• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvarisztika helyzete az ország különböző részeiben

A. Kavicsos

Legenda
Szia Béla!

Most próbálgatunk összerakni egy 60 l-es növényes akváriumot, melyről majd később beszámolok, azonban már most tapasztaltam, hogy egy növényes akváriumba való növények, halak beszerzése szinte lehetetlen vidéken. Az itteni boltok jól elvannak a tucatnövényekkel és halakkal, szerintük nemesebb növényekre és halakra nincs igény, s beszerzésükért sem igazán tesznek lépéseket.
Remélem csak erre a megyére jellemző, de nálunk az akvaristák között sincs igazán összetartás, itt nem megy a csere-bere vagy segítségnyújtás...Ebből a szempontból (is) irigylem a fővárosikat!
Röviden ennyit szerettem volna magamról írni.

Segítség lehet a tartózkodási helyed kiírása (bár a nick nevedből lehetett valamit sejteni)!
Sajnos ezt sokan érthetetlen okokból nem teszik meg, így nem tudhatod hogy "Zegről" mennyien vannak regisztrálva a fórumra!
Folyamatos hatással vagyunk mi is a környezetünkre, mint ahogy az is ránk!
Kezdeményező lépéseket kell tenni a változás érdekében (mint ahogy tették már többen itt a fórumon is: Mária (tibicuk), András (N-dee)), stb., a boltosoknak kell először felkelteni az érdeklődését!
Hosszú, fáradtságos folyat, de a végén olyan helyi bázist építhetsz ki ahol mások is kedvet kaphatnak a hobbihoz!
Addig marad a rendelés, csomag szállítás, utazás és az "ige" hirdetése!

Jó kertészkedést!

A.ttila
 
Szia Béla!



Segítség lehet a tartózkodási helyed kiírása (bár a nick nevedből lehetett valamit sejteni)!
Sajnos ezt sokan érthetetlen okokból nem teszik meg, így nem tudhatod hogy "Zegről" mennyien vannak regisztrálva a fórumra!
Folyamatos hatással vagyunk mi is a környezetünkre, mint ahogy az is ránk!
Kezdeményező lépéseket kell tenni a változás érdekében (mint ahogy tették már többen itt a fórumon is: Mária (tibicuk), András (N-dee)), stb., a boltosoknak kell először felkelteni az érdeklődését!
Hosszú, fáradtságos folyat, de a végén olyan helyi bázist építhetsz ki ahol mások is kedvet kaphatnak a hobbihoz!
Addig marad a rendelés, csomag szállítás, utazás és az "ige" hirdetése!

Jó kertészkedést!

A.ttila
Köszönöm Attila!
Beírtam a tartózkodási helyet.
Ez is egy "küzdelem", de megvívjuk!
Hidd el, folyamatosan ostromoljuk a helyi kereskedőket, szerintem mikor meglátnak minket az öcsémmel, már rosszul vannak. :)
 
Most próbálgatunk összerakni egy 60 l-es növényes akváriumot, melyről majd később beszámolok, azonban már most tapasztaltam, hogy egy növényes akváriumba való növények, halak beszerzése szinte lehetetlen vidéken. Az itteni boltok jól elvannak a tucatnövényekkel és halakkal, szerintük nemesebb növényekre és halakra nincs igény, s beszerzésükért sem igazán tesznek lépéseket.
Remélem csak erre a megyére jellemző, de nálunk az akvaristák között sincs igazán összetartás, itt nem megy a csere-bere vagy segítségnyújtás...Ebből a szempontból (is) irigylem a fővárosikat!
Röviden ennyit szerettem volna magamról írni.
Szia Béla!

