• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az Easy Life FFM vízkezelő használata

keymaker

Alapító
Admin
Moderátor
Az Easy Life FFM vízkezelőkben a lebontó anyagok néhány perc nyugalmi helyzet után a palack aljára gyűlnek. A klór és nehézfémek semlegesítésére a javasolt adagolási útmutatóban megadott mennyiségek csak úgy hatásosak, ha ezek az anyagok bejutnak megfelelő koncentrációban az akváriumvízbe. Ezért:

KÖZVETLENÜL HASZNÁLAT ELŐTT MINDIG FELRÁZANDÓ AZ EASY LIFE FFM PALACK !

Más: bár a rendeltetésszerű használata a vízkezelőnek úgy szól, hogy külső tárolóban (vödörben) semlegesítsük a csapvizet, sok akvarista közvetlenül az akváriumba adagolja a vízkezelőt a vízcsere előtt-, közben- vagy után. Ezt én (és Viktor) is megerősíthetem, és javasolom - saját felelősségre!
 
Üdv!

Kérlek magyarázzátok el, hogy (ha máshol már leírtátok csak utaljatok rá és bocs) miért nem lehet közvetlenül az akváriumba tölteni a vízkezelőt, ugyanis én is a "lusta fajtába" tartozom és így használom.

...aki holtig tanul
 
Nyugodtan töltheted közvetlenül az akiba is, sokan így használják (én spec. nem...).
Elvileg az lenne a lényege a külön tartályban kezelésnek, hogy a bacik és más élőlények közvetlenül ne érintkezhessenek a klóros vízzel.
 
Kis akváriumnál neccesebb a szitu talán, főleg ha garnid is van.

Nagy akváriumnál és kevésbé kényes halfajoknál mehet be a csapvíz, ha elfogadható minőségű. Én slaggal töltöttem idáig a nagy akit.
Viszont a teljes vízcserére lekapcsolom a szűrőket. Vízkezelőt előtte, vagy közben adom és feltöltés után szűrő bekapcsolásnál kap egy baktérium pótlást (ADA Green Bacter)
Így szinte 100% hogy semmilyen kár nem keletkezik a kialakult baktérium kolóniában. És a halakon sem láttam eddig irritáció jeleit.
 
Ismét köszi a gyors válaszokat!!!

...egy mondat még. Én egy (néha több) napig pihentettek. Így a víz nem lehet klóros - akkor minek a vízkezelő kérdezhetnék sokan. :cool: ... és utána alkalmazom a lusta ember megoldását.

...aki holtig tanul
 
Valaki a webshopban a véleményeknél írta, hogy eddig használt vízelőkészítőt is és Nitrivecet is, de ebben minden benne van, így nem kell külön Nitrivec. Dehát ebben a leírás szerint nincsenek bacik, azaz nincs benne az ami a Nitrivecben, vagy tévedek?

Illetve én Seachem Purigen regenerálás utáni klórmentesítésre vettem, ez esetben is fel kell rázni? Mert a Purigenes topikban ajánlották ezt a szert, mivel a Tetra, Sera, Jbl, stb. nem vízalapú, hanem sűrű cucc. Viszont felrázás után ez is sűrűbb lesz.
 
Ez nem valtja ki a bakteriumot. Arra ott az easystart a gyartotol. Purihoz jo, de fel kell razni

Akkor megnyugodtam, ha jó a purihoz :) Eddig sosem használtam vízkezelőket, de most már így, hogy van, fogom használni vízcserékhez, annak ellenére, hogy tudom pihentetni a vizet. Lényegében a klór eltávolításán kívül, ha jól értelmezem, a nehézfémeket szedi ki, illetve tisztábbá teszi a vizet, javítja a halak közérzetét?
 
Sziasztok! Én most használtam először az FFM -et. Eddig Serat használtam. Két hónapja küzdök a víz felszínén lévő "olajos" hártyás réteggel ami a vízcserék után is egyből előjött. Most hogy az FFM-et öntöttem a vízhez, megszűnt. Mondjuk a halak először furcsán néztek, de miután letisztult a víz még boldogabban is úszkáltak. És a víz kristály tiszta! Én csak ajánlani tudom.
 
sziasztok

kellene egy gyors válasz

vásároltam Easy-Life Filter Medium vízkezelőt az lenne a kérdésem, hogy a 10ml/30L adagolást, hogy értik.
ha 30L-friss vizet cserélek akkor kell 10ml vagy az akvárium űrtartalmához merten pl. 90L akkor 30ml kell?

előre is kosszónőm a válaszokat
 
Back
Oldal tetejére