• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Az akvakertészet alapjai

Ne haragudjatok, de a bevezető postban tudnátok újra aktiválni a linkeket? Mert egyik sem működik. Köszönöm
 
Nálunk nagyon kemény a víz így én is ioncserélttel szoktam megoldani a vízcseréket, bár lehet hogy ha egyszer kiszámolnám akkor rájönnék, hogy a kevertágyas gyantával jobban járnék...:banghead:
 
Helló!!!

Nagyon megköszönném, ha tudnátok adni pár instrukciót, tippet-trükköt, bölcsességet. :)

Nagyon régóta vágytam egy akváriumra, de fura módon mindig a növények fogtak meg a lejobban nem a halak :D Most pedig eljött a várva várt pillanat és belevágtam, egy növényes akváriumba. (Késöbb azért szeretnék bele halakat is de nem azt akarom hogy azok domináljanak!) Anyagilag sajnos nem tudok fél milliót költeni egy akváriumra jelenleg, de szép lassan hajlandó vagyok minden pénzem rá költeni, de csak szép lassan tudok fejleszteni :/ :)

Jelenleg van egy 112 literes akvárium, hátul egy juvel növényes fénycső elöl egy valami névtelen napfénycső. (nem a vékony cső, hanem a vastagabb tipus)
Van egy eheim 2010 es szűrű. Tettem bele jbl pro táptalajt azt a nagy vödröt, felette pedig jbl manado követ tettem. Van pár kiekészítőm és ennyi.

A baj az, hogy én szerelmes lettem a Utricularia graminifoliába... Vettem is 4 csodaszép tövet. Van még mellette ilyen hosszú vékony szálú fű szerű meg pár nem olyan igényes növény. Adom nekeik a tápoldatot, meg folyékony co2-t adagolok napi szintem. Szerinttetek meg fog maradni, van esélyem hogy csodszép pázsitot csináljak??? NAgyon gondoskodó vagyok, de sajnos most nem tudok co2 rendszert beszerelni, mert az nem fér bele :/ Kérlek segítsetek milyen trükkök vannak? Akár ültetéssel kapcsolatban, mert nem olyan stabilan vannak a földbe, főleg a manadó nagyon könnyű talaj. Milyen márkájú tápot vegyek mennyit adagoljak stb... mindenre kiváncsi vagyok!!

Előre is köszönöm a válaszokat.

Egy elhivatott kezdő növény akvárium szerelmes :)
 
Helló!!!

Nagyon megköszönném, ha tudnátok adni pár instrukciót, tippet-trükköt, bölcsességet. :)

Nagyon régóta vágytam egy akváriumra, de fura módon mindig a növények fogtak meg a lejobban nem a halak :D Most pedig eljött a várva várt pillanat és belevágtam, egy növényes akváriumba. (Késöbb azért szeretnék bele halakat is de nem azt akarom hogy azok domináljanak!) Anyagilag sajnos nem tudok fél milliót költeni egy akváriumra jelenleg, de szép lassan hajlandó vagyok minden pénzem rá költeni, de csak szép lassan tudok fejleszteni :/ :)

Jelenleg van egy 112 literes akvárium, hátul egy juvel növényes fénycső elöl egy valami névtelen napfénycső. (nem a vékony cső, hanem a vastagabb tipus)
Van egy eheim 2010 es szűrű. Tettem bele jbl pro táptalajt azt a nagy vödröt, felette pedig jbl manado követ tettem. Van pár kiekészítőm és ennyi.

A baj az, hogy én szerelmes lettem a Utricularia graminifoliába... Vettem is 4 csodaszép tövet. Van még mellette ilyen hosszú vékony szálú fű szerű meg pár nem olyan igényes növény. Adom nekeik a tápoldatot, meg folyékony co2-t adagolok napi szintem. Szerinttetek meg fog maradni, van esélyem hogy csodszép pázsitot csináljak??? NAgyon gondoskodó vagyok, de sajnos most nem tudok co2 rendszert beszerelni, mert az nem fér bele :/ Kérlek segítsetek milyen trükkök vannak? Akár ültetéssel kapcsolatban, mert nem olyan stabilan vannak a földbe, főleg a manadó nagyon könnyű talaj. Milyen márkájú tápot vegyek mennyit adagoljak stb... mindenre kiváncsi vagyok!!

Előre is köszönöm a válaszokat.

Egy elhivatott kezdő növény akvárium szerelmes :)

Üdv a fórumon.

Nem szeretném ha félreértenéd és rosszindulatúnak éreznéd a válaszom,de a fenti kérdéseidre mind megtalálod a válaszokat a fórumon.keress,olvass,használd a keresőt,nézegess naplókat.sok dologra nincs egyértelmű válasz,minden akvárium más,egy problémának sok kiváltó oka is lehet.neked kell összeszedned az infó morzsákat,és összerakni a mozaikod.Szóval üdv a növényes világban és sok kitartást kívánok hozzá:)
 
Helló!!!

Nagyon megköszönném, ha tudnátok adni pár instrukciót, tippet-trükköt, bölcsességet. :)

Nagyon régóta vágytam egy akváriumra, de fura módon mindig a növények fogtak meg a lejobban nem a halak :D Most pedig eljött a várva várt pillanat és belevágtam, egy növényes akváriumba. (Késöbb azért szeretnék bele halakat is de nem azt akarom hogy azok domináljanak!) Anyagilag sajnos nem tudok fél milliót költeni egy akváriumra jelenleg, de szép lassan hajlandó vagyok minden pénzem rá költeni, de csak szép lassan tudok fejleszteni :/ :)

Jelenleg van egy 112 literes akvárium, hátul egy juvel növényes fénycső elöl egy valami névtelen napfénycső. (nem a vékony cső, hanem a vastagabb tipus)
Van egy eheim 2010 es szűrű. Tettem bele jbl pro táptalajt azt a nagy vödröt, felette pedig jbl manado követ tettem. Van pár kiekészítőm és ennyi.

A baj az, hogy én szerelmes lettem a Utricularia graminifoliába... Vettem is 4 csodaszép tövet. Van még mellette ilyen hosszú vékony szálú fű szerű meg pár nem olyan igényes növény. Adom nekeik a tápoldatot, meg folyékony co2-t adagolok napi szintem. Szerinttetek meg fog maradni, van esélyem hogy csodszép pázsitot csináljak??? NAgyon gondoskodó vagyok, de sajnos most nem tudok co2 rendszert beszerelni, mert az nem fér bele :/ Kérlek segítsetek milyen trükkök vannak? Akár ültetéssel kapcsolatban, mert nem olyan stabilan vannak a földbe, főleg a manadó nagyon könnyű talaj. Milyen márkájú tápot vegyek mennyit adagoljak stb... mindenre kiváncsi vagyok!!

Előre is köszönöm a válaszokat.

Egy elhivatott kezdő növény akvárium szerelmes :)
Egyet értek Andravor-ral, a helyzet az, hogy egy növényes akvárium-hoz a legfontosabb a tudás, az információ. Lehet nagyon drága felszerelésed, de ha nem tudod, hogy mi mire való, akkor nem sok örömöd lesz benne.
Én kezdésnek Nigro weblapját ajánlom: Nigro Akvarisztikai Blogja
Aztán ha már van fogalmad a növényezés alapjairól, akkor itt a fórumon szinte minden kérdésedre választ fogsz találni.
 
Az alapok elsajátításához tökéletes :) onnantól kezdve viszont csak gyakorlás és gyakorlás :) Köszönöm!
 
Helló.
Tudom ,hogy valahol le volt írva, de nem találom . Egy 60 l körüli akváriumot szeretnék összehozni, kb 35 cm a vízmélység és a ledes világítással szeretném megoldani de ott a watt / lumen arány tudtommal kicsit más mint a fénycsöveknél.Van valamilyen mértéke annak hogy mennyi fényerő kell lumenben (65K ,meleg fehér ledszallag ) ?
 
Helló.
Tudom ,hogy valahol le volt írva, de nem találom . Egy 60 l körüli akváriumot szeretnék összehozni, kb 35 cm a vízmélység és a ledes világítással szeretném megoldani de ott a watt / lumen arány tudtommal kicsit más mint a fénycsöveknél.Van valamilyen mértéke annak hogy mennyi fényerő kell lumenben (65K ,meleg fehér ledszallag ) ?

20-60 lumen/liter között ajánlott, ez Low-tech-re igaz. De ne meleg fényű ledet használj (2700-3000K), hanem legalább 4500, de inkább 6000-6500 kelvineset!
 
Helló.
Tudom ,hogy valahol le volt írva, de nem találom . Egy 60 l körüli akváriumot szeretnék összehozni, kb 35 cm a vízmélység és a ledes világítással szeretném megoldani de ott a watt / lumen arány tudtommal kicsit más mint a fénycsöveknél.Van valamilyen mértéke annak hogy mennyi fényerő kell lumenben (65K ,meleg fehér ledszallag ) ?
Szia!
Először is: 6500K hidegfehér tartományban van.;)
Másodszor: milyen jellegű akváriumot szeretnél kreálni?
Megsúgom: Low-ba: 30-40 Lumen/l
High-ba: 60Lumen/l, illetve felette.
 
Ha jól emlékszem, akkor ezt Dusko Bojic blogjában láttam. Valóban, az alsó(középső) rétegek végeznek ilyen bontást, de az a tapasztalat, hogy nem olyan mértékben, hogy elfogyjon a nitrát a vízből. N-Dee csinált egyszer egy olyan 25 literes hordós szűrést, hogy ott akkora mennyiségben ment végbe az anaerób bontás, hogy nitráthiány jeleit tapasztalta. Hangsúlyozom, hogy a svéd srác is úgy javasolja, hogy tápanyagban igen gazdag talajból 4 cm és erre minimum 4 cm apró szemű kavics kerüljön.
Egyébként itt az ominózus folyamat ábra ;)

aquatic-substrate.jpg

A talajszűrő mindenképp rontana a helyzeten (egyébként javít, csak a jelen esetet elemezve :) ), hisz akkor nem tudna kialakulni anaerob környezet. Abban az esetben csak aerob környezet alakul ki, ami szintén Ammóniából Nitrátot képez.
Nagyon segitokesz iras.
 
Back
Oldal tetejére