• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az átalakítás

A

AndorAndras

Vendég
Sziasztok!

Andor Andrásnak hívnak és az oldalra találásomnak a menetele szokásosnak mondható. Egy idő után megunt akvarizálás után gondoltam vissza térek a hobbihoz. Kutattam neten hátha, van valamilyen oldal ez ügyben. Ekkor bukkantam az Akvarista.hu-ra majd Attila blogjára. A fórum fontosabb részeit már átolvastam. Szűrés, tápozás, világítás. Aquadepoban vásároltam fórumra találás előtt egy 144literes szettet sajnos...

Az akváriumot kicsit fejlesztettem már. A 2X18w világítást át barkácsoltam 2X24w-ra. Most tervezek egy nagyobb átalakítást. A bútor marad, viszont az akváriumot lecserélem színtelennel ragasztottra. A szűrőt egy EHEIM 2075-re. Az élesztős co2 nagynyomásúra.

Világításnak ati 4X24w-ra gondoltam, de a Terra plazas látogatás után erősen elgondolkoztam a TMC ledes pilácsán. Szerintetek melyik lenne a megfelelő választás?! 2db 1000 vagy 3db 500. Vagy esetleg 2db 500 és 1db 1000es? Közepes fény igényű növényeket tartanék.

Itt nézelődtem és: http://www.naturacquario.net/piante-luce.htm

Talajnak szerintetek a JBl vagy Tropica lenne jobb választás? Általános talajnak most JBL lesz aztán majd kicsit később ADA-t is, szeretném kipróbálni.
A szűrőbe szerintetek, mehetne az alsó kosárba egy doboznyi SERA biopur utána, pedig Seachem Matrix aztán a többi maradna az eredeti.

Növényeket Tropicából rendelném meg.

Víz lágyításán is erősen gondolkozok, mondjuk nem teljesen, hanem a csapvíz feljavítására hogy növényeknek és állatoknak is meg felelő legyen a víz. Szerintetetk egy ekkora akváriumnak a Green Aqua GA-2P-100 RO készülék - 380 liter/nap megfelelő választás lenne?
 
Huh te jó ég mennyi kérdés ;)
Üdv a fórumon. Minden új project érdekes ez is annak ígérkezik. :thumbup:

AndorAndras said:
vásároltam fórumra találás előtt egy 144literes szettet

Az akvárium paramétereit le tudnád írni? Ez alapján könnyebb tanácsod adni világítás témában.

AndorAndras said:
Talajnak szerintetek a JBl vagy Tropica lenne jobb választás?

Ha van rá keret próbáld a Tropicát inkább.

AndorAndras said:
A szűrőbe szerintetek, mehetne az alsó kosárba egy doboznyi SERA biopur utána, pedig Seachem Matrix aztán a többi maradna az eredeti.

Bár sokan szeretik egyből kidobni a mechanikai szűrőközeget. Én nem feltétlenül cserélném azonnal le.
Az akvárium indításnál egy csomó szennyeződés lesz. Ezeket jobban megfogja a mech anyag. Amikor már beállt az aki simán ráérsz valamelyik karbantartás alkalmával kicserélni bio-ra.

AndorAndras said:
Szerintetetk egy ekkora akváriumnak a Green Aqua GA-2P-100 RO készülék - 380 liter/nap megfelelő választás lenne?

szerintem igen. pláne, ha kevered a vizet.
 
Viktor köszönöm a válaszod! Az akvárium méretei 80X40X45(magas)cm. Ma kicsit elkezdtem bele ásni magam a vízlágyítós részbe. Valamint a shopban is nézegettem őket. Olyanra lenne lehetőség hogy az említett vízlágyítóra szerelni még egy előszűrőt a gazdaságosabb víz használat jegyében? Vagy akkor inkább válasszam a 100as vagy 150-es készüléket hogy ne 3nap legyen mire lecsurog a kellő mennyiség.
 
AndorAndras said:
Olyanra lenne lehetőség hogy az említett vízlágyítóra szerelni még egy előszűrőt a gazdaságosabb víz használat jegyében? Vagy akkor inkább válasszam a 100as vagy 150-es készüléket hogy ne 3nap legyen mire lecsurog a kellő mennyiség.
Az előszűrő csak a membránt védi, illetve kémiai szűrést végeznek. Ettől nem lesz hatékonyabb a dolog.
50%os vízcserérére (2/3 lágy vízzel) kb. 3 óra alatt készül el a 2P-100al
 
Zbacsi said:
AndorAndras said:
Olyanra lenne lehetőség hogy az említett vízlágyítóra szerelni még egy előszűrőt a gazdaságosabb víz használat jegyében? Vagy akkor inkább válasszam a 100as vagy 150-es készüléket hogy ne 3nap legyen mire lecsurog a kellő mennyiség.
Az előszűrő csak a membránt védi, illetve kémiai szűrést végeznek. Ettől nem lesz hatékonyabb a dolog.
50%os vízcserérére (2/3 lágy vízzel) kb. 3 óra alatt készül el a 2P-100al


"Az egymembrános Green Aqua készülékek RO-víz / szennyvíz aránya 1 a 4-hez"
A GA-200-RO-nél ezt írja: "Green Aqua készülékek RO-víz / szennyvíz aránya 2 a 3-hoz" ez pedig 2 membrános.
 
Viktor! Kérdezted az akvárium méreteit (80X40X45magas) a világítással kapcsolatban feltett kérdésem miatt. Sikerült rajta valami agyalni?
 
Back
Oldal tetejére