Én mint egerszegi ugyanezt látom. Van 2 kereskedő és nem lehet kapni növényes dolgokat.
Mintha zegen nem is növényezne senki. Nem véletlenül nincs a város a "Hol vásároljunk" topikban.
Ahhoz sok vásárlónak kellene jelezni a boltos felé az igényét, hogy nagyobb legyen a kínálat,
mert amíg a legtöbb csak megrendeli, addig nem lesz változás.
Arról nem is beszélve, hogy némelyik eladó annyira buta az egészhez, hogy majdnem kifutottam a boltból.
Elég sok tudatlanságot hallottam már. Pl. Ada-ról nem is hallott még a boltos. Az Easy Carbora sokáig az volt a válasz, hogy nincs rá igény.
De 1 éve lehet kapni, viszont jobb minőségű tápokat semmit. Az igényesebb növényeket eleve nem hozzák,
mert ha nincs kellő technika csak bosszúság lenne vele.
 
Szia Béla!

Én mint egerszegi ugyanezt látom. Van 2 kereskedő és nem lehet kapni növényes dolgokat.
Mintha zegen nem is növényezne senki. Nem véletlenül nincs a város a "Hol vásároljunk" topikban.
Ahhoz sok vásárlónak kellene jelezni a boltos felé az igényét, hogy nagyobb legyen a kínálat,
mert amíg a legtöbb csak megrendeli, addig nem lesz változás.
Arról nem is beszélve, hogy némelyik eladó annyira buta az egészhez, hogy majdnem kifutottam a boltból.
Elég sok tudatlanságot hallottam már. Pl. Ada-ról nem is hallott még a boltos. Az Easy Carbora sokáig az volt a válasz, hogy nincs rá igény.
De 1 éve lehet kapni, viszont jobb minőségű tápokat semmit. Az igényesebb növényeket eleve nem hozzák,
mert ha nincs kellő technika csak bosszúság lenne vele.
Szia!
Akkor látom, hogy hasonlóan érzékeljük a helyzetet. Nem tudom, hogy az ország más vidéki városaiban mi a helyzet, de gondolom, hogy nem egyedi esetről van szó.
Persze az ember a kereskedőket is megérti, hiszen nekik egy vállalkozást kell működtetni a "nagy magyar valóságshow-ban", s ez mondhatni nem könnyű, azonban nekik is meg kellene érteni, hogy ez a hobbi vagy immár művészet is fejlődik. Ha nem tartanak lépést ezekkel az igényekkel, akkor elveszítik azt a vásárlói tábort, akik igényesebb eszközöket, élőlényeket vásárolnának több magyar forintért. Márpedig ahogy látom, az akvakertészet sem most ugrott elő valamelyik bokorból, hanem immár hagyománya van Magyarországon, s legalább azoknak kellene a legtájékozottabbaknak lenniük, akik ezzel hivatás szerűen foglalkoznak.
A tudatlanságuk ugye egy dolog, azonban a merev elutasítás és a szándék hiánya már nagyobb probléma. Én is sorolhatnék sok-sok példát arra, hogy mennyire nincsenek képben a saját szakmájukat illetően, de nem akarok oldalakat írni.
Számunkra ezzel leszűkültek a lehetőségek, mert ilyenkor pl. növényt nem szívesen rendelek a hideg miatt, halat meg nem is lehet. Így vagy várunk az alkalomra, amikor a fővárosba megyünk (bár a halak szállítása a 3 órás út alatt így is rizikós) vagy megpróbálunk a környékünkön olyan akvaristákat találni, akikkel lehet cserélgetni vagy vásárolni tőlük. Az utóbbiból sincs sajnos sok, én eddig Egerszegen 1 személyt találtam (regisztrálva van itt, jó akvakertész, az aksija helyezett is lett) akivel tudunk beszélgetni a témáról, s aki segítőkész. Remélem ez a tábor szélesedik idővel.
Persze nem adjuk föl, hiszen a "magyar" erre kárhoztatott, az állandó küzdelemre!
 
Szia Béla !

Csatlakoznék az előttem szólóhoz ! Sajnos nálunk is Kiskunfélegyházán ugyanez a helyzet .Két kereskedés .Az egyikben zavaros vízben úszkáló halak ,növény nincs.
Halválaszték kimerül 4-5 fajjal . Természetesen a fajok nem különböznek szállítástól szállításig.:cry:
A másik boltban nagyobb a halválaszték , de a platty feliratú akváriumban simán dániók úszkálnak. Nem törődnek azzal hogy mi van ráírva az akváriumra össze vissza van minden , most legalább is . De az is lehet hogy leltároznak közben ... :cool: .Kértem tőlük ponytlazacokat ,hoztak is kétfajtát . 100-100 db ot kellett megvenni belőlük hogy kapjanak.
Növény van .Akciós áron 500.-Ft a legolcsóbb .Na én mondjuk nem is tőlük veszek...
A múltkor rendeltem tőlük ph tesztet. ( persze nem volt polcon ) Azt ígérték a következő szállításnál meglesz ,felírták.Aztán 1 hét múlva mégsem hozták meg.
Kérdésemre azt válaszolták ,hogy nem volt a nagykerben...
Aztán végül is dolgom volt Kecskeméten ,és ott vettem meg...
FÉLELMETES hogy mik vannak....
Persze ők is csak azt veszik inkább amire van kereslet.Nem szeretnek raktározni feleslegesen ez is érthető.
De nem adom fel ,mert szoktam nekik mondogatni hogy mi a kínálat Kecskeméten meg Szegeden ,hogy legyen mihez viszonyítaniuk.:)...
 
Sziasztok!
Ugyan én nem akartam lavinát elindítani a hozzászólásommal, de végiggondolva nem is bánnám, ha az lenne, s lenne egy kis körképünk az ország különböző városaiból. Ahogy sejtettem, egy-két nagyobb várost és a fővárost kivéve sajnos ugyan az a helyzet mindenhol. Persze ez a helyzet is, mint sok minden más kitartással, összefogással megváltoztatható, mert nálunk is a sok "cseszegetésnek" némi hatása már látszik. Képzeljétek, már rendszeresen kapható Easy Life Pro-Fito növényi táp, holott, amikor 1 hónapja megkérdeztem, úgy néztek rám, mintha a Marsról jöttem volna. Láttam a szemükben a végtelen sötétséget, s mély zavarukban elkezdtek valami JBL táptalajt mutogatni. Aztán bátorkodtam a Marsilea hirsutára rákérdezni, azaz rendelni szerettem volna. Előkapartak egy kb. 100 éves növényes könyvet, s mivel abban ez a növény nem szerepelt, ezért "megnyugtattak", hogy ilyen növény nincs. :D Csak azért írtam ezt le, hogy érzékeltethessem a "hatalmas" változást ezekhez a reakciókhoz képest. Lépésről lépésre azért menni fog ez!
Viktoréknak igaza van, nehéz a régi beidegződéseken változtatni, de szerintem nem lehetetlen, viszont ebben tényleg nekünk, vidéki akvaristáknak van nagy szerepünk.
Akkor HAJRÁ!
 
Sziasztok!
Ugyan én nem akartam lavinát elindítani a hozzászólásommal, de végiggondolva nem is bánnám, ha az lenne, s lenne egy kis körképünk az ország különböző városaiból. Ahogy sejtettem, egy-két nagyobb várost és a fővárost kivéve sajnos ugyan az a helyzet mindenhol. Persze ez a helyzet is, mint sok minden más kitartással, összefogással megváltoztatható, mert nálunk is a sok "cseszegetésnek" némi hatása már látszik. Képzeljétek, már rendszeresen kapható Easy Life Pro-Fito növényi táp, holott, amikor 1 hónapja megkérdeztem, úgy néztek rám, mintha a Marsról jöttem volna. Láttam a szemükben a végtelen sötétséget, s mély zavarukban elkezdtek valami JBL táptalajt mutogatni. Aztán bátorkodtam megkérdezni, hogy Marsilea hirsutára rákérdezni, azaz rendelni szerettem volna. Előkapartak egy kb. 100 éves növényes könyvet, s mivel abban ez a növény nem szerepelt, ezért "megnyugtattak", hogy ilyen növény nincs. :D Csak azért írtam ezt le, hogy érzékeltethessem a "hatalmas" változást ezekhez a reakciókhoz képest. Lépésről lépésre azért menni fog ez!
Viktoréknak igaza van, nehéz a régi beidegződéseken változtatni, de szerintem nem lehetetlen, viszont ebben tényleg nekünk, vidéki akvaristáknak van nagy szerepünk.
Akkor HAJRÁ!
Szép és jó lenne, de 9 000 fős városkámban egyedüli akvakertészként nem hiszem, hogy meg tudnám váltani a világot és az 1-2 kereskedő az én kedvemért nem váltana irányt a növényezés felé. :(
 
Szép és jó lenne, de 9 000 fős városkámban egyedüli akvakertészként nem hiszem, hogy meg tudnám váltani a világot és az 1-2 kereskedő az én kedvemért nem váltana irányt a növényezés felé. :(
Nem is azt kell elérni, hogy váltsanak, hanem első lépésben azt, hogy tájékozódjanak, legyenek képben és ha ez oké, akkor rendeljenek, hozassanak ami nekünk kell.
 
Nem is azt kell elérni, hogy váltsanak, hanem első lépésben azt, hogy tájékozódjanak, legyenek képben és ha ez oké, akkor rendeljenek, hozassanak ami nekünk kell.
Nekem biztosan nem fognak hozni bármit, amit megrendelnék. Én sajnálom az energiát rájuk, feleslegesnek tartom, hisz a GA-ból bármi itt van másnap, megszokott minőség, tudom mit vettem és azt kapom és a legfontosabb, hogy én tanulok tőlük és nem pedig fordítva, egyszóval értik a dolgukat. ;)
 
Nekem biztosan nem fognak hozni bármit, amit megrendelnék. Én sajnálom az energiát rájuk, feleslegesnek tartom, hisz a GA-ból bármi itt van másnap, megszokott minőség, tudom mit vettem és azt kapom és a legfontosabb, hogy én tanulok tőlük és nem pedig fordítva, egyszóval értik a dolgukat. ;)
Ez vitán felül áll, de akkor is...
 
Off ez is, flame is...:
Tudjatok nem az a baj, hogy nem egy GA minden sarki halas, hanem az, hogy mintha a kevesbe szerencsesebb regiokban (szandekosan nem is megyet irok) a kinalatbol itelve olyan, mintha mindenki aranyhalat enne vacsira (bar nyaron 40 fok van), es csak anubiassal es valisneriaval tomne tele a guppis, heviz futos, porlasztokovel "szurt" guppis-ancis-vitorlasos-gyongykavicsos-54l-es akvariumat, ami az aranyhorcsogos-torpenyulas ketrecek folott figyel. Es olyan, mintha csak azert tartananak ilyen halakat, hogy a fenti korulmenyek kozott hetente elhullo tucatnyi elolenyt a lelkes amatorok potolni tudjak valamivel, ami mozog. (Ha veletlen valaki megis magara ismer, ne haragudjon, nem akartam megbantani! Szep az is a maga modjan...)
On.
 
A boltosok nem ertenek hozza. Tisztelet a nehany kiveteles boltnak az orszagban. Ok maguktol ezert nem fognak nyitni az uj iranyba. Megoldas lehetne egy olyan kezemenyezes amit Maria - Tibicuk csinalt a helyi boltban. Osszerakta a boltosnak az akvariumot. Persze ez nemi befektetessel jar a boltos reszerol, valoszinuleg ki kell mozdulnia az eddigi komfort zonabol, de egy tapasztaltabb kertesz konnyen segithetne helyben mit kellene egyaltalan rendelni novenyt tapot stb. Akvarium meg csak csak akda a boltokban szuro es vilagitas is. Lehet nem egy ADA szeru nagy eneriaigenyu aki lesz belole de egy tisztesseges low tech vagy co2-es novenyes amiben arnyekkedvelok vannak.

Egy ilyen megmozdulas a boltosnak is jot tenne mert a betero klientura figyelmet felkeltene es az igeny utan mar o is konnyebben rendelne termekeket.

Szerintem ez a fenti Tibicuk boltnal is lefutott. Biztos vagyok benne hogy nem banta meg a boltos, hogy beleugrott egy ilyen kezdemenyezesbe.

Szoval ha van kedvetek, ajanljatok fel segitsegeteket 1 akvarium berendezesehez. Ha 10 boltbol 1 bolint ra csak, az is valami. Kesobb majd tobb lesz ha latjak mi van a szomszednak ;)
 
A boltosok nem ertenek hozza. Tisztelet a nehany kiveteles boltnak az orszagban. Ok maguktol ezert nem fognak nyitni az uj iranyba. Megoldas lehetne egy olyan kezemenyezes amit Maria - Tibicuk csinalt a helyi boltban. Osszerakta a boltosnak az akvariumot. Persze ez nemi befektetessel jar a boltos reszerol, valoszinuleg ki kell mozdulnia az eddigi komfort zonabol, de egy tapasztaltabb kertesz konnyen segithetne helyben mit kellene egyaltalan rendelni novenyt tapot stb. Akvarium meg csak csak akda a boltokban szuro es vilagitas is. Lehet nem egy ADA szeru nagy eneriaigenyu aki lesz belole de egy tisztesseges low tech vagy co2-es novenyes amiben arnyekkedvelok vannak.

Egy ilyen megmozdulas a boltosnak is jot tenne mert a betero klientura figyelmet felkeltene es az igeny utan mar o is konnyebben rendelne termekeket.

Szerintem ez a fenti Tibicuk boltnal is lefutott. Biztos vagyok benne hogy nem banta meg a boltos, hogy beleugrott egy ilyen kezdemenyezesbe.

Szoval ha van kedvetek, ajanljatok fel segitsegeteket 1 akvarium berendezesehez. Ha 10 boltbol 1 bolint ra csak, az is valami. Kesobb majd tobb lesz ha latjak mi van a szomszednak ;)
Szia Viktor!
Igen jó ötlet! Egy low tech akvárium összerakása ízlésesen, vevőcsalogatóan megoldható és szerintem a boltosnak sem jelenthet nagy gondot, hiszen ami kell hozzá, minden kapható nála. Már csak a meggyőzőerőnek kell működnie.
 
Sziasztok!


Kicsit elkanyarodtunk a bemutatkozástól (részben én is bűnös vagyok benne)!
Érdemes lenne ennek a beszélgetésnek külön topicot létrehozni: PL:" Hogyan tudom a környezetemet akvakertész baráttá tenni?" címmel.
Vagy valami hasonlóval.
A 358. hozzászólástól áthelyezve!
Kérem a Moderátorokat, hogy legyenek szívesek ezt megtenni, ha jónak látják!



Üdv Viktor !
Szerintem is jó az ötlet .Ki is próbálom az itteni boltosnál .
Bízom benne, hogy sikerülni fog.:cool:

Szia Viktor!
Igen jó ötlet! Egy low tech akvárium összerakása ízlésesen, vevőcsalogatóan megoldható és szerintem a boltosnak sem jelenthet nagy gondot, hiszen ami kell hozzá, minden kapható nála. Már csak a meggyőzőerőnek kell működnie.


Egy valamire figyeljetek!
Nem lehet nagyot hibázni, mert akkor fordított hatást értek el vele!
N-dee, tibicuk, komoly tapasztalattal a háta mögött vágott bele!
Csak akkor jöhet össze ha a tudás birtokában vagy!
Egyébként fel kell hívni a boltos figyelmét, hogy idő kell egy szint eléréséhez, addig több mindenen szükséges lehet változtatni!
Nehogy az első algásodásnál elmenjen a kedve!

Természetesen itt a fórumon szívesen segítünk!

A.ttila
 
Megoldas lehetne egy olyan kezemenyezes amit Maria - Tibicuk csinalt a helyi boltban. Osszerakta a boltosnak az akvariumot. Persze ez nemi befektetessel jar a boltos reszerol, valoszinuleg ki kell mozdulnia az eddigi komfort zonabol, de egy tapasztaltabb kertesz konnyen segithetne helyben mit kellene egyaltalan rendelni novenyt tapot stb. Akvarium meg csak csak akda a boltokban szuro es vilagitas is. Lehet nem egy ADA szeru nagy eneriaigenyu aki lesz belole de egy tisztesseges low tech vagy co2-es novenyes amiben arnyekkedvelok vannak.

Egy ilyen megmozdulas a boltosnak is jot tenne mert a betero klientura figyelmet felkeltene es az igeny utan mar o is konnyebben rendelne termekeket.

Szerintem ez a fenti Tibicuk boltnal is lefutott. Biztos vagyok benne hogy nem banta meg a boltos, hogy beleugrott egy ilyen kezdemenyezesbe.

Szoval ha van kedvetek, ajanljatok fel segitsegeteket 1 akvarium berendezesehez. Ha 10 boltbol 1 bolint ra csak, az is valami. Kesobb majd tobb lesz ha latjak mi van a szomszednak ;)

Ezt már akartam írni,többször nekifutottam,hogy írok róla ,nálunk hogyan lett,hogyan működik.De mégsem írtam ,mert egyszer eléggé offolás,a másik,
hogy nehogy visszatetszést váltson ki,hogy itt van ez a Mária,itt dicsekszik,hogy ő megcsinálta.
Már ha így említve lettem,akkor írok.:)

Mi növényeseknek kell tenni azért,hogy a szemlélet megváltozzon.
Hosszú folyamat,de megéri.

A boltos az épp aktuális árukészletből elővett egy nano szettet világítással.Mondtam neki,hogy én ezt a világítást
megdupláznám,megtripláznám,hogy a dobozon látható szép növényzetetet kialakítsam.A boltos csak nézett rám
és mondta,hogy az nem létezik,mert akkor algásodni fog nagyon durván.Mondom,ha nem hiszi,jöjjön el hozzám,nézze meg
az akváriumomat,hogy én 1W/literrel világítok és nincs alga az akiban. Megnézte.Ez az akvárium az aláírásom alatt a 3. akvárium volt.(Kb. 3 éve)
Azóta az összes utána lévőt megnézte.Látta,hogy co2 megy az akiba,mégsem fulladnak meg a halak. 24x-es szűrés dübörög
az aki alatt,mégsem forognak a halak. 1W/l fény világít,még sincs alga,stb.

Aztán feldobtam neki,hogy a boltban is kellene egy ilyen akit csinálni,utána mindenki ilyen akvát szeretne a nappalaiba.
Ezt elmondtam nagyon sokszor neki.Hogy nem csak mocsári növényeket kellene árulni.Ezt elmondtam nagyon sokszor,kitartóan,de mégsem
tolakodóan.Eltelt 1-2 év,vett egyszer csak egy co2 palackot.Aztán eltelt még egy.Már már azt hittem,nem fog sosem betenni egy növényes akit,mígnem egyszer felhívott,
hogy na akkor csináljuk,de rögtön.Ma már ott tartunk,hogy más beszállítótól kér növényeket,sokkal nagyobb választékkal.
Még mindig csak kezdetleges,de már én is találok növényesbe való növényeket és lehetőség van katalógusból rendelni.
A demó akinak nagyon nagy sikere van,azóta mindenki "füvet" akar ültetni és mohát akar kötözni.:D
Növényeshez való fát,követ,tápot árul és szinte majdnem minden cuccot meg lehet hozatni.Vásárló erő még nem tart ott,
hogy ezeket folyamatosan készleten lehessen tartani,de hozatni szinte mindent lehet....és tudja a boltos,hogy miről van szó,ha kérnek pl. egy tűszelepet.
A munkadíjam csak annyi,hogy kapok 10-20% kedvezményt.

Van egy diszkoszos aki,ahol co2 megy,bár igaz ,nem egy szabvány növényes. Megy a co2 és erőseb a tápozás.Rajtam keresztül már 4-5 co2 palackot vett már
innen a fórumról valakiknek.
Én nyírom az akit,mert ő nem meri.De talán csak tudja,hogy én ezt szeretem csinálni,
inkább rám bízza.Hagy kívánni valót a bolt,a mert a tisztaság és az általános szakértelem hiányzik a sima halas fronton is.De valami elindult.

Ha meg szakérteni kell,hozzám küldi az érdeklődőket.Meg is találnak, az interneten keresztül is.Van már egy kis csapat,bár nem mindenki ismeri
egymást,én vagyok az összekötő elem.Nem tudom Viktor,hogy láttok-e ebből valamit,hogy elég aktív időnként a levelezésem,mert hogy az egyik,hogy a másik
kertész ír.:)Sajnos ők nagyon nehezen fejtődnek az anyagiak miatt,de az érdeklődés meg van.1-2 személy van,aki már co2-t is nyomja.(Baján)
E gy jópár Low Tech aki van már,ami előtte sima halas volt, elkezdtünk tápozni,kicsit a szűrést tuningolni,az eredmény növényburjánzás.:)
 
Sziasztok!


Kicsit elkanyarodtunk a bemutatkozástól (részben én is bűnös vagyok benne)!
Érdemes lenne ennek a beszélgetésnek külön topicot létrehozni: PL:" Hogyan tudom a környezetemet akvakertész baráttá tenni?" címmel.
Vagy valami hasonlóval.
A 358. hozzászólástól áthelyezve!
Kérem a Moderátorokat, hogy legyenek szívesek ezt megtenni, ha jónak látják!








Egy valamire figyeljetek!
Nem lehet nagyot hibázni, mert akkor fordított hatást értek el vele!
N-dee, tibicuk, komoly tapasztalattal a háta mögött vágott bele!
Csak akkor jöhet össze ha a tudás birtokában vagy!
Egyébként fel kell hívni a boltos figyelmét, hogy idő kell egy szint eléréséhez, addig több mindenen szükséges lehet változtatni!
Nehogy az első algásodásnál elmenjen a kedve!

Természetesen itt a fórumon szívesen segítünk!

A.ttila
Szia!
Természetesen én sem arra gondoltam, hogy befutok és letámadom, hogy rögtön csinálok neki egy növényes akváriumot!
Nekem nincs meg hozzá a tudásom, csak próbálkozom, viszont a környékünkön is vannak néhányan, akiknek lenne affinitásuk, megfelelő tudásuk ehhez, csak ezeket az emberkéket kellene összeszedni és megbeszélni az elképzeléseket.
Lentebb olvastam már jó példát, ami megmutatja, hogy ez nem lehetetlen feladat, csak esetleg időigényes.
 
Egy valamire figyeljetek!
Nem lehet nagyot hibázni, mert akkor fordított hatást értek el vele!
N-dee, tibicuk, komoly tapasztalattal a háta mögött vágott bele!
Csak akkor jöhet össze ha a tudás birtokában vagy!
Egyébként fel kell hívni a boltos figyelmét, hogy idő kell egy szint eléréséhez, addig több mindenen szükséges lehet változtatni!
Nehogy az első algásodásnál elmenjen a kedve!

Természetesen itt a fórumon szívesen segítünk!

A.ttila
Atti ez teljesen így van
Ez így igaz,ilyenbe csak akkor szabad belekezdeni,ha valaki pár akit összerakott algamentesem.Nehogy algaburjánzás legyen.
Bár nekem van majdnem 5 éves gyakorlatom,de nagyon féltem,nehogy egy nagy kudarc legyen a vége,az egész egy algatelep lesz.
Nem kaptam teljesen szabad kezet,a technika egy kissé ,hát hogy is mondjam....de VAN.Az aki nem különálló,hanem be van szorítva egy fakkba,
így hozzáférés elég nehézkes......de VAN egy növényes.
 
Back
Oldal tetejére