• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Avar

Elöl egy 20 cm-es részt megnyírtam. Bár még van alga, de csökkenő mértékben. HP-t rendszeresen nyírom, mert 3 nap alatt eléri a felszínt. Palackom kezd kifogyni, ami bosszantó, mert nemrég töltötték. Szinte biztos vagyok benne, hogy alig tettek bele, mert a kijelzőn alapból alig volt a piros sáv felett. Na mindegy újra kipróbálom a sodastreamet, hátha nem az adapter, hanem a bizonyíthatóan rossz kínai regulátor volt a ludas. @Gyukker sikerült megjavítanod? Tudod használni?

2FB08156-D76F-4CC2-A2FD-23A8CC43D7D2.jpeg

B904573B-B293-4C5F-BB2D-180C7B301981.jpeg

56E60628-21F6-414E-8774-4E2A98506BA4.jpeg

Csoki garnélák durván szaporodnak, hamarosan púposodni fog a víz annyian lesznek. Szépen tisztogatnak.
 
Elöl egy 20 cm-es részt megnyírtam. Bár még van alga, de csökkenő mértékben. HP-t rendszeresen nyírom, mert 3 nap alatt eléri a felszínt. Palackom kezd kifogyni, ami bosszantó, mert nemrég töltötték. Szinte biztos vagyok benne, hogy alig tettek bele, mert a kijelzőn alapból alig volt a piros sáv felett. Na mindegy újra kipróbálom a sodastreamet, hátha nem az adapter, hanem a bizonyíthatóan rossz kínai regulátor volt a ludas. @Gyukker sikerült megjavítanod? Tudod használni?

View attachment 86143

View attachment 86144

View attachment 86145

Csoki garnélák durván szaporodnak, hamarosan púposodni fog a víz annyian lesznek. Szépen tisztogatnak.
Szia! Sajnos meg nem tudtam vele ujra foglalkozni.. egy boltba tudtam csak eljutni meg decemberben, ott nem jartam sikerrel. A szodasokat is le tudod ellenorizni. Az ures palackot lemered, majd toltes utan is.. 🙃
 
Ez a csík milyen csík? Ránézésre olyan, mint a panda.
Mert az is. Sokat morfondíroztam, hogy elég-e nekik a hely és arra jutottam, hogy 3 példánynak igen. Tulajdonképpen a természetes élőhelyükön is sekély vízben élnek és így a vízmagasságnál fontosabb a terület, ami megvan. A szűrő határeset, mert csak 15x átforgatási sebessége van.
 
Gondjaim akadtak ezzel az alig 6 hónapos eheim 250 Eheim Classic szűrővel. Egész hangos lett és amint fojtottam egy kicsit kerregni kezdett. @Gyukker kolléga javaslatára cseréltem benne rotort és kerámiatengelyt. Sajnos nem lett sokkal halkabb. Lecserélem egy eheim exp. 150re. Otthon bevállt. Ezt pedig visszaviszem megjavíttatni.
 
Gondjaim akadtak ezzel az alig 6 hónapos eheim 250 Eheim Classic szűrővel. Egész hangos lett és amint fojtottam egy kicsit kerregni kezdett. @Gyukker kolléga javaslatára cseréltem benne rotort és kerámiatengelyt. Sajnos nem lett sokkal halkabb. Lecserélem egy eheim exp. 150re. Otthon bevállt. Ezt pedig visszaviszem megjavíttatni.
Szomoruan olvasom a fejlemenyet. A Eheim Classic szurok alapbol sokkal hangosabbak, mint az experience vagy prof1 szeriak. Velemenyem szerint, a fej burkolata ala ha gyarilag tennenek egy kis szigetelest sokat javitana az egeszen, esetleg 6lapatos rotorral szerelnek.. stb.. de nyilvan meg van az oka miert igy keszulnek..
Az experience-vel nem lesz gondod, az egyik kedvenc szurom ( 2222, 2224, 2224, 2424). 1-2 het utan ha kialakul a biofilm reteg (szmotyi:)) a rotoron nulla hangja lesz.
 
