• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

H. Gábor

Főkertész
A puding próbája az evés ugyebár. "Sajnos" tegnap tartósan 29 fok volt a tetőtérben, és ez egészen az éjszakába nyúlt. A rendszer egész nap ment szinte, estére viszont átlépte a hőfok a bűvös 24 fokos határt, 24,5 C° volt amikor utoljára ránéztem. Elképzelhető, hogy újra kell majd a hideg oldalt hővezető pasztázni, mert mintha egy kicsi rés lenne a borda és a peltier elem közt az egyik oldalon, talán jobb lesz a hővezetés :\
Hát én már marhára örülnék annak a 24,5 foknak is.

longika

Főkertész
A puding próbája az evés ugyebár. "Sajnos" tegnap tartósan 29 fok volt a tetőtérben, és ez egészen az éjszakába nyúlt. A rendszer egész nap ment szinte, estére viszont átlépte a hőfok a bűvös 24 fokos határt, 24,5 C° volt amikor utoljára ránéztem. Elképzelhető, hogy újra kell majd a hideg oldalt hővezető pasztázni, mert mintha egy kicsi rés lenne a borda és a peltier elem közt az egyik oldalon, talán jobb lesz a hővezetés :\
Ahogy en olvasgattam a peltiernel nagyban javit a hatasfokon ha a hutesed jo. Ahogy elnezem te sem koltottel sokat a huto oldalra, talan ott lehet meg javitani a rendszeren. Nalam ket elem lesz beteve viszont a hutes nalam is gyenge pont de majd leirom en is a taalsztalatokat ha lesz idom osszerakni.

H. Gábor

Főkertész
A peltier elemeknek az a rossz tulajdonsága, hogy a két oldal közt viszonylag nagy a hő átszivárgás, mert nem tudják kellően elszigetelni egymástól a két oldalt. Ez nagyon le tudja rontani a hatásfokát. Úgy lehet jó eredményt elérni vele, ha nem engedjük, hogy nagy legyen a két oldal köztti hőmérséklet különbség, mivel ez minél kisebb, annál kisebb a hő átszivárgás is. Szóval mindkét oldalon biztosítani kell a lehető legnagyobb hőelvezetést. Mivel a víz elég jól elvezeti a hideget, inkább a meleg oldalon kell minél jobb hűtést biztosítani.

Oldal tetejére