• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Avar

Karácsonyi eltáv előtt 8 l vízcsere. Sajna van egy minimális alganyomás. Főként a poppy melletti mohákon. Mivel a következő pár napban nem kap az üveg tápot ezért co2 csak pötyög. Salviniát erősen ritkítottam. Időközben kiugrott pár nannostomus, kettő maradt, majd pótolom őket. Rákokat vagy levadászta a betta, vagy nagyon ügyesen elbújtak. Nem látok mozgást, egyetlen amanót láttam. Pótolni kell majd őket.

A273EA5F-3D08-452E-A7EC-FCC56FDA12F0.jpeg

ARM-et még nem volt időm megnyírni, csak az anubiasokat fürfettem meg carbóban, ill vágtam le az algás leveleket.

ABB73542-1F99-4351-BE87-74F539A56C1C.jpeg

Betta egész jól érzi magát, bár lehet kicsit túletetem.

A4E629D1-BF9E-44CB-BCEF-F1F9C7197685.jpeg

94D7C4B8-8C84-4D10-99DA-566D53ABB570.jpeg
 
Beugrottam az irodába. Egyből a galaxis útikalauz stopposoknak jelmondata ugrott be. Ne ess pánikba! Iszonyatos algabummal állok szemben.

E30956E7-6BA1-4738-8FD3-CB6381DFEB64.jpeg

Az ok minden bizonnyal a következő. Mielőtt eltávra mentem volna benyomtam egy tápgolyót a super red alá. Sajnos az üveg adottságai miatt mindenhol elég alacsony a talaj szintje. Emiatt elég sok tápanyag kijut a vízoszlopba. A nitrátom valahol 150-200 között van, foszfát 0,5. Lekaparom az üvegről az algát, nagy vízcsere, foszfátot emelem, co2-t növelem.
 
Mi volt a tápgolyóban?

150-200 ppm nitrát már elég sok lehet kényesebb halak esetén.... nitritet mértél?
 
Nitrit 0.
Tápgolyóban:
14% N (7,5 ammonium, 6,5 nitrát)
3,5 % P
9,1 % K
5,2% S
1,2 % Mg
0,4 % Fe
Stb.

Akváriumi tápgolyó? Van rajta valami bevonat vagy egyébb "trükk" ami a nitrát leadását lassítja?

Kicsit csodálkozok, ha nitrát műtrágyát tennének bele. Ez elég fast-food bizonyos parányi lényeknek amik a talajban, ahol alacsony a redox a nitrátot nitritté alakíthatják. Nitrit könnyebben kioldódhat a vízoszlopba, mert a talaj kevésbé köti meg. (Vízoszlopban ez a biológiai folyamat nem igazán mehet végbe, mert ott rendelkezésre áll O2. Tehát ez a "veszély" csak a talajban áll fenn). Nitrit elég mérgező a halaknak. Ezzel szemben a szerves anyagú tápgolyóknak előnye, hogy az N, P, ... szerves anyaghoz van kötve és emiatt sokkal lassabban felvehető a növények számára.

7.5% ammonium sem biztos, hogy életbiztosítás az akváriumban levő halaknak, bár tény, hogy ettől a növények szuper jól nőhetnek. Inkább szárazföldi növényekhez kifejlesztett tápokban szoktam karbamid-N-et látni ilyen mennyiségben.
 
Utoljára módosított:
A táp neve Scotts Osmocote® Plus Trace Elements: Water Gardens & Aquatic Plants. Sajnos egyetlen “golyó” akkora mint egy tizes pakk tropica kapszula tartalma. 30 literre 2 golyó az ajánlás. Én ezt a részt nem olvastam el és betettem vagy 4-5 golyót (egy tizes tropica kapszula után). Kicsit túltoltam. :LOL: Egyébként az itthoni 54-l-esbe csak hármat tettem, de itt is jelentős volt az alga megjelenése. Gyárthatnák kisebb golyókban is. Külföldi oldalakon olvastam, hogy jelentős ammónia tüskét csinál. Nem a golyó maga okozza, mert a beltartalma nagyszerű, hanem maga egy darabnak a tömege és táptartalma.
 
A táp neve Scotts Osmocote® Plus Trace Elements: Water Gardens & Aquatic Plants. Sajnos egyetlen “golyó” akkora mint egy tizes pakk tropica kapszula tartalma. 30 literre 2 golyó az ajánlás. Én ezt a részt nem olvastam el és betettem vagy 4-5 golyót (egy tizes tropica kapszula után). Kicsit túltoltam. :LOL: Egyébként az itthoni 54-l-esbe csak hármat tettem, de itt is jelentős volt az alga megjelenése. Gyárthatnák kisebb golyókban is. Külföldi oldalakon olvastam, hogy jelentős ammónia tüskét csinál. Nem a golyó maga okozza, mert a beltartalma nagyszerű, hanem maga egy darabnak a tömege és táptartalma.

Leírásában az szerepel, hogy hőmérséklet függvényében oldódik ki, és emiatt kora tavasszal érdemes kirakni.... Lehet, hogy akvárium hőmérsékleten kicsit gyorsabban történtek a dolgok...
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére