• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

Én az az Y -t megpróbálnám egy közönséges kertészet boltban kaphatóval, elé egy-gy csappal. T biztos, hogy zsákutca.
Na hát az Y-on elosztó is zsákutca lett. Jobban teljesített mint a T, de a jelenség nem változott. Tágítani nem tudom a kifolyást így mára meguntam és kivettem a 350es szűrőt. Egyenlőre a 600as megbírkózik a klimával és a reaktorral.
 
Ehhjjj... osztogatom itt mindenkinek az észt, nekem meg annyi sem maradt, mint egy gyíknak... :mad:
A vizem majdnem 28°C. A halak már az úszónadrágjukat is levették, de nem teszek ellene semmit. :(
Ma mondja @ZaCK , hogy "...ezeknek a halaknak nem tesz ám jót a nagy meleg. Miért nem teszel a víz fölé egy PC táp ventilátort? Biztosan van otthon..."

Lesétáltam a pincébe, kivettem az egyik dobozból egy 12 centist, és lám, 3 óra alatt 0,7°C-t hűlt a víz.
Örök hálám @ZaCK .🙏

u.i.
Ma reggelre 4,1°C-t húlt a víz és ehhez 4,5 liter víz párolgott el!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Nekem is kellett fabrikálnom valami hűtést gyorsan,mert a múltkori 37fokban felment a nano 28,5 fokra :oops:.
Hirtelen két pc-s ventit találtam a pincében. Egy 10 cm, és egy 4cm.est. A 10-essel nem tudtam mit kezdeni,mert hangos volt,és nem tudtam hova tenni. Így maradt a 4cm-es.
A tetőt nem akartam levenni mert szöknek a süncsigák. Így ezt találtam ki. A lámpára van kötve. 28,5--->26-ra lement. Jó párolog így a víz,és nem szöknek a csigák sem. ;)

A lámpa is barkácsolt,ledszalagos. Alu lemezből hajtogattam,kb 9,5w. (most a lument nem tudom,de ha valakit érdekel szívesen megosztom.)

26919429_c0bd68952d4b017c9cf5b3e82778c4bb_xxl.jpg
 
Sziasztok!
Aki használ akvárium klímát, segíthetne ha esetleg tud.
Über brutál burkolatrezgést, hogyan lehetne csillapítani? Már az agyam elszáll tőle...
videó róla itt
Remélem akad okos megoldás rá.
Köszi
 
Sziasztok!
Aki használ akvárium klímát, segíthetne ha esetleg tud.
Über brutál burkolatrezgést, hogyan lehetne csillapítani? Már az agyam elszáll tőle...
videó róla itt
Remélem akad okos megoldás rá.
Köszi
Első körben a piros drótot a jobb oldalon gyorskötözővel minél jobban eltávolítani a burkolattól. Nézd át nem e ér hozzá valami ami elsőre nem látszik.
Második körben szerintem a kompresszor gumibakjait ki lehetne cserélni. Ellenben mikori a gép amúgy? Ha nem mai darab, és a hűtés sem az igazi már, akkor egy hűtő- klíma szerelővel megnézetném. Sok "modern" hűtőgépnél például a töltő csonkot csak elcsípik és visszahajtják, a gáz meg elmegy belőle 5-10 év alatt, aztán meg csak szenved de nem hűt. Korábban (8éve) dolgoztam nyaranta egy klíma- és hűtőszerelővel. Hetente volt 2-3 ilyen jellegű javítás, csonkot levágva, töltő szelepet ráforraszt, levákuumoltuk, majd újratöltöttük a megfelelő hűtőgázzal.
A másik eshetőség, hogy a kompresszor csapágy ment el, és azért ráz mint az állat.
 
Első körben a piros drótot a jobb oldalon gyorskötözővel minél jobban eltávolítani a burkolattól. Nézd át nem e ér hozzá valami ami elsőre nem látszik.
Második körben szerintem a kompresszor gumibakjait ki lehetne cserélni. Ellenben mikori a gép amúgy? Ha nem mai darab, és a hűtés sem az igazi már, akkor egy hűtő- klíma szerelővel megnézetném. Sok "modern" hűtőgépnél például a töltő csonkot csak elcsípik és visszahajtják, a gáz meg elmegy belőle 5-10 év alatt, aztán meg csak szenved de nem hűt. Korábban (8éve) dolgoztam nyaranta egy klíma- és hűtőszerelővel. Hetente volt 2-3 ilyen jellegű javítás, csonkot levágva, töltő szelepet ráforraszt, levákuumoltuk, majd újratöltöttük a megfelelő hűtőgázzal.
A másik eshetőség, hogy a kompresszor csapágy ment el, és azért ráz mint az állat.
szia.
Már vagy 15x átvizsgáltam, de semmit nem látok ami hozzáérne, legalább is bevilágítva nem látok semmit. A készülék új, tegnap óta van használatban... ez is úgy hogy két hete vettem egyet ami motorikusan furcsa zajokat produkált, így garanciában újra cserélték.
Tehát, hogy ne kelljen megint ide-oda cibálgatnom a cuccot, ezért kéne valami gyors megoldás, főleg, hogy jöv.héten nyaralni megyek de a hűtés égetően fontos. Vagy nyaralás után komolyabban átnézetni.
Lehet, hogy a gumibak a ludas ha nem sok rezgést fog fel, bár totál nem tudom milyennek kellene lennie...
 
skacok, segítsetek. konstruáltam egy komolyabb hőmérőkkel vezérelt ventillátoros cuccot, ami egy kis érzékelővel eteti magát, és kapcsol be/ki a víz hőfokának megfelelően. tök elegáns lenne, ha nem kellene ezt belevezetnem az akváriumba, hanem valahol a szűrő ki vagy bemeneti ágán bele tudném juttatni az áramlásba. Csinált már valaki ilyent, esetleg van erre "hivatalos megoldás"? képen a vezérlő, látszik a bal oldalon az érzékelője, ezt lenne az említett.
 

Attachments

  • download.jpeg
    download.jpeg
    5.2 KB · Megtekintések: 12
Sziasztok!

Valakinek esetleg van kapacitása+tudása (és 3D-s nyomtatója) 3db 14 centis "konzol" gyártására 10mm-es üvegre? Szerintem elbontom a viváriumot és visszatérek a 300 literesben az akvarizáláshoz (most taiwanos "low tech" fekete lávakő+vasfa akva a cél szerintem, CO2 és egyebek nem kellenek), viszont a víz hűtését meg kell oldanom, és ami volt az akván hűtés azt már elajándékoztam (asszem) mikor viváriummá alakítottam...

Köszi.
 
Sziasztok!

Valakinek esetleg van kapacitása+tudása (és 3D-s nyomtatója) 3db 14 centis "konzol" gyártására 10mm-es üvegre? Szerintem elbontom a viváriumot és visszatérek a 300 literesben az akvarizáláshoz (most taiwanos "low tech" fekete lávakő+vasfa akva a cél szerintem, CO2 és egyebek nem kellenek), viszont a víz hűtését meg kell oldanom, és ami volt az akván hűtés azt már elajándékoztam (asszem) mikor viváriummá alakítottam...

Köszi.
@TZ -t keresd.
 
Írtam már neki de nem válaszolt.

Gondolom még nem járt errefelé azóta. :)

Én is írtam neki 1 hete kb de még nem olvasta, nem jár a fórumon mostanság úgy tűnik :) Nekem is szükségem lenne 5mm-es üveghez, mert amit gyártott a nagyobb akváriumhoz az nem stimmel ehhez, alá van polcolva jelenleg, de nem a legesztétikusabb megoldás :D
 
Nem fórumozik már, csak okkal téved ide néha napján. De miért nem a SAJÁT felületén keresitek? ;) Megosztotta, bár csak közvetve, hiszen e fórum sem reklámfelület...
 
Sziasztok,

szezon közeledtével érdeklődnék, hogy 30-as kocka fölé nyárra ti milyen hűtést ajánlanátok a hatékonyságot és azért a hanghatást is figyelembe véve? Nappalinkban klímával 26-27 fok korül szoktuk tudni tartani a hőfokot, nagyon nem merjük tolni, márcsak a gyerekek miatt sem...
 
Sziasztok,

szezon közeledtével érdeklődnék, hogy 30-as kocka fölé nyárra ti milyen hűtést ajánlanátok a hatékonyságot és azért a hanghatást is figyelembe véve? Nappalinkban klímával 26-27 fok korül szoktuk tudni tartani a hőfokot, nagyon nem merjük tolni, márcsak a gyerekek miatt sem...
Sima 8 cm-es pc venti megoldja.
Pl.arctic p8
 
...na közben látom hogy a DIY topikba írtam, igazából első körben valami jól használható, jó árú gyári megoldásra kerestem volna tippet... 🫣

SORRY
 
120 L akvám vize 29 fok , a 3 betüs x 300 , vagy egy 4 ventilátoros másik megoldással tudom hatékonyabban lejjebb vinni a hőfokot?
 
Back
Oldal tetejére