• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

Én sem várok megoldást a hűtésre. De ahogy írtad a barkácsolás is lényeg. A víz adagoló technikára kíváncsi lennék.
 
Lehetni lehet hűteni Peltier elemekkel az akvát, ez sosem volt kérdés. De kimondottan nem gazdaságos, mivel nagyon rossz a hatásfoka. Ezzel szemben egy kompresszoros hűtés sokkal gazdaságosabb, bár az meg sokkal többe kerül, az elején legalább is...
A Peltier elemekkel még annyi hűtési energiát sem tudsz kinyerni, mint amennyit belefektetsz, a hatásfoka miatt. Ezzel szemben a kompresszoros gépekkel a befektetett villamos energia többszörösét nyered hűtési energia formájában (és még többet fűtési energia tekintetében a kondenzátorán).
Szabó Henrik korábbi próbálkozása a 30*60W-os peltier tetemes villanyt zabálhatott fel. 1800W-ból 6-8kW hűtési energiát is elő lehet állítani.
Mindamellett pont a kompresszoros technika ára miatt gondolkodom Peltieres hűtésen (csak amolyan vészhűtésen), na meg a barkácsolás miatt, de túl sokat nem várok tőle, az előbb leírtak miatt. Bár megfordult már a fejemben a vízadagolós kompresszoros hűtés is.
A peltieres halott ugy amig nem keszul beloluk nagyobb vagy erosebb. A kompresszoros tok jol mukodott, csak ugye elkoltoztem, igy mar ertelmetlen. Ha nem igy lenne a kompresszorosnal maradnek. Az nagyon jol mukodik.
 
Mire gondolsz? Ha a vizhutesre akkor meg egy rez blokk, cso ki es bemenet, pici terrarium szivattyu es 80 literes hordoban a hutoviz. 30 perc alatt volt 70 fokos.
A "a kovetkezo lepcsofok volt az egy vizgephuto spiral szurore tekerese volt. 1 evig hasznaltam, es jol mukodott." -re gondoltam.
 
A peltieres halott ugy amig nem keszul beloluk nagyobb vagy erosebb. A kompresszoros tok jol mukodott, csak ugye elkoltoztem, igy mar ertelmetlen. Ha nem igy lenne a kompresszorosnal maradnek. Az nagyon jol mukodik.
Na igen, erről a kompresszorosról írnál egy kicsit bővebben?
 
Ezek a hideg oldali tesztek mar 10-12 evvel ezelott voltak remeny szikrak, amik azota mar kihultek. Addig amig a hideg oldalra nem teszel elvezetest, sak is addig marad fagyos.Nekem egy rez hutoblokkon volt 30db 60 wattos es lassu atfolyassal hutottek. Hatasosnak nem mondanam annak ellenere, hogy jol hutott. A masik oldal rettentoen futott es hatalmas zajjal jart a ventilatorok halmaza. Kesobb a ventiket vizhutessel potoltam de rettento hamar melegedett. Nagyon instabil volt es kesobb eszre vettem, hog a hideg oldalon kisebb korokben meleg volt az elem. Ami a kovetkezo lepcsofok volt az egy vizgephuto spiral szurore tekerese volt. 1 evig hasznaltam, es jol mukodott. A vegleges megoldas a kulombozo hutesrendszer altal okozott villanyszamla, egy kalapba dobasa, illetve a dohanyzas abbahagyasanak a felszabadulo koltsegeivel valo kipotolas es nemi csok segitsegevel vettem egy hazat olyan fekvessel, ahol meg a 40 fokba is 21 fok van bent. Igy mar csak a teli futest kell megoldani ,es en megerkeztem.
Ezt írtad nem olyan rég, ebből idéztem az imént. :)
 
Na igen, erről a kompresszorosról írnál egy kicsit bővebben?
Meg nem mondom mar melyik naplomba volt. De eleg reszletesen leirtam.kb 1 vagy 1,5mm vorosrez lemez, ezt szorosan ranyomtam egy kor alaku szurore,,erre tettem a vizgep hutospiraljat,szorosan,erre meg 2cm polifoam szigetelest. Homero vezerloszonda a vizbe es hajra. Kozel 40 fokos lakasban 19-21 fokos vizet simen csinalt egy 30 vagy 40 literes akvaba. Halk volt es nem termelt akkora hot, hogy eszreveheto legyen.
 