Szomoruan olvasom a fejlemenyet. A Eheim Classic szurok alapbol sokkal hangosabbak, mint az experience vagy prof1 szeriak. Velemenyem szerint, a fej burkolata ala ha gyarilag tennenek egy kis szigetelest sokat javitana az egeszen, esetleg 6lapatos rotorral szerelnek.. stb.. de nyilvan meg van az oka miert igy keszulnek..
Az experience-vel nem lesz gondod, az egyik kedvenc szurom ( 2222, 2224, 2224, 2424). 1-2 het utan ha kialakul a biofilm reteg (szmotyi:)) a rotoron nulla hangja lesz.
Igen az otthonit én is szeretem. Nincs mindenféle pumpával túlbonyolítva, mégis sokkal fejlettebb, mint a Eheim Classic széria. És tényleg halk. Ezt valószínűleg javíttatás után eladom.
 
Nagyon elkanászodott az akvárium. Még mindig nem nyírtam meg, valamikor a héten sort kell keríteni rá, mert durva állapotok uralkodnak. Kis túlzással az ARM lassan eléri a felszínt. Alga csak alsóbb leveleken van. Ez viszont aggodalomra is okot ad. A karácsonyi algabumm azért következett be, mert tápgolyókkal túltápoztam az üveget. Az otthoni 54 literesben ahová lenyomtam a @tsokee -éktól kapott tápot, még mindig jelenik meg zöld fonalalga. Itt viszont ennek nyoma sincs. Az ARM, mint egy tápszivattyú veszi fel a tápanyagot. Ezt azért fontos rögzíteni, mert egyenlőre megbecsülni sem tudom, hogy mikor fog elfogyni a talajból.
A kép hátulról készült:

F717B0B3-044D-44CA-9E2C-68F6B97C4A9E.jpeg
 
lsóbb leveleken van. Ez viszont aggodalomra is okot ad. A karácsonyi algabumm azért következett be, mert tápgolyókkal túltápoztam az üveget. Az otthoni 54 literesben ahová lenyomtam a @tsokee -éktól kapott tápot, még mindig jelenik meg zöld fonalalga. Itt viszont ennek nyoma sincs. Az ARM, mint egy tápszivattyú veszi fel a tápanyagot. Ezt azért fontos rögzíteni, mert egyenlőre megbecsülni sem tudom, hogy mikor fog elfogyni a talajból.

Amíg jó ütemben, egészségesen növekednek a gyökeres növények, fel sem merülne bennem, hogy elfogyott a tápanyag a földből. Ha nem műtrágya jellegű a "táp" a földben, hanem "slow-release", akkor igen sokáig kitarthat. "Slow release" például ha az N, P szervesanyaghoz van kötve. Ha a vízoszlopban nem mérsz növények számára felvehető N, P-t, attól még a talajban rengeteg lehet. Főleg P-ből.
Gondolj bele, egy paradicsompalánta is milyen nagyra képes megnőni egy igen kis palántázócserépben. Bár ez high-tech adagolt akvárium, elég sok minden függ attól, milyen ütemben tolod bele a CO2-t.
 
Amíg jó ütemben, egészségesen növekednek a gyökeres növények, fel sem merülne bennem, hogy elfogyott a tápanyag a földből. Ha nem műtrágya jellegű a "táp" a földben, hanem "slow-release", akkor igen sokáig kitarthat. "Slow release" például ha az N, P szervesanyaghoz van kötve. Ha a vízoszlopban nem mérsz növények számára felvehető N, P-t, attól még a talajban rengeteg lehet. Főleg P-ből.
Gondolj bele, egy paradicsompalánta is milyen nagyra képes megnőni egy igen kis palántázócserépben. Bár ez high-tech adagolt akvárium, elég sok minden függ attól, milyen ütemben tolod bele a CO2-t.
Na igen pont ez a félelmem. High energy az akva. Co2 is megy bele dögivel. Pont a P volt az ami szőrén szálán eltűnt az elején. Az egyik kollégával néztük reggel, hogy 3 nap alatt megduplázódott a növényi massza.
 
Az egyik kollégával néztük reggel, hogy 3 nap alatt megduplázódott a növényi massza.
Az sem biztos, hogy mindig ez a növekedési tempó az ideális eset. Ha folyton turkálni kell az akváriumba gyomlálás miatt és ezt nem élvezed, akkor esetleg meg lehet fontolni, hogyan érdemes csökkenteni a tempót, anélkül, hogy alga legyen. Ha picit lassabban nőnek a növények, akkor egy kialakított scape tovább fennmarad, anélkül, hogy dzsungelé válna az egész pár héten belül...
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére