• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Az égig érő paszuly (szőlő)

Ezek sima LED szalagok vagy vízállók? Van plexi a profilon?

Szerk.: Látom van bocsi... így végül is bírnia kell a magasabb páratartalmat, még ha nem vízállók is.
Van rajtuk, de szerintem ebben az esetben nem sokat számít, mert viszonylag messze van a vízfelszíntől. Én azon gondolkodom, hogy kiveszem a plexit, hogy jobban hűljön a cucc, mert eléggé melegszik.
Vagy a hátára ragasztok hűtőbordát. Ezen még vacilálok :)

Ha újra kezdeném, akkor nem ilyen alu profilt vennék, hanem olyat ami a gipszkartonhoz jó, mert az mélyebb, szélesebb és olcsóbb is.
 
köszönöm a képeket, jól néz ki. A lábakat miből készítetted?
A lábakat kinyomtattam 3d nyomtatón, PLA műanyagból. Direkt az akváriuhoz és ehhez az aluprofilhoz terveztem meg. Mondjuk szerencsére könnyen módosítható, így bármikor át tudom tervezni, ha variálok valamit :)
 
Van rajtuk, de szerintem ebben az esetben nem sokat számít, mert viszonylag messze van a vízfelszíntől. Én azon gondolkodom, hogy kiveszem a plexit, hogy jobban hűljön a cucc, mert eléggé melegszik.
Vagy a hátára ragasztok hűtőbordát. Ezen még vacilálok :)

Ha újra kezdeném, akkor nem ilyen alu profilt vennék, hanem olyat ami a gipszkartonhoz jó, mert az mélyebb, szélesebb és olcsóbb is.

Kintről rendelted a szalagokat? Mert az is fura hogy 4 szalaggal van "csak" ekkora fényed. Nálam csak az egyik szalag 2100 Lumenes, a másik meg pont a fele. A melegedésnél esetleg gondoltál már arra hogy dimmeld a szalagokat? 800Ft-ért lehet kapni dimmert, és én most 50%-on hajtom a szalagokat és nincs túl nagy különbség a full fényerőhöz képest. A melegedés viszont jelentősen csökkent, 100%-on nem bírtam rajta tartani a tenyerem a profilon, így meg simán... persze azért így sem langyos.
 
Van rajtuk, de szerintem ebben az esetben nem sokat számít, mert viszonylag messze van a vízfelszíntől. Én azon gondolkodom, hogy kiveszem a plexit, hogy jobban hűljön a cucc, mert eléggé melegszik.
Vagy a hátára ragasztok hűtőbordát. Ezen még vacilálok :)

Ha újra kezdeném, akkor nem ilyen alu profilt vennék, hanem olyat ami a gipszkartonhoz jó, mert az mélyebb, szélesebb és olcsóbb is.

Ügyes vagy, jó tudni hogy a közelben van olyan akinek van ilyen nyomtatója. Melyik gipszkarton idomra gondolsz?
 
Itthoni szalagok, de le vannak dimmelve 75%-ra egy TC420-as led kontrollerrel, ami vezérli mindkét aki világítását.
A 4 szalagból 3db 2100 lumenes (hideg, meleg, természetes fehér) és van egy csík piros is benne de az valami 450 lumen vagy mennyi..
Annyira nem érzem kevésnek a fényt, még van mozgásterem, de azért jobban örülnék ha még lenne benne tartalék. Valószínüleg a maradék anyagokból csinálok még egyet, egy csík hidegfehér és egy csík UV-ból.
Alapvetően nem forró az alumínium, de melegebb, mint amit én egészségesnek tartok. Lehet Te megfognád és azt mondanád, rendben van.. :)

A nagy akin 30%-ra van ledimmelve mndhárom ledpanel, azok szobahőmérsékletűek. Valami ilyesmit kellene nekem is elérnem itt :)
 
Ügyes vagy, jó tudni hogy a közelben van olyan akinek van ilyen nyomtatója. Melyik gipszkarton idomra gondolsz?
Köszi!

Konkrétan a középső szélesre, fogalmam sincs mi a neve... :) Nah abba lehet pakolni jócskán ledet és nagy a felülete is.
gipszkarton_02.jpg

De lehet jobb lenne ilyen polikarbonát profil, ami olyan mintha hűtőborda lenne rajta:
28.jpg
 
Itthoni szalagok, de le vannak dimmelve 75%-ra egy TC420-as led kontrollerrel, ami vezérli mindkét aki világítását.
A 4 szalagból 3db 2100 lumenes (hideg, meleg, természetes fehér) és van egy csík piros is benne de az valami 450 lumen vagy mennyi..
Annyira nem érzem kevésnek a fényt, még van mozgásterem, de azért jobban örülnék ha még lenne benne tartalék. Valószínüleg a maradék anyagokból csinálok még egyet, egy csík hidegfehér és egy csík UV-ból.
Alapvetően nem forró az alumínium, de melegebb, mint amit én egészségesnek tartok. Lehet Te megfognád és azt mondanád, rendben van.. :)

A nagy akin 30%-ra van ledimmelve mndhárom ledpanel, azok szobahőmérsékletűek. Valami ilyesmit kellene nekem is elérnem itt :)

Ó így már minden világos akkor. Nagyon szép a fényed, nem lebecsülni akartam! Én nem mertem keverni a színhőmérsékletet, de látom Nálad nagyon bevált. :) Ha belegondolunk egyébként ezeket a ledeket beépítik, besüllyesztik falba is, felragasztják sima fa felületer. Ott nulla a hőelvezetés és ígyis-úgyis működnek. Örülnék én is ha kézmeleg lenne a profil, de annyira nem érdemes vele foglalkozni. Szerintem!
Az UV LED szalagot miért szeretnéd? Ha jól tudom az bacikat öl.
 
Az UV LED szalagot miért szeretnéd? Ha jól tudom az bacikat öl.
Nem is vettem lebecsülésnek! Nem ilyen fából faragtak... :)

Valahol olvastam, hogy a mostani gyári ledes akvárium lámpákba tesznek UV-s csipeket is annak érdekében, hogy közelítsék a természetes napfény spektrumát.
Ha jól tudom az UV sterilizátorokban UV-C csövet használnak, ami valóban baciölő, de a ledek esetében talán UV-A, vagy B csipek vannak. Az nem roncsolja a szemet sem, ha belenézel, míg a C tudtommal igen.
De lehet rosszul tudom és fordítva van a dolog... :)

Szerk: Jól emlékeztem. Az UV-C a baciölő, az UV-A kevésbé veszélyes. https://hu.wikipedia.org/wiki/Ibolyántúli_sugárzás
 
Nem is vettem lebecsülésnek! Nem ilyen fából faragtak... :)

Valahol olvastam, hogy a mostani gyári ledes akvárium lámpákba tesznek UV-s csipeket is annak érdekében, hogy közelítsék a természetes napfény spektrumát.
Ha jól tudom az UV sterilizátorokban UV-C csövet használnak, ami valóban baciölő, de a ledek esetében talán UV-A, vagy B csipek vannak. Az nem roncsolja a szemet sem, ha belenézel, míg a C tudtommal igen.
De lehet rosszul tudom és fordítva van a dolog... :)

Szerk: Jól emlékeztem. Az UV-C a baciölő, az UV-A kevésbé veszélyes. https://hu.wikipedia.org/wiki/Ibolyántúli_sugárzás

Közben utána néztem én is, a 264 nm hullámmhosszon pusztulnak a bacik leginkább, amiket lehet kapni ledeket meg inkább 400 körül vannak, de ezek ugye élénk lila színűek. Kíváncsian várom hogy elkészüljön a 3. profil. :)
 
Köszi!

Konkrétan a középső szélesre, fogalmam sincs mi a neve... :) Nah abba lehet pakolni jócskán ledet és nagy a felülete is.
View attachment 24838

De lehet jobb lenne ilyen polikarbonát profil, ami olyan mintha hűtőborda lenne rajta:
View attachment 24839
Igen, azt az aluprofilt már néztem én is, csak a pontos méreteit nem tudom (a polikarbonátost)

A gipszkartonos hiába viszonylag nagy felületű, nagyon vékony az anyag, legalábbis így képen. Szerintem kevés lehet hozzá.
 
Igen, azt az aluprofilt már néztem én is, csak a pontos méreteit nem tudom (a polikarbonátost)

A gipszkartonos hiába viszonylag nagy felületű, nagyon vékony az anyag, legalábbis így képen. Szerintem kevés lehet hozzá.

A polikarbonátos profil, amit én néztem a napokban, 50mm széles volt.
 
Akkor nemsokára nagy hasznát fogod venni a belső szűrőd alján lévő plusz garnélavédőnek!
Látom, a pocakos mamák harminc helyett esznek, mert fogy a betett levél rendesen!

A fűtéshez mennyit kell pótolnod, hogy ekkora kütyüre van szükséged?
 
Akkor nemsokára nagy hasznát fogod venni a belső szűrőd alján lévő plusz garnélavédőnek!
Látom, a pocakos mamák harminc helyett esznek, mert fogy a betett levél rendesen!

A fűtéshez mennyit kell pótolnod, hogy ekkora kütyüre van szükséged?
Igen, épp ezért tettem már fel eredetileg, mert a nagy akiban is kapkodva kellett védelmet eszkábálni a beszívó ágra.

Fűtéshez többet, mint az eredetileg tervezett 25W fűtő elbírt volna.. saccra kb 4-6 fok között az amennyit pluszban kell fűtenie a környezethez képest.
25-26 közöttre van valahol felfűtve az aki, a szoba meg 19-22 között ingadozik.
A régi belső szűrőből kijött a 100W-os fűtő és azt tettem be a helyébe, tudom irgalmatlanul nagy, de ez van... :)

A levél, meg nagyon fogy, de ezt kevésbé szeretik, mint a diófa levelét. Az kb egy hét alatt eltűnik, ez a tebang(?) meg kb egy hónapja van bent. Épp ezért van rajta zöld pontalga is... :D
 
Imádják ám az eperfa levelét is, nyáron próbáld meg, és a gyermekláncfű zsenge levele, kicsit megforrázva szintén örök sláger nálunk!

Szükség van 25-26fokra? Szerintem 24 C már bőven jó nekik, és ahhoz kisebb teljesítmény és elég lenne, de Te tudod. Nemsokára jön a nyár, akkor meg törhetjük a fejünket a hűtésen!:banghead:
 
Imádják ám az eperfa levelét is, nyáron próbáld meg, és a gyermekláncfű zsenge levele, kicsit megforrázva szintén örök sláger nálunk!

Szükség van 25-26fokra? Szerintem 24 C már bőven jó nekik, és ahhoz kisebb teljesítmény és elég lenne, de Te tudod. Nemsokára jön a nyár, akkor meg törhetjük a fejünket a hűtésen!:banghead:

Most próbálkozom a dolgokkal, miket is szeretnek. Egyelőre az alábbiak voltak meg:
Ami bejött: diófalevél, tebang
Ami nem:körte, alma, banán, sütőtök, uborka.

Tervben van: sóska, spenót, meg az általad említettek.

Korábban alacsonyabb volt a vízhőfok, de azt vettem észre, hogy ezen a hőmérsékleten valahogy élénkebbek, szívesebben mászkálnak "napközben" amikor ég a lámpa.
23 foknál, már bújtak össze-vissza, szinte alig láttam a garnélákat.

Remélem nyáron nem lesz gond, mert olyan helyen van az akvárium, ahol nyáron sincs olyan nagy meleg. Bár ventilátoros hűtés biztos kelleni fog 1-2 napon keresztül, de az belefér.
 
Back
Oldal tetejére