• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Axelrodia stigmatias (fowleri) - Borostyánfoltos törpelazac / Axelrodia riesei - "Ruby Tetra" -

Nekem 10 darab van jelenleg egy 54 literesben. Elég félénkek, jó részt a növényzet között bujkálnak. Gondoltam létszámot növelek, hátha nagyobb rajban bátrabbak lesznek.

Szerintetek elfér még 5 db belőlük?
Rajtuk kívül 3 Oto és 6 RC lakója van az akvának.
Szerintem elfér, de nem hiszem, hogy bátrabbak lesznek.

Pont azon gondolkoztam ma reggel, hogy ezeknek bőven elég a kis medence, mivel "szaggatott" mozgása van, azaz gyors, de kicsi/rövid mozdulatokkal úszik, közben pedig szobrozik pár másodpercet. Szerintem az ilyen halak mozgásigénye kielégíthető kis medencében is. Nem olyan, mint egy sziámi algázó, aki egy megmozdulásával 3x ússza körbe a 112 literes medencét...
 
Szerintem elfér, de nem hiszem, hogy bátrabbak lesznek.

Pont azon gondolkoztam ma reggel, hogy ezeknek bőven elég a kis medence, mivel "szaggatott" mozgása van, azaz gyors, de kicsi/rövid mozdulatokkal úszik, közben pedig szobrozik pár másodpercet. Szerintem az ilyen halak mozgásigénye kielégíthető kis medencében is. Nem olyan, mint egy sziámi algázó, aki egy megmozdulásával 3x ússza körbe a 112 literes medencét...

Köszi!

Erre a mozgásra már én is felfigyeltem, én úgy gondoltam, hogy azért, mert folyamatosan vadásznak. Én elég sok élő eleséget adok nekik, többek között artemiát és úgy láttam hogy folyamatosan azt keresik, azért úszkálnak így. Gondolom ezért nincs garnéla szaputulat sem. :(
 
Köszi!

Erre a mozgásra már én is felfigyeltem, én úgy gondoltam, hogy azért, mert folyamatosan vadásznak. Én elég sok élő eleséget adok nekik, többek között artemiát és úgy láttam hogy folyamatosan azt keresik, azért úszkálnak így. Gondolom ezért nincs garnéla szaputulat sem. :(

Korrigálnom kell a korábbi véleményemet. @SMAdrián -nál tett látogatásom során a Ruby-k együtt úsztak az Amandákkal, és láthatóan nem voltak annyira félősek. Az összlétszám ~ 25 fő lehetett (de ezt Adrián tudja pontosan megmondani). Szóval lehet, hogy bátrabbak lesznek, ha többen lesznek...;)
 
Korrigálnom kell a korábbi véleményemet. @SMAdrián -nál tett látogatásom során a Ruby-k együtt úsztak az Amandákkal, és láthatóan nem voltak annyira félősek. Az összlétszám ~ 25 fő lehetett (de ezt Adrián tudja pontosan megmondani). Szóval lehet, hogy bátrabbak lesznek, ha többen lesznek...;)

23977288368_7c0ef5b9af_h.jpgIAPLC 2017 rank 70 by Viktor Lantos by Viktor Lantos, on Flickr

;)

Ugyanaz a csapat Sawbwa-val

28596196591_81e0c1a082_h.jpgIAPLC 2016 #121 - Endless horizon by Viktor Lantos, on Flickr

működik!
 
Sziasztok! A csapatból még megvan 3 azóta is, lassan 4 éve. A kis akit felszámolom, átteszem őket (is) 54-esbe. A kicsiben csigák is vannak (behurcolt "alap" csiga), a nagyobba nem tervezek. Előfordulhat, hogy ezek a halak eszik a csigapetét vagy kiscsigát, és hiányolnák? Köszi
 
Utoljára módosított:
60 literes, sűrűn növényesített akváriumban tartok egy 6 fős csapatot, sakura garnélák társaságában. Nagyon félősek, bármilyen külső mozgásra azonnal eltűnnek.
Sajnos nem tudom, mivel etessem őket. Próbáltam fagyasztott cyclopsot, rákikrát, Dennerle NanoGrant, morzsolt Hikari Micro Pelletet, többféle ivadék nevelő tápot. Úgy látom, hogy csak a mozgó eleségre reagálnak. Ha elég gyorsan sodorja a víz, rárabolnak, de rögtön ki is köpik. Már 1 hónapja nálam vannak. Mindegyikük él, és úgy tűnik, jó a kondíciójuk is. Viszont nem látok újszülött garnélákat, így sejthető az összefüggés...
Van valakinek ötlete, milyen eleség jöhetne még szóba? Keltessek nekik artemiát?
 
Back
Oldal tetejére