• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Avar

Bálint Nagy

VIP kertész
Elöl egy 20 cm-es részt megnyírtam. Bár még van alga, de csökkenő mértékben. HP-t rendszeresen nyírom, mert 3 nap alatt eléri a felszínt. Palackom kezd kifogyni, ami bosszantó, mert nemrég töltötték. Szinte biztos vagyok benne, hogy alig tettek bele, mert a kijelzőn alapból alig volt a piros sáv felett. Na mindegy újra kipróbálom a sodastreamet, hátha nem az adapter, hanem a bizonyíthatóan rossz kínai regulátor volt a ludas. @Gyukker sikerült megjavítanod? Tudod használni?

2FB08156-D76F-4CC2-A2FD-23A8CC43D7D2.jpeg

B904573B-B293-4C5F-BB2D-180C7B301981.jpeg

56E60628-21F6-414E-8774-4E2A98506BA4.jpeg

Csoki garnélák durván szaporodnak, hamarosan púposodni fog a víz annyian lesznek. Szépen tisztogatnak.

Gyukker

VIP kertész
Elöl egy 20 cm-es részt megnyírtam. Bár még van alga, de csökkenő mértékben. HP-t rendszeresen nyírom, mert 3 nap alatt eléri a felszínt. Palackom kezd kifogyni, ami bosszantó, mert nemrég töltötték. Szinte biztos vagyok benne, hogy alig tettek bele, mert a kijelzőn alapból alig volt a piros sáv felett. Na mindegy újra kipróbálom a sodastreamet, hátha nem az adapter, hanem a bizonyíthatóan rossz kínai regulátor volt a ludas. @Gyukker sikerült megjavítanod? Tudod használni?

View attachment 86143

View attachment 86144

View attachment 86145

Csoki garnélák durván szaporodnak, hamarosan púposodni fog a víz annyian lesznek. Szépen tisztogatnak.
Szia! Sajnos meg nem tudtam vele ujra foglalkozni.. egy boltba tudtam csak eljutni meg decemberben, ott nem jartam sikerrel. A szodasokat is le tudod ellenorizni. Az ures palackot lemered, majd toltes utan is.. 🙃

Bálint Nagy

VIP kertész
Ez a csík milyen csík? Ránézésre olyan, mint a panda.
Mert az is. Sokat morfondíroztam, hogy elég-e nekik a hely és arra jutottam, hogy 3 példánynak igen. Tulajdonképpen a természetes élőhelyükön is sekély vízben élnek és így a vízmagasságnál fontosabb a terület, ami megvan. A szűrő határeset, mert csak 15x átforgatási sebessége van.

Bálint Nagy

VIP kertész
Gondjaim akadtak ezzel az alig 6 hónapos eheim 250 classic szűrővel. Egész hangos lett és amint fojtottam egy kicsit kerregni kezdett. @Gyukker kolléga javaslatára cseréltem benne rotort és kerámiatengelyt. Sajnos nem lett sokkal halkabb. Lecserélem egy eheim exp. 150re. Otthon bevállt. Ezt pedig visszaviszem megjavíttatni.

Gyukker

VIP kertész
Gondjaim akadtak ezzel az alig 6 hónapos eheim 250 classic szűrővel. Egész hangos lett és amint fojtottam egy kicsit kerregni kezdett. @Gyukker kolléga javaslatára cseréltem benne rotort és kerámiatengelyt. Sajnos nem lett sokkal halkabb. Lecserélem egy eheim exp. 150re. Otthon bevállt. Ezt pedig visszaviszem megjavíttatni.
Szomoruan olvasom a fejlemenyet. A classic szurok alapbol sokkal hangosabbak, mint az experience vagy prof1 szeriak. Velemenyem szerint, a fej burkolata ala ha gyarilag tennenek egy kis szigetelest sokat javitana az egeszen, esetleg 6lapatos rotorral szerelnek.. stb.. de nyilvan meg van az oka miert igy keszulnek..
Az experience-vel nem lesz gondod, az egyik kedvenc szurom ( 2222, 2224, 2224, 2424). 1-2 het utan ha kialakul a biofilm reteg (szmotyi:)) a rotoron nulla hangja lesz.

Bálint Nagy

VIP kertész
Szomoruan olvasom a fejlemenyet. A classic szurok alapbol sokkal hangosabbak, mint az experience vagy prof1 szeriak. Velemenyem szerint, a fej burkolata ala ha gyarilag tennenek egy kis szigetelest sokat javitana az egeszen, esetleg 6lapatos rotorral szerelnek.. stb.. de nyilvan meg van az oka miert igy keszulnek..
Az experience-vel nem lesz gondod, az egyik kedvenc szurom ( 2222, 2224, 2224, 2424). 1-2 het utan ha kialakul a biofilm reteg (szmotyi:)) a rotoron nulla hangja lesz.
Igen az otthonit én is szeretem. Nincs mindenféle pumpával túlbonyolítva, mégis sokkal fejlettebb, mint a classic széria. És tényleg halk. Ezt valószínűleg javíttatás után eladom.

Bálint Nagy

VIP kertész
Nagyon elkanászodott az akvárium. Még mindig nem nyírtam meg, valamikor a héten sort kell keríteni rá, mert durva állapotok uralkodnak. Kis túlzással az ARM lassan eléri a felszínt. Alga csak alsóbb leveleken van. Ez viszont aggodalomra is okot ad. A karácsonyi algabumm azért következett be, mert tápgolyókkal túltápoztam az üveget. Az otthoni 54 literesben ahová lenyomtam a @tsokee -éktól kapott tápot, még mindig jelenik meg zöld fonalalga. Itt viszont ennek nyoma sincs. Az ARM, mint egy tápszivattyú veszi fel a tápanyagot. Ezt azért fontos rögzíteni, mert egyenlőre megbecsülni sem tudom, hogy mikor fog elfogyni a talajból.
A kép hátulról készült:

F717B0B3-044D-44CA-9E2C-68F6B97C4A9E.jpeg

Z1234

VIP kertész
lsóbb leveleken van. Ez viszont aggodalomra is okot ad. A karácsonyi algabumm azért következett be, mert tápgolyókkal túltápoztam az üveget. Az otthoni 54 literesben ahová lenyomtam a @tsokee -éktól kapott tápot, még mindig jelenik meg zöld fonalalga. Itt viszont ennek nyoma sincs. Az ARM, mint egy tápszivattyú veszi fel a tápanyagot. Ezt azért fontos rögzíteni, mert egyenlőre megbecsülni sem tudom, hogy mikor fog elfogyni a talajból.
Amíg jó ütemben, egészségesen növekednek a gyökeres növények, fel sem merülne bennem, hogy elfogyott a tápanyag a földből. Ha nem műtrágya jellegű a