• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium bútor diszkrét bája

Múltkor találtam Viktorlantos írását pár igazán high-tech növényes akváriumról, és mindkettőben volt UV szűrő is, és ha jól veszem ki a leírásból, akkor aktívan használják is. Éjszakára pár óra használat még jó is lehet.
Technika – Az Igazi High-Tech Akvárium | Viktor Lantos

Beleolvastam a kommentekbe, hát mit látok: én is ott osztottam az észt. :D

Érdekes, hogy öt éve volt, ami nem is tűnne soknak, de ebben a hobbiban annyi fejlődés volt azóta, hogy özönvíz előttinek tűnnek ezek a hozzászólások. Például még csak fényképről láttunk Opti üveget... vagy @inadsz még általános iskolás. :)

Örülök, hogy belinkelted, de az UV hasznosságáról nem győz meg @viktorlantos ifjúkori cikkében szereplő aksik technikai leírása. :)
 
Utoljára módosított:
UV-t egy jó ideig parkoltattuk mi is az utóbbi időben.

Aztán Japán utazásunk alkalmával mit látunk? Minden új ADA akvárium alatt a galériában UV szűrő volt. Részben a zöld víz miatt, részben a baktérium bedurranás (opálosság miatt)
Náluk nincs Seachem Purigen, csak aktív szén, nincs Twinstar és más okosság ezért volt érdekes, hogy egy ilyen környezetben mennyire hasznos az UV. Náluk még mindig rendszeres használatban van.
 
Felkeltette a figyelmemet a dosing pump. Nem használtam soha, nem vagyok biztos ha jol értem hogy működik. Vezérlő szükséges a pompához ha jol értettem!
Kérdés: Mi a különbség az egy pumpás adagoló között és a 2 vagy 3 pumpás között?
 
Egy rakás pénz, szerintem nem éri meg. :confused:

rövid lesz a hobby, ha így gondolkozol. A legtöbben itt a fórumon -többek között a családi béke érdekében- össze sem számoljuk mit költöttünk rá.
Egy jó minőségű termék pénzbe kerül, olykor sokkal többe mint egy alap vagy DIY ugyan arra a funkcióra. De pl. össze sem lehet hasonlítani egy minőségi japó ollót (direkt nem írok nevet :) ), meg egy tájlándit, holott mind a kettő elvileg ugyan azt -kéne- tudja, aztán mégsem :)
-sorry, ez kikivánkozott, nincs több off,

de hogy témába is vágjak, ha eladó lesz a bútor, jelzem van rá egy fix vevőd, és ezzel azt hiszem mindent el is mondtam (y) :)
respect
 
rövid lesz a hobby, ha így gondolkozol. A legtöbben itt a fórumon -többek között a családi béke érdekében- össze sem számoljuk mit költöttünk rá.

Tökéletesen igazat adok neked, de az én akvariumban nem éri meg, igy gondoltam. A második iwagumi lesz, a napi adagolás nem szükséges 2 kulombozo noveny lesz.
 
Egy rakás pénz, szerintem nem éri meg. :confused:
Csak, hogy ne legyen annyira OFF, ez a bútor is ugyan ez a kategória. Simán benne van egy rakás pénzben és időben, fáradtságban. Ugyan ezt a méretet lamináltból 25.000 Forintból is kivitelezhető. De azért lássuk be nem lesz ugyan az az érzés használni, ránézni, stb....
A lamináltnál folyamatosan lehet aggódni, hogy el ne áztasd, mert akkor 1,5x akkorára dagad pár óra alatt és még sorolhatnám.

OFF
Az 5 pumpás rendszer tényleg nem olcsó, de amikor elmegyek két hétre nyaralni, ne tudd meg mennyit aggódom, hogy mi lesz vele mire hazaérek. A kétbalkezes bátyámnak például tavaly nem sikerült RO vízzel után tölteni az akváriumot, pedig 3 centire odatoltam az akvárium mellé a 30 literes hordót, a tetején egy kancsóval. Nem, csapvízzel töltött után, mert ezt speciel nem írtam fel:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:
 
Csak egy gyors kérdés:
Ha tervezek egy bútort, ami 1000x450 mm alapterületű és 700 mm magas, van benne egy középső függőleges osztás/merevítés.
Anyaga 18 mm-es MDF (a lapszabászatban nincs vastagabb mdf)

Ez el fog bírni maximum 200-200 kg-ot, vagy tegyek bele felülre két 20x40-es zártszelvény merevítést?
 
Ezt én nem tudom. Viszont Szentendre és Pomáz között találtam egy elég profi lapszabászatot, ahol mindenféle méret van és ami külön jó, hogy nem kell megvenni az egész táblát. Tehát simán lehet különböző vastagságokból összelegózni. Zsalu kft. Ez azért nincs messze Budapesttől.
 
Ezt én nem tudom. Viszont Szentendre és Pomáz között találtam egy elég profi lapszabászatot, ahol mindenféle méret van és ami külön jó, hogy nem kell megvenni az egész táblát. Tehát simán lehet különböző vastagságokból összelegózni. Zsalu kft. Ez azért nincs messze Budapesttől.

Ha obudai vagy, voltal a lapszabaszat.hu nal a szentendrein ? En ott csinaltattam magamnak es eleg korrekt aron szep anyagbol megcsinaltak. A tervet ellenben elbatytam es most szivok is :)
 
lapszabaszat.com on neztem, ujpesten, de nekik csak 18 mm vastag mdf-uk van, de ha kibirja a 160 l akit megtoltve, dekoralva, akkor nem tervezem at 22-re :)

de holnap felhivom mindket ceget :)
 
lapszabaszat.com on neztem, ujpesten, de nekik csak 18 mm vastag mdf-uk van, de ha kibirja a 160 l akit megtoltve, dekoralva, akkor nem tervezem at 22-re :)

de holnap felhivom mindket ceget :)

Nekem megkerdeztek, hogy csinaljak e konyhapult teto anyagbol. Ez volt a vastag lap. Nekem egy 20x20 zartszelveny allvany van burkolva es rajta 375L. Valoszinusitem, hogy az autot is elbirna megpakolva ;) A te meretedet en siman bevallalnam a normal lapbol egy merevitessel.
 
lapszabaszat.com on neztem, ujpesten, de nekik csak 18 mm vastag mdf-uk van, de ha kibirja a 160 l akit megtoltve, dekoralva, akkor nem tervezem at 22-re :)

de holnap felhivom mindket ceget :)

Mit sikerult lebeszelni ?

A .hu es a .com ket kulon ceg am!

Holnap elkuldom a masik helyre is a terveimet.
 
Mit sikerult lebeszelni ?

A labszabászat.com (hogy utálom az ékezetes URL-ket) céggel egyeztettem, végtelenül korrektek, segítőkészek és átrajzolták a rajzomat, hogy hogyan lenne praktikusabb :)

marad a 18-as MDF, egy középső felező merevítéssel, így elbírja bőven a 250 kg-t. Eredetileg akartam a tető alá két alu merevítést, de azt mondták fölösleges.
Van egyik oldalon fehérre laminált MDF-ük, így belül nem kell festeni :)
 
Szeretnem megkérdezni,hogy működik a täpadagolo?En is gondolkozom rajta!

Tőlem kérdezed? Nekem bevált. Úgy látom, hogy megbízhatóan teszi a dolgot. Ez egy olcsóbb kivitel, de nincs semmi panaszom rá.
 
Tőlem kérdezed? Nekem bevált. Úgy látom, hogy megbízhatóan teszi a dolgot. Ez egy olcsóbb kivitel, de nincs semmi panaszom rá.
Persze,hogy tőled!;). Milyen típus,és hol vetted ha nem titok.Nekem valahogy sok kiadni 100-150 ezret egy täpadagolora.
 
Ja, oké, csak hirtelen nagy lett itt a forgalom. ;)

Hát én ezt azon a nemzetközi aukciós portálon szereztem be, amit nem szoktunk meglinkelni. Ez a neve: "MC-03-M Dosing pump" és erre keresve meg is fogod találni. 150USD-re emlékszem. Én úgy voltam vele, hogy egy próbát megér és nem csalódtam.
 
Back
Oldal tetejére