastot. (Vagy Philipset, ugyanakkora a mérete) Amit meg kell csinálnod, hogy a fényezőszabályzás két vezetékét kivezeted. :crazy:

hmm köszi a tippet. de a kétbalkezes barkács tudásom miatt inkább az egyenes utat választottam. ha egy vezetéket látok elrohanok. ;)
mindenesetre elteszem magamnak ezt az infomorzsát a jövőre nézve. köszi :angel:
 
A régi ballastot az újra, ha ugyan olyan nem ördöngösség kicserélni.
Ugyan oda kell dugni mindent mint ahol volt, egy szétszedés előtt készült fénykép segít ;)
 
Scar said:
A régi ballastot az újra, ha ugyan olyan nem ördöngösség kicserélni.
Ugyan oda kell dugni mindent mint ahol volt, egy szétszedés előtt készült fénykép segít ;)

inkább a lámpabúra szétbontását nem látom még. de majdcsek elmondják hogy szedjem szét hogy ne törjön. ;)
 
Back
Oldal tetejére