• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvarisztika helyzete az ország különböző részeiben

Csak azért írok pár sort, mert a topic indulásakor írtam a zalaegerszegi helyzetről, s fontosnak tartom a jó dolgok jelzését is!
Zalaegerszegen az egyik kereskedésben működik egy kimondottan növényes akvárium. Kb. 80-100 literes lehet, sok fénnyel, magasnyomású CO2 rendszerrel, külső reaktorral, táptalajjal, Manadoval, tápozással, brutális külső szűrővel, ahogy illik. A scape nem eget rengető, szerintem nem is ez volt a cél, viszont a növények gyönyörűek. Alga egyáltalán nincs, a lakók egészségesek, s ami megdöbbentő volt, az az iszonyatos bubizás, amit a növények művelnek. Megmondom őszintén, hogy ilyet még nem láttam. Volt alkalmam többször megtekinteni, döbbenetes volt, amilyen ütemben a növények fejlődnek. Még viccelődtünk is, hogy táp helyett valami doppingszert kapnak.
Egyszóval jó ránézni. A tulajjal beszéltünk is róla, hogy alakítsunk ki egy jó scape-t, még szebb lesz és jobban vonzza a tekintetet, igazi vevőcsalogató lenne belőle.
A másik boltban viszont maradtak a szomorú tények, koszos víz bebarnult jávai mohával, elhullott, hátukon úszkáló halak, az aksikban lévő szivacsszűrők napi egy-két órát üzemelnek, hadd ne folytassam.
Azért az is haladás, hogy van ilyen is, olyan is.
 
Back
Oldal tetejére