Meg nem mondom mar melyik naplomba volt. De eleg reszletesen leirtam.kb 1 vagy 1,5mm vorosrez lemez, ezt szorosan ranyomtam egy kor alaku szurore,,erre tettem a vizgep hutospiraljat,szorosan,erre meg 2cm polifoam szigetelest. Homero vezerloszonda a vizbe es hajra. Kozel 40 fokos lakasban 19-21 fokos vizet simen csinalt egy 30 vagy 40 literes akvaba. Halk volt es nem termelt akkora hot, hogy eszreveheto legyen.
 
Sziasztok! mivel itt a meleg, égetően gondolkozom egy akvárium hűtésen. Panelban lakom így sajna igen elkezdett melegedni az akvárium víze,nem mellesleg a zöldpor alga is szapora lett,híába a heti takarítás.
Akvárium klímában gondolkozom, 2 terméket néztem ki... HAILEA HC és a BLUE MARINE klímákat. Van valakinek ezekről tapasztalata?
180L-es az akvárium és szűrőre rakva szeretném megoldani.
előre is köszönöm a válaszokat,tippeket.
 
Sziasztok! mivel itt a meleg, égetően gondolkozom egy akvárium hűtésen. Panelban lakom így sajna igen elkezdett melegedni az akvárium víze,nem mellesleg a zöldpor alga is szapora lett,híába a heti takarítás.
Akvárium klímában gondolkozom, 2 terméket néztem ki... HAILEA HC és a BLUE MARINE klímákat. Van valakinek ezekről tapasztalata?
180L-es az akvárium és szűrőre rakva szeretném megoldani.
előre is köszönöm a válaszokat,tippeket.
HAILEA HC 300A használok 245l re. Hangja van! meleget termel!
stabil hőfokot biztosít az akvának! nem cserélném le ventilátorra! vannak azok is! szinte állandóan mennek a garnélások felett!
de ha választhatsz akkor inkább egy fix klímát a lakásba!
 
Ventiket semmiképp nem akartam, csak klímában gondolkodom.
annyit még hogy 3 éve használom!
éjjelente az a szerencsénk hogy erdő mellett lakunk mindig nyitva van minden ugyhogy nem kapcsol be abszolút a klima! most 25 fokra van állítva napközben is csak párszor! de ez persze hőmérséklet függő mire állítod milyen a lakás hőmérséklete! tavaly elött nyáron pl 23fok on tartottam az akva vízét 10 percenként kapcsolt be 1-2 percre.
 
annyit még hogy 3 éve használom!
éjjelente az a szerencsénk hogy erdő mellett lakunk mindig nyitva van minden ugyhogy nem kapcsol be abszolút a klima! most 25 fokra van állítva napközben is csak párszor! de ez persze hőmérséklet függő mire állítod milyen a lakás hőmérséklete! tavaly elött nyáron pl 23fok on tartottam az akva vízét 10 percenként kapcsolt be 1-2 percre.
Köszönöm az infót!
 
Nalam most ez lett a megoldas a nanoban. Mar a teto is DIY, volt is rajta szellozo, Most oda tettem egy PC haz huto ventillatort.
Tegnap estere a viz sajnos felkuszott 30 fokra, ugyhogy ma reggel a sarki boltbol beszereztem ezt az Arctic F9 Pro-t 1090Ft ert :) Ugyan a foproba este van, de egyelore nagyon klasszul halkan mukodik mert gumi elemek szigetelik a rezgeseket a felfogatopontoktol es beepitett termisztor van benne ami szabalyozza a fordulatot - ezt belogattam a vilagitas al - remelem sikerul par fokot lefaragni a melegbol.

IMG_20200703_084712.jpg
 
Nalam most ez lett a megoldas a nanoban. Mar a teto is DIY, volt is rajta szellozo, Most oda tettem egy PC haz huto ventillatort.
Tegnap estere a viz sajnos felkuszott 30 fokra, ugyhogy ma reggel a sarki boltbol beszereztem ezt az Arctic F9 Pro-t 1090Ft ert :) Ugyan a foproba este van, de egyelore nagyon klasszul halkan mukodik mert gumi elemek szigetelik a rezgeseket a felfogatopontoktol es beepitett termisztor van benne ami szabalyozza a fordulatot - ezt belogattam a vilagitas al - remelem sikerul par fokot lefaragni a melegbol.

View attachment 93442
De hol van a hő elvezetés? Így sokat nem ér, ha zárt térbe fujatod be. Nincs hol eltávozon a meleg.
 
Back
Oldal tetejére