• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

Bocs, hogy ideírok, de nem találtam megfelelő topic-ot.
Amúgy is hűtés miatt van a problémám.
Szóval:

Valakinek nem lenne ötlete, hogy hogyan lehet leszedni a tolótetős akváriumba ragasztott üveg tartó csíkokat?
Próbáltam nekiesni tapétavágóval, de kezdett pattogni az üveg. Szerencsére csak a tartó csíkon. Jó alaposan oda van ragasztva fekete szilóval.
 
Elektromos hűtőtáska?
Még ilyet nem láttam!És egy időzítőkapcsolóval nem tudod megoldani?
Fél órát megy felet nem és így tovább.
 
DomeSL said:
Bocs, hogy ideírok, de nem találtam megfelelő topic-ot.
Amúgy is hűtés miatt van a problémám.
Szóval:

Valakinek nem lenne ötlete, hogy hogyan lehet leszedni a tolótetős akváriumba ragasztott üveg tartó csíkokat?
Próbáltam nekiesni tapétavágóval, de kezdett pattogni az üveg. Szerencsére csak a tartó csíkon. Jó alaposan oda van ragasztva fekete szilóval.

Hagyományos borotvapengével (Astra, Gillette, Bic etc.), két ujjal fogva óvatosan el lehet fűrészelni. A tapétavágó túl vastag, és megfeszül az üveg.
 
Tapétavágóval is lehet, a vékony pengés kell! vigyáz hajlik! Föntről lefelé kell toli, nem az élével. Kb úgy mintha a vízkövet kaparnád le vele.
 
Ma beüzemeltem a hűtést az 54 literes akim fölött!12v-os ,szerverből való pc ventillátor,9voltos táppal meghajtva.2óra alatt 27,5-ről 24 fokra hűtötte le az akit,és kb 1 liter víz párolgott el.9cm-es a venti ,és ha leveszem az etető nyílást(eheim szett)pont belefeszül a tetőbe.Ha szerzek állítható tápot kicsit lejjeb veszem hogy lassabban hűtse le,nehogy baja legyen a garniknak!Kicsit nyugodtabb vagyok,ha jön a kánikula.Veszek időkapcsolót és kikisérletezem hogy a legjobb beállítani!1 kávémba van eddig a projekt,a cimborának vittem aki összeforrasztotta.Az alkatrészeket meg kaptam ajándékba. :D (majd egy rose bort viszek a havernak)
 
Ilyen kisebb akváriumoknál nagyon jó ez a módszer, csak egy valamire oda kell figyelni, hogy a viz felszinét a hűtés ne nagyon fodrozza meg, mert ha nagyon látszik akkor olyan mint ha az esőztetőt feljebb állítottad volna és csak a co2 fog elszökni! Amúgy nállam is egy PC vennti tartja a 24-25 fokon a vizet ( amúgy 28 fokos lenne). ;)
 
Esetleg ki lehetne talalni valamilyen peltier cellas megoldast. Csak mert ha meg melegebb lesz - mint pl. amilyen nalunk tud lenni :) - es pl 28C lenne a szobaban akkor annal lejebb nem lehet huteni egy ventivel ha jol tevedek :)
 
28 fokos szobában 25 fokon tudom tartani a vizet 1 darab 8 centis proci ventivel és még csak nem is 45 fokban csapatom.
Az elektronikám el fog vinni 2 ventit és csinálok neki majd jobb állvánnyal 45 fokba lövöm majd. nagyon kiváncsi vagyok.
 
Koszi Cecska, elolvastam akkor marad a venti :)
Pedig mar huto-futo berendezeseket lattam magam elott, utvalto magnesszelepeket meg mindenfelet...
 
Az én akváriumom üveglappal fedett és nem is nagyon tudom leszedni mert a mostani fél centis réseken is kiugrálnak a lakóim.
Megy egy pc venti ami nem a vizet hűti, hanem a lámpaernyő alól hivatott kifújni a meleget, hogy legalább az ne fűtse a vizet.
Azon töröm a fejem, hogy összedobok 50 mm-es Hungarocell-ből egy kis hűtődobozt, amibe bevezetem a szűrőtől visszatérő kicsit meghosszabbított csövet, egy két kör hosszban. Természetesen a dobozba lehűtött akkukat tennék, és cserélgetném naponta.
Kicsit macerás, bár nem olyan vészes 3-4 akkut naponta kicserélni benne.
Szerintetek működne a dolog, vagy csináljam meg aztán majd kiderül? :)
 
Egy probat megerhet. En is gondolkoztan hogyan lehetne jot csinalni es arra jutottam hogy a reaktort tennem dobozba es azt hutenem, de szerintem keves lenne :(. Nem tudom meddig tartana hidegen es mennyire a jegakkukkal.

Probald ki! Engem is erdekelne ez a megoldas.

Szerk. Annyira nem diy, de nezegettem egypalackof folyadekhutoket. Tobbseguk termosztatos es fut is. Elektronikus cucc, stabil, kiprobalt, csak az elettartam lehet kerdes de sztem az sem lehet annyira gaz. Beleallitom a reaktoromat, amiben amugy is forog a viz es kesz is :)
Na?
 
weak said:
Esetleg ki lehetne talalni valamilyen peltier cellas megoldast. Csak mert ha meg melegebb lesz - mint pl. amilyen nalunk tud lenni :) - es pl 28C lenne a szobaban akkor annal lejebb nem lehet huteni egy ventivel ha jol tevedek :)
Annál lejjebb is tudod hűteni, mivel a párolgás endoterm folyamat, ezért hőt von el. Több ventillátorral nagyobb hűtést tudsz elérni, de persze a végtelenségig nincs értelme növelni a ventillátorok számát.
 
patzu said:
Az én akváriumom üveglappal fedett és nem is nagyon tudom leszedni mert a mostani fél centis réseken is kiugrálnak a lakóim.
Megy egy pc venti ami nem a vizet hűti, hanem a lámpaernyő alól hivatott kifújni a meleget, hogy legalább az ne fűtse a vizet.
Azon töröm a fejem, hogy összedobok 50 mm-es Hungarocell-ből egy kis hűtődobozt, amibe bevezetem a szűrőtől visszatérő kicsit meghosszabbított csövet, egy két kör hosszban. Természetesen a dobozba lehűtött akkukat tennék, és cserélgetném naponta.
Kicsit macerás, bár nem olyan vészes 3-4 akkut naponta kicserélni benne.
Szerintetek működne a dolog, vagy csináljam meg aztán majd kiderül? :)

Szerintem működnie kell ,mert a hungarocell nagyon jól szigetel és az akuk tartósan hűtenek,ha jól be vannak csomagolva,úgyhogy nem kétlem,hogy annyit ez is simán tudna segíteni,mint a ventis megoldás,mivel folyamatos a víz áthaladása a hűtő rendszeren.Talán még kevesebb a költsége mint a ventinek,ha eltekintünk a cserélgetés macerájától,ami nem hinném,hogy 2 percnél több lehet!Úgyhogy egy próbát szerintem mindenképpen megér! :thumbup:
 
ZaCK said:
patzu said:
Az én akváriumom üveglappal fedett és nem is nagyon tudom leszedni mert a mostani fél centis réseken is kiugrálnak a lakóim.
Megy egy pc venti ami nem a vizet hűti, hanem a lámpaernyő alól hivatott kifújni a meleget, hogy legalább az ne fűtse a vizet.
Azon töröm a fejem, hogy összedobok 50 mm-es Hungarocell-ből egy kis hűtődobozt, amibe bevezetem a szűrőtől visszatérő kicsit meghosszabbított csövet, egy két kör hosszban. Természetesen a dobozba lehűtött akkukat tennék, és cserélgetném naponta.
Kicsit macerás, bár nem olyan vészes 3-4 akkut naponta kicserélni benne.
Szerintetek működne a dolog, vagy csináljam meg aztán majd kiderül? :)

Szerintem működnie kell ,mert a hungarocell nagyon jól szigetel és az akuk tartósan hűtenek,ha jól be vannak csomagolva,úgyhogy nem kétlem,hogy annyit ez is simán tudna segíteni,mint a ventis megoldás,mivel folyamatos a víz áthaladása a hűtő rendszeren.Talán még kevesebb a költsége mint a ventinek,ha eltekintünk a cserélgetés macerájától,ami nem hinném,hogy 2 percnél több lehet!Úgyhogy egy próbát szerintem mindenképpen megér! :thumbup:
Sztem nem lenne hatékony, mert igaz, hogy folyamatos a víz áthaladása, de egyrészt a lehűtött levegővel érintkező PVC csövek sztem nem lesznek annyira hidegek, hogy rendesen le tudják hűteni az áthaladó vizet, másrészt két körben túl kevés időt tölt el az áthaladó víz ahhoz, hogy le tudjon hűlni. Ehhez a megoldáshoz jóval több kör kellene, úgy meg túl hosszú lenne a szűrőcső. Persze ettől függetlenül ki lehet próbálni, mert minimális a költsége.
 
Vagy nem kell túlfűteni a szobát... Nekem tegnap is bekapcsolt a fűtő, 26-ra van állítva :)
Aki megteheti próbálja az egész helységet/lakást hűteni.
Városban nehezebb megvalósítani a módszeremet, de nappal redőny le, csak résnyire van egész nap (éjjel is) nappal minden becsuk, este 8-tól reggel 5-ig ablak nyitva. Így még ebben a kánikulában is tudom tartani ezt a hőmérsékletet.
 
Sziasztok,

ezekben a percekben is tesztelés alatt egy Kínából rendelt akvárium mobil klíma. Hova lenne érdemes feldobnom a tapasztalatokat? Új topik, vagy itt írjak egy hosszabb hozzászólást képekkel?
 
Back
Oldal tetejére