• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Az 50 literes feltámadása.

Róbert Kovács

Kertész segéd
Sziasztok!
Először szeretném meg osztani mindenkivel azt az iformációt , hogy most ismerkedek a fórummal . Minden nemű segítséget és észrevételt szívesen fogadok .

Az akvárium története egy évvel ezelőtt kezdődött . Hirtelen felindulásból megvásároltam egy 55x30x27-os ( mondhatni teknős akváriumot ) . Gondoltam meg próbálkozok valami újjal, ám elég sok hibát sikerült elkövetni . Bele szaladtam egy táp tabletta alga invázióba és mint kiderúlt az általam vásárolt márvány zúzalék sem a leg jobb választás egy növényes akváriumba.

Fél év múlva el is bontottam .Kapott egy Eheim 2213 külső szűrőt ,Ody compact 36w világítást és kvarc homokot az aljára .

4 hónap múlva el bontottam , mert nem tetszett amit alkottam, pedíg tökéletes volt az akvárium növény és biológia ügyileg .

Így érkeztem el a múlt héthez ,amikor is neki álltam az új kép megalkotásának .
Szeretnék meg mutatni pár képet a régi akváriumról emlék gyanánt és ezzel a mai üzenetet lezárni . Igyekszem minél előbb folytatni a Naplót, hogy be mutathasam az új akváriumomat [emoji4] Nagyon köszönöm hogy el olvastad és észrevételeddel segítesz nekem !7a83a47c9213b5dabfa88d99223a08a0.jpg7b1ffb68bf4ad4753439c38bf43a6f4e.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Utoljára módosított:
Az a lámpatartó láb nagyon jó! Valami hasonló módon szeretném én is megemelni a világításomat. Te hajtogattad, vagy lehet ilyet kapni? Milyen anyagból van?
 
Szia. Ha kvarchomokkal ilyet tudtál csinálni, akkor az Amazóniával biztos szép lesz.

Nagyon köszönöm , igyekeztem :) ! A délután fojamán be is mutatom mit sikerült össze hozni .


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Én is pont ezt a kerítésdrótot nézegettem, de nem voltam benne biztos, hogy elég merev lesz, meg hogy kompatibilis-e az átmérője.
Most már bele merek vágni! Köszi!
 
Én is pont ezt a kerítésdrótot nézegettem, de nem voltam benne biztos, hogy elég merev lesz, meg hogy kompatibilis-e az átmérője.
Most már bele merek vágni! Köszi!

Nem volt sokkal egyszerűbb dolgozni vele mint a gyári ody lábbal :) hagyni kell egy 15 centit az armatúrába , úgy biztos lábakon áll .


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Most van egy kis időm ,hogy folytassam a naplót .

Múlt hét szerdán egy szabadnapot áldoztam az akváriumnak, hogy a scapet ami már 3 hónapja a pincében porosodik megalkossam.

A hozzávalók kb 15 kg woodstone , 9l ADA amazonia és egy vödör növény. 2611b20ca1462136d87ee1fc47ff21c0.jpg

A régi akvárium víz 50%-a vissza került bele.
A feltöltés után 1,5-2 órával kezdtem el az ültetést, mert eléggé zavaros lett a víz. Egy barátomtól kapott skimmerrel sielrült a felszínről eltakarítani az amazoniában található fél szalmakazlat.

Ezután kerúltek bele a növények , név szerint ; Bolbitis Heudelotii, Anubias Nana Mini, Monte carlo, HM ,H Tripartita , Parvula Mini , Echinodorus Tenellus,Saggitaria Subulata, Fissidens fontanus moha.0a28169747ba6a0061d51e242222566f.jpg

Ezek után teltek a napok , a gyakori vízcserék . A 4 napon fel fedeztem pár planáriát a talajban . Nem igazán szeretem az ilyen állatokat ezért azonnal szereztem szert és el kezdtem a kezelést 62c5b40ace5b343cda878d0c393fa1cc.jpg

El is éreztünk a mai naphoz. Amikor is bekerült még egy doboz rotala Bonsai a kövek tövébe és sikeresen végetért az akvárium féregtelenítése. Az akvárium tápozása TF növénytápokkal működik , egy kis TF colorral kisegítve ! Ezzel a képpel búcsúzom ami kicsit zöld pont algás és nem is szép , de legalább az enyém [emoji846]6c8839c3c95266e552a912f4c8614080.jpg

Köszönöm hogy végig olvastad!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Tetszik a kövek elrendezése. Ha beindulnak a növények, nagyon tuti lesz!!!

Köszönöm !Ahhoz még kelleni fog egy kis idő , low tech körülmények között próbálom nevelgetni. De alig várom már :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Egy kis segítségre lenne szükségem háttér ügyileg , nem tudod hogy világos esetleg korom fekete háttér mutatna e jobban mögötte . Kicsit így elvesznek a formák


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Egy kis segítségre lenne szükségem háttér ügyileg , nem tudod hogy világos esetleg korom fekete háttér mutatna e jobban mögötte . Kicsit így elvesznek a formák


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Világos háttér, hogy a kövek és köztük a hasadék érvényesüljenek.
 
Sziasztok !
Elég szépen sikerült bele aludnom a napló írásába . Sajnos háttérbe szorult itthon mindkét akváriumom.
Ez Látszik is rajtuk [emoji17].
Az 50 literes azóta meg élte virágkorát :)
ed11b1238330617a31a6072d7b09e1b7.jpg

Mostanában vagy megeszi a Hm vagy éppen tarra van vágva [emoji2357]
Próbálok rá szánni egy kis időt és rendbe tenni .
86275e692752abff9e52985a0051e122.jpg

Végezetül pedíg Elnézést kérek mindenkitől amiért abba maradt a napló (bár szerintem sokmindenkinek nem hiányzott [emoji16]), de igyekszek be pótolni mindent !
 
Back
Oldal tetejére