• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium feltöltése

peti44

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Sziasztok!
Lehet, hogy hülyeség ezért nyitni egy topikot de ezzel kapcsolatban is lenne kérdésem. Jobb félni mint megijedni... :) Az akváriumomban úgy van a talaj, hogy az ADA Amazonia kicsit magasabban van mint az Orinoco. Nagyon nem szeretném, hogy összekeveredjenek. Hogyan érdemes feltöltenem, ha ezt el akarom kerülni. Mivel a víznek nagy ereje van, sima feltöltésnél tuti lesodorná az Amazonia-t. Tehát valami jó kis megoldás kéne... Esetleg valakinek van valami ötlete? Olvastam már az Oliver Knott féle feltöltésről, ez akkor hogy is van pontosan? Az újságot belerakja az akváriumba és arra önti a vizet? Vagy hogyan?
 
Igen, ezt néztem már. De akkor annyi, hogy újsággal le kell takarni mindent és arra kell az vizet önteni? Ha így csinálom akkor tuti, hogy nem fog keveredni az aljzat? Mert nagyon nem akarok hamupipőkét játszani.... :? :)
 
Nem igazán értem a misztikumot a feltöltés körül:)
Ha van időd, márpedig miért ne lenne, akkor egy kb. 6/9-as csövel feltöltve az akváriumot semmi nem fog összekeveredni. Persze ha valaki lavorból akarja önteni, az más. Én az akvárium fölé helyezek egy vízzel teli vödröt és a csővel átengedem. Hozzáteszem ezzel a csővel szoktam leszívni a mulmot.
Ha valakinek túl szúk, nézzen eggyel nagyobbat. Nagyobb szemcséjű talajt vastagabb csővel is fel lehet tölteni. De majd átcsorog a viz, nem ráérünk? ;) Nálam 40 liter viz áttöltése nem tart tovább 10 percnél, szemmel látható a 80x40-as alapterületen a vizszint emelkedése. Pont jó, a halak is kényelmesen hozzászoknak az áttöltött friss vízhez.

Természetesen első feltöltéskor is éppúgy használható.
 
Proci said:
Nem igazán értem a misztikumot a feltöltés körül:)
Ha van időd, márpedig miért ne lenne, akkor egy kb. 6/9-as csövel feltöltve az akváriumot semmi nem fog összekeveredni. Persze ha valaki lavorból akarja önteni, az más. Én az akvárium fölé helyezek egy vízzel teli vödröt és a csővel átengedem. Hozzáteszem ezzel a csővel szoktam leszívni a mulmot.
Ha valakinek túl szúk, nézzen eggyel nagyobbat. Nagyobb szemcséjű talajt vastagabb csővel is fel lehet tölteni. De majd átcsorog a viz, nem ráérünk? ;) Nálam 40 liter viz áttöltése nem tart tovább 10 percnél, szemmel látható a 80x40-as alapterületen a vizszint emelkedése. Pont jó, a halak is kényelmesen hozzászoknak az áttöltött friss vízhez.

Természetesen első feltöltéskor is éppúgy használható.

Köszi Proci az ötletet!
Nincs itt misztikum, csak ha már ennyit költöttem az akváriumra akkor nem akarnék egy hibát se elkövetni és az nem lenne szép ha a két aljzat összekeveredne...
 
Köszi art a linket! Akkor már értem, így fogom csinálni. Remélem akkor nem fog keveredni a talaj...
 
Sziasztok!
Én most kezdek ismerkedni, a növényes akvarisztikával.
Az lenne az első kérdésem, hogy új akvárium indításakor miért beültetve történik a feltöltés? Nem jobb, ha elrendezzük a terepet, a dekorációt, és üresen járatjuk 1-2hétig? (hogy beálljon a szűrő stb.)
 
Azért az ültetés után töltjük fel az akváriumot, mert így a felhajtó erő kisebb eséllyel húzgálja ki a növényeket a talajból a lassú feltöltés során. Az üresen járatás is megoldható, annyi a trükkje, hogy az ültetés előtt leengeded a vizet, az ültetés után pedig visszatöltöd.
 
Sziasztok,

tanulság ként írom, hátha valakit megmentek egy kis bosszankodástól.. Indítottam egy új nanót, ültetés megvolt, jöhetett a feltöltés. Egy iwagumiról van szó, fuji kövekkel, és hc mezővel. Letakartam a már oly sokszor használt "szilvia kéztörlővel", majd szépen óvatosan feltöltöttem. Aztán amikor szerdtem ki a papírt, jöttek vele a kövek is.. A fuji kövek a felületüknek köszönhetően belekapaszkodtak a papírba.. Mondanom sem kell, nem sikerült ugyan olyan pofásan visszahelyeznem a köveket:(
 
Sziasztok,

tanulság ként írom, hátha valakit megmentek egy kis bosszankodástól.. Indítottam egy új nanót, ültetés megvolt, jöhetett a feltöltés. Egy iwagumiról van szó, fuji kövekkel, és hc mezővel. Letakartam a már oly sokszor használt "szilvia kéztörlővel", majd szépen óvatosan feltöltöttem. Aztán amikor szerdtem ki a papírt, jöttek vele a kövek is.. A fuji kövek a felületüknek köszönhetően belekapaszkodtak a papírba.. Mondanom sem kell, nem sikerült ugyan olyan pofásan visszahelyeznem a köveket:(
Pedig Szilvia a legjobb barátnőm:banghead:
 
Köszi Proci az ötletet!
Nincs itt misztikum, csak ha már ennyit költöttem az akváriumra akkor nem akarnék egy hibát se elkövetni és az nem lenne szép ha a két aljzat összekeveredne...

Ha ennyire félsz a keveredéstől, attól nem félsz, hogy a szűrőáramlat vagy az élőlények is szét fogják hordani?
 
Cheetah, ez a hsz. már több, mint 2 éves, Peti azóta már nem is akvarizál :D
 
Ebböl is látszik milyen figyelmes vagyok. ;)

De mentségemre legyen mondva, hogy újszülöttnek minden vicc új.

Send from Tapatalk 2 with android Mobile
 
Back
Oldal tetejére