• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Az akvakertész hobbiért - részt veszel egy kísérletben?

Legyen rendszeres poszt május 31-ig?


  • Total voters
    55
  • Poll closed .
Szerintem az előkészületek is izgalmasak. Régen ezért voltak jók a naplók. 👍
Amikor rátaláltam erre a fórumra /szerintem annál sokkal több / a rengeteg napló, amit régen a "nagyok" csináltak, aprólékos írások, mit, hogyan, a tervezéstől, a végéig, szerettették meg velem ezt az egészet. Ezért is, mikor naplóztam, minden aprólékos volt, ahogy tudtam. Meg ugye a Green Aqua, ti, nagyon sokat adtatok a magyar akvakertészeknek, minőséget, egy "kivilágított utat". Az aktív naplók, nagy húzó erőt adnak, az új embereknek is. Offolás vége.
 
Épp tegnap indítottam az új akit, és még sose naplóztam (mivel az első totális kudarc volt), így elindítok egy naplót. Sajnos az előkészületek így nem lesznek meg.

Nem gond, de így is tanulságos lesz látni a fejlődést vagy esetleg a problémákat és hátha tudunk segíteni, hogy inkább az előbbiből legyen több.

Amikor rátaláltam erre a fórumra /szerintem annál sokkal több / a rengeteg napló, amit régen a "nagyok" csináltak, aprólékos írások, mit, hogyan, a tervezéstől, a végéig, szerettették meg velem ezt az egészet. Ezért is, mikor naplóztam, minden aprólékos volt, ahogy tudtam. Meg ugye a Green Aqua, ti, nagyon sokat adtatok a magyar akvakertészeknek, minőséget, egy "kivilágított utat". Az aktív naplók, nagy húzó erőt adnak, az új embereknek is. Offolás vége.

:love:
 
Sajnos mostanra eléggé kifulladt ez a kezdeményezés, a napokban alig-alig van új poszt. :(

Noha nem vagyok 65+ éves, de alapbetegségem miatt a fokozottan veszélyeztetett emberek csoportját gyarapítom. Önkéntes karantén és a Vízalatti füvészkert újraindítása prolongálva.

Lábjegyzet:
Nagyon felelőtlennek tartom a napokban is folyamatosan feltöltött keres-kínál-eladó-sötöbö posztokat. A nyavalyakórság nem válogat, és most az ilyen találkozásokat lehetőség szerint le kell nullázni.
 
Szevasztok, kezdő vagyok minden téren, akva , fórum, napló ..stb. Próbálom elkapni a szabályokat itt a fórumon de egyelőre minden zavaros. Azt tartom magamról, hogy ha egyszer megszólnak ... ne így csináld , hanem úgy ...akkor megjegyzem...harmadjára. Egy dolog biztos nagyon el tud varázsolni a szép növényes akva, mindig is érdekelt és vonzott a növények termesztése, szaporítása, tápszerezése, az egész ez körül lebonyolódó folyamat. Tehát itt a 2 hónapos akvam: ...igen....nem vagyok kepés képet beszúrni ide. Esetleg meg tekinthető Facebook oldalamon. Csupa szem és fül vagyok.
 
Nagyon érdekes dolog ez a hullámzó lelkesedés. Most direkt visszanéztem a naplómat, hát nálam is egészen jól megfigyelhető. A napló elején nagyjából minden egyes gondolatom olvasható a hozzászólásokban. Mik a tervek, miket szeretnék, 3D tervek az akváriumbútorról, aztán képek az üres akváriumról, utána a bútor összeszerelése majd az inditás. Az indítást követő rövid ideig tényleg ott van minden. Aztán (szerintem sokan mások is így vannak ezzel), beáll az akvárium. Nincsenek új növények, nem aggódjuk magunkat halálra, hogy mikor jön egy algabumm, mikor fogom kinyírni az összes növényemet/állatomat esetleg a szomszéd macskáját is mert még soha nem volt akváriumom és valahogy ezzel együtt szűnik meg szerintem a kényszer is, hogy postolgassunk.
Mondjuk (bevallom őszintén én is csak most vettem észre a postot) én teljes mértékben teljesítettem a feladatot. Az elmúlt hetek folyamán, minden napló olvasó együtt izgulhatja velem végig a Bettám megbetegedését és most már remélhetőleg gyógyulásást.
Továbbá ahol dolgozom már több mint két hete bevezették a kötelező home office-t, így a korábbiakhoz képest végtelen időm van foglalkozni az akváriummal. Így magasabb gőzerővel zajlik az akvárium karbantartás. Lehet majd újra megmutatom a nagyközönségnek :)
 
Back
Oldal tetejére