• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Avar

Csak a dokumentáció kedvéért. Innen szép felállni:

Szvsz nem lehetetlen. Ezek a növények még élnek. Esetleg a elmálló, algás nagyobb leveleket le lehetne csipkedni, sokat már nem segítenek a növénynek.
Azért ez egy CO2 adagolt akvárium jó sok fénnyel, és ha a csillagok állása megfelelő, beindul a növekedés, akkor elég gyorsan összekaphatják magukat.
 
DDB02BED-2078-45ED-BAD0-503F081C1C2B.jpeg

Bár látszólag elég lehangoló a látvány, de talán kifelé tart az akvàrium az olvadásból és az algásodásból. Sajnos a növényi olvadás miatt elég magas a nitrit, nitrát. Ma cseréltem vizet, jövő héten szűrőtakarítás. Nyomtam bele topica kapszulákat és osmocote tápgolyókat is. Ez utóbiakkért nagy köszönet @tsokee -éknak. Nem is értem, hogy ezt a szuper terméket miért nem forgalmazza a GA.
 
Bár látszólag elég lehangoló a látvány, de talán kifelé tart az akvàrium az olvadásból és az algásodásból. Sajnos a növényi olvadás miatt elég magas a nitrit, nitrát. Ma cseréltem vizet, jövő héten szűrőtakarítás. [...]

Ha a növények közepét nézem, akkor látszanak rajta az új hajtások, amik algamentesek és jó állapotúak. Az akváriumban sincs túl sok alga, szóval ha sikerül tartani ezt az irányt, akkor szépen magához térhet az akvárium....

Ma cseréltem vizet, jövő héten szűrőtakarítás. [...]

Nitrit-el vigyázz, érdemes ilyenkor sűrűbben tesztelni, mivel a halak nagyon nem szeretik.
 
Úgy tűnik sikerült átvészelni az olvadást. Nitrit szint eltűnt, nitrát még magas, de csökkent. Megvárom míg a növények rendesen elindulnak, aztán nyírás. A co2 patron viszont ma kifogy. Rendeltem újat, amíg az otthoni fél kilósat cserélem 2 kg-osra és a kicsit be tudom hozni az irodába. Várom már, hogy időzítéssel tudjam adagolni a szenet.

7EF9B2F6-E8EA-4867-A604-7DFAAFF37F9B.jpeg
 
Úgy tűnik sikerült átvészelni az olvadást. Nitrit szint eltűnt, nitrát még magas, de csökkent. Megvárom míg a növények rendesen elindulnak, aztán nyírás. A co2 patron viszont ma kifogy. Rendeltem újat, amíg az otthoni fél kilósat cserélem 2 kg-osra és a kicsit be tudom hozni az irodába. Várom már, hogy időzítéssel tudjam adagolni a szenet.

View attachment 84386
Azt tudtad? hogy a GA ban tudsz venni átalakítót ahhoz a co2 hoz amit tőlem vettél és nagy palackkal tudod használni!
 
Azt tudtad? hogy a GA ban tudsz venni átalakítót ahhoz a co2 hoz amit tőlem vettél és nagy palackkal tudod használni!
Van rendes regulátorom mágnesszeleppel. Jelenleg az a nagy problémám, hogy a 2 kilós palack még nincs Győrben. Átmeneti megoldásként meg amit rendeltem 95g patron meg nincs készleten GA-ban. Gyanús volt, hogy nem kaptam üzenetet a csomagküldésről, ezért felhívtam őket. Úgy néz ki ezen a héten nem fog jönni. Majd felrobbantam mérgemben. Tolom a co2-t határértéken (PH-hoz igazítottan) és adom a tápokat, mint a GERONIMO, hogy kivigyem a teljes megsemmisülésből az üveget, erre kifogy a patron és nincs mivel cserélnem. Na mindegy valamit kitalálok. Vagy nem.:mad:

Ja egyébként köszönöm @mmccannon @evavigh és @tsokee -ék segítségét és tanácsait, nélkülük mostanra már bedőlt volna az egész.
 
Utoljára módosított:
Van rendes regulátorom mágnesszeleppel. Jelenleg az a nagy problémám, hogy a 2 kilós palack még nincs Győrben. Átmeneti megoldásként meg amit rendeltem 95g patron meg nincs készleten GA-ban. Gyanús volt, hogy nem kaptam üzenetet a csomagküldésről, ezért felhívtam őket. Úgy néz ki ezen a héten nem fog jönni. Majd felrobbantam mérgemben. Tolom a co2-t határértéken (PH-hoz igazítottan) és adom a tápokat, mint a GERONIMO, hogy kivigyem a teljes megsemmisülésből az üveget, erre kifogy a patron és nincs mivel cserélnem. Na mindegy valamit kitalálok. Vagy nem.:mad:

Ja egyébként köszönöm @mmccannon @evavigh és @tsokee -ék segítségét és tanácsait, nélkülük mostanra már bedőlt volna az egész.
A csudába! Ha közelebb laknál, azt írnám, hogy ugorj be hozzám, és adok egyet, és majd adsz egy telit, amikor már kapható.
 
Elegem lett. Hajnalban felkeltem és elrohantam Pestre a 2 kilós palackért. Beizzítottam otthon és a kicsit, ami kezd kiürülni behoztam az irodába. Végre van normál rendszer itt is. Már csak azt nem tudom, hogy hol fogom a fél kilósat utántöltetni Győrben, mert munkába jövet a messerben azt mondták nem töltik...
 
Elegem lett. Hajnalban felkeltem és elrohantam Pestre a 2 kilós palackért. Beizzítottam otthon és a kicsit, ami kezd kiürülni behoztam az irodába. Végre van normál rendszer itt is. Már csak azt nem tudom, hogy hol fogom a fél kilósat utántöltetni Győrben, mert munkába jövet a messerben azt mondták nem töltik...
Kuldtem privit..
 
Sikeresen eltörtem a szívóág üvegét, jelenleg a szűrő randa zöld szívója van benn. Találtam egy helyet, ahol feltöltik a fél kilós palackot. Egy sörfőző mester barátom irányított hozzájuk. Sajna csak péntekre lesz meg, addig co2 mentes az üveg. Visszafelé jövet beugrottam a halas boltba, akartam venni micrót. Aztán azt nem hoztam, csak egy bettát. :D Gyorsan lecseréltem az orchid lilyt egy simára, hogy csökkentsem az áramlást. Betta kedves még bújkáló üzemmódban van. Gyönyörű állat.

9844FE9E-F933-4FC6-BDF5-A9CF14D1360C.jpeg
 
Nos. Leírom tapasztalataimat, hogy a nálam tapasztalatlanabb olvasók tanulhassanak. Szombaton bejöttem dolgozni. Ràírtam a kínai eladóra, hogy ereszt a regulátor. Válaszoltak is, javasolták hogy merítsem víz alà, hogy meglássam hol ereszt. Gyakorlatilag csak a tetejét kellett, mert rögtön kiderült, hogy a regulátor és az kijelző között szökik a gáz. Javasolták, hogy csavarjam le és ragasztóval oldjam meg a problémát. Én nem vagyok technikai ember ezt nem tettem meg. Ahogy forgattam, menet közben a mágnesszelepben az egyik drót elengedett... Na itt felhúztam magam. Viszonylag visszafogottan el is küldtem őket melegebb éghajlatra. Konklúzió, ha nem vagy hozzáértő szerelő, ne vegyél kínából regulátort! Öröm az ürömben, hogy drága feleségem azonnal rendelt nekem egy oxyturbo regulátort mágnesszeleppel. Áldassék a női nem!
Kizárólag tapasztalt és hozzáértő fórumtársaim egyikének felajánlom ingyen a hibás regulátort. Szerintem hozzáértő kezekben javítható.
 
Utoljára módosított:
Nos. Leírom tapasztalataimat, hogy a nálam tapasztalatlanabb olvasók tanulhassanak. Szombaton bejöttem dolgozni. Ràírtam a kínai eladóra, hogy ereszt a regulátor. Válaszoltak is, javasolták hogy merítsem víz alà, hogy meglássam hol ereszt. Gyakorlatilag csak a tetejét kellett, mert rögtön kiderült, hogy a regulátor és az kijelző között szökik a gáz. Javasolták, hogy csavarjam le és ragasztóval oldjam meg a problémát. Én nem vagyok technikai ember ezt nem tettem meg. Ahogy forgattam, menet közben a mágnesszelepben az egyik drót elengedett... Na itt felhúztam magam. Viszonylag visszafogottan el is küldtem őket melegebb éghajlatra. Konklúzió, ha nem vagy hozzáértő szerelő, ne vegyél kínából regulátort! Öröm az ürömben, hogy drága feleségem azonnal rendelt nekem egy oxyturbo regulátort mágnesszeleppel. Áldassék a női nem!
Kizárólag tapasztalt és hozzáértő fórumtársaim egyikének felajánlom ingyen a hibás regulátort. Szerintem hozzáértő kezekben javítható.
Tartsd meg azt az asszonyt!! 😀😀
Csak így magàtól rendelt neked egyet??
A lényeg, hogy most lesz egy jò reduktorod...
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére