• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Az akvakertész hobbiért - részt veszel egy kísérletben?

Legyen rendszeres poszt május 31-ig?


  • Total voters
    55
  • Poll closed .

viktorlantos

Alapító
Admin
A HAC beszélgetések adták az ötletet, hogy csináljunk egy kísérletet a következő hónapokban. Egészen pontosan Május 31-ig és utána beszélgethetünk róla ki hogyan látja, érzi a történteket, hogyan változtatták meg a saját és mások posztjai az aktivitást.

Tehát a kísérlet a következő (maradjunk a realitás talaján):

Mostantól minden héten posztolj egy fotós bejegyzést a naplódba az akváriumodról.

Nem fontos a csili vili akvárium, lehet egy részlet, lehet egy növény, egy etetés, a halak, lehet karbi lehet vásárlás, bármi. A lényeg, hogy írj pár sort és dobj egy fotót hozzá. De az akvárium legyen része a fótónak.

Hogy egy picit erősítsük ezt a vonalat, én is követem ezt a próbát és a bolti akváriumok közül naplózok néhányat. Picit többet foglalkozok a megosztásokkal, promóval, optimalizálással.

A lényeg, hogy fordítsunk a jelenlegi picit befáradt hangulaton.

A posztod másokat is inspirál majd, többen olvassuk a fórumot, a szokásos like mellett aktívabban is részt veszünk a fórum és a közösség életében. És a heti 1 poszt tényleg olyan, hogy nem kíván különösebb fáradalmat.

Próbáljuk ki. Mit szóltok?
 
Próbáljuk ki. Mit szóltok?

Én kifejezetten szeretem az olyan naplókat, ahol indítástól rendszeresen naplózva van az akvárium. Akkor is, ha esetleg bealgásodik, vagy valamilyen egyéb "gubanc" adódik. Szerintem ilyen "kendőzetlen" naplókból lehet igazán tanulni és esetleg valamilyen következtetést levonni. Úgy nehéz megfigyelni a körülményeket, fejlődést, ha csak akkor van fotózva az üveg, amikor "jó passzban" van. Ami számomra nehézzé teszi néhány naplóból a következtetések levonását, ha nagyon sok olyan a változás következik be, ami nincs a naplóban megemlítve. Például ha egy akváriumba folyton új növények kerülnek be, vagy folyton takarítva van (fogkefézés, carbozás, H2O2 stb) anélkül, hogy ez említve lenne.
Számomra egy akvárium nem csak akkor szép, ha jól néz ki, hanem mellette az is fontos, hogy relatíve stabil legyen és ne a folyamatos masszív külső beavatkozások tartsák életben. Ha valakinek elég régóta vannak akváriumai, ezek a szempontok előtérbe kerülhetnek. Ez is egy szempont a körülmények értékelésénél.
 
Akkor én az ügyfél projektes topicba tegyek képet ?

Persze mehet. Jöhetnek horror sztorik is azok is érdekesek.

Tényleg a lényeg, hogy kicsit felpezsdítsük az ittlétet.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de naponta többször benézek ide. Tényleg csak egy gondolat választ el attól, hogy épp valami fotós posztot nyomjak.
Olyan ez mint a konditerem, meg a futás. Nehéz elkezdeni újra, de ha csinálod élvezni fogod.

Szóval hajrá :)
 
Én tipikusan a rossz fajta vagyok, de ha időm és legfőképpen mentális kapcitásom engedi írok. De ez sokszor hetekig elmarad. Shame on me 😞

Szuper a kezdeményezés és ezzel egyidőben egy vasárnapi emlékeztető elmentésével együtt nyomok egy "Igen-t".

Norbi
 
Back
Oldal tetejére