• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Avar

A héten indítom új irodai akváriumomat.

Üveg: 60x25x20 opti white ga akvárium
szűrő: eheim 2213 Eheim Classic 250
szűrőanyag: egy szivacs, 1,5 l matrix trop amit bővítek majd 2 literre, 1 szénszivacs, később 100 ml másodfelhasználású seachem puriben, perlonvatta.
táptalaj: dennerle 9in1
talaj: dennerle scapers soil
világítás: eredetileg chihiros 601 volt, jelenleg 2 csík 6500K és 1 csík 4500K 5730 led
co2: indításnak tropica nano, aztán majd egy 1kamrás kínai regulátor sodastream palackkal, remélhetőleg most jobb adapterem lesz

hardscape: alapvetően vasfa
 
Az akvárium története az, hogy feleségem megtiltotta a 3. otthoni üveget. Ezért kiskapuként elhatároztam, hogy az irodába egy szexi kis lapos akvát csinálok. Eredetileg iwagumi lett volna és @Molnár Máté -val filmeztük le volna az indítást. Sajnos Máténak jelen sorok írásakor rengeteg melója van munkahelyen és a költözésük, házfelújításuk miatt. Menet közben aztán rátaláltam egy olasz layoutra ami annyira megtetszett, hogy az iwagumi ötletet elvetettem. Szóval avar.
 
23E950D6-C615-4FBA-B4A9-8008B1CE0DD9.jpeg

A fát ragasztottam részben.

F672D931-6E2C-4FCF-B0EA-0096CEE52343.jpeg

Mohásítva, ültetve:

A212B426-8908-4BB8-929B-1C4C079C48E3.jpeg

Szép növényeket kaptam a GA-tól, egyedül a pinnatifida volt értékelhetetlenül rossz minőségű. A növényesítés még nem teljes körű, majd még dolgozom a fán.

8E9E4B29-EDBD-442F-A06D-83E9FD539205.jpeg

AFC2D1C2-C921-4C99-9E4B-ECA029B4C2D0.jpeg

A befolyó egyenlőre nano spin, de lehet változtatom majd nano orchid lilyre.
 
@evavigh , @Luigi13 szerintetek a fának azzal a lapos részével mit csináljak? Arra gondoltam, hogy teszek még rá mohát és pinnatifidát. Vagy legyen moha és buce? Holnap csinálok a már tiszta vízben jobb fotókat. Szerintetek az anubias gold maradjon, vagy menjen? Esetleg helyezzem át valamelyiket máshová.
 
View attachment 81847

A fát ragasztottam részben.

View attachment 81848

Mohásítva, ültetve:

View attachment 81849

Szép növényeket kaptam a GA-tól, egyedül a pinnatifida volt értékelhetetlenül rossz minőségű. A növényesítés még nem teljes körű, majd még dolgozom a fán.

View attachment 81850

View attachment 81851

A befolyó egyenlőre nano spin, de lehet változtatom majd nano orchid lilyre.

Jól mutat! Az a nagylevelű anubias, lehet kicsit erős oda. Meglesném nélküle, mert így rontja az arányokat. Esetleg tedd át hátra. A videózást meg majd bepótoljuk egy jó kis update video formájaban ;)
 
@evavigh , @Luigi13 szerintetek a fának azzal a lapos részével mit csináljak? Arra gondoltam, hogy teszek még rá mohát és pinnatifidát. Vagy legyen moha és buce? Holnap csinálok a már tiszta vízben jobb fotókat. Szerintetek az anubias gold maradjon, vagy menjen? Esetleg helyezzem át valamelyiket máshová.

A fa két szára között milyen növények vannak? Az anubias goldot kipróbálnám átrakni oda. A fára mindhárom jó ötlet szerintem, a pinnatifidából kis emers rész is jól mutatna a a kilógó fa körül.
 
A fa két szára között milyen növények vannak? Az anubias goldot kipróbálnám átrakni oda. A fára mindhárom jó ötlet szerintem, a pinnatifidából kis emers rész is jól mutatna a a kilógó fa körül.
A földbe gyakorlatilag mindenhol ARM van. Egyedül a fa hátsó jobb oldali része mögött van ludwigia super red. Az anubias golddal az volt a cél, hogy esetleg amikor már kialakult az ARM "avar" beteszem imitt amott közéje, mint valami sárga lehullott falevél csoportnak. Sajna sárga növényekből nem állunk jól.
Köszönöm a segítséget. A jövő héten csinálok még közelebbi képeket.
 
A földbe gyakorlatilag mindenhol ARM van. Egyedül a fa hátsó jobb oldali része mögött van ludwigia super red. Az anubias golddal az volt a cél, hogy esetleg amikor már kialakult az ARM "avar" beteszem imitt amott közéje, mint valami sárga lehullott falevél csoportnak. Sajna sárga növényekből nem állunk jól.
Köszönöm a segítséget. A jövő héten csinálok még közelebbi képeket.

Az anubiast simán át tudod tenni akkor is, ha megnőtt az "avar" és mégsem azt a hatást érte el, amit szerettél volna.
Kis növésű, sárgás növény most nekem sem jut eszembe így kapásból. Stemek terén a Ludwigia arcuata is sárgás árnyalatú, a super reddel keverve jó kis őszi hatása lehetne.
 
Egy hét telt el az indítás óta. Nem akarom elszólni, de eddig minden tökéletes és algamentes. Növények gyökeresednek és növögetnek. Faunát akár már most betehetnék, mert a nitrit szint 0. Dennerle rapid startert használtam. Most próbáltam ki a dennerlés termékeket először és nagyon meg vagyok elégedve velük. A PH stabilan 6,6, ami tökéletes a növényeknek. Co2 szint 15ppm. Növényi fejlődés ideális ütemű lesz. Napi 1-1 ml GA m@m- t adok nekik. Salvinia egy részét már áttettem a kollégám 180 literesébe.
EF86722B-D47E-4821-BA69-C899AD669387.jpeg

CF83FC50-BAB5-4CCA-8215-59FF37B94A38.jpeg

0E95DED3-D4AD-40F9-B668-91AD4488FBFA.jpeg
 
Egy hét telt el az indítás óta. Nem akarom elszólni, de eddig minden tökéletes és algamentes. Növények gyökeresednek és növögetnek. Faunát akár már most betehetnék, mert a nitrit szint 0. Dennerle rapid startert használtam. Most próbáltam ki a dennerlés termékeket először és nagyon meg vagyok elégedve velük. A PH stabilan 6,6, ami tökéletes a növényeknek. Co2 szint 15ppm. Növényi fejlődés ideális ütemű lesz. Napi 1-1 ml GA m@m- t adok nekik. Salvinia egy részét már áttettem a kollégám 180 literesébe.
View attachment 82132

View attachment 82133

View attachment 82134
Jók az arányai ennek az üvegnek... esetleg a jobb oldali részbe elférhetne valamilyen nagyobb emers növény, ha már úgyis "nyitott" az akvárium :).
 
Bekerült ma 6 nannostomus marginatus és két süncsiga. Sajnos a 10 csoki garnélának nem sikerült. Tegnap vettem őket és megálltunk egy napra anyósoméknál. A halakat és a garnikat is külön üvegbe tettem a saját vizükben. Reggelre az összes garnéla feldobta a pacskert. Nem tudom mi történhetett, bírniuk kellett volna.
Esetleg oxigén hiány.
 
Esetleg oxigén hiány.
Nyitott, viszonylag nagy méretű befőttesüveget kaptak. Kaptam @evavigh -től ugyanakkor ugyancsak befőttes üvegben caridina garnikat. Igaz sokkal kisebbek voltak és fele annyian, de nekik meg sem kottyant az egy este. Nem tudom. Lehet igazad van. Egyébként a halas résznél te álltál utánam a sorban tegnap a GA-ban?
 
Nyitott, viszonylag nagy méretű befőttesüveget kaptak. Kaptam @evavigh -től ugyanakkor ugyancsak befőttes üvegben caridina garnikat. Igaz sokkal kisebbek voltak és fele annyian, de nekik meg sem kottyant az egy este. Nem tudom. Lehet igazad van. Egyébként a halas résznél te álltál utánam a sorban tegnap a GA-ban?
elivleg 4-5 napot simán ki kellene birniuk! megfelelő körülmények közt!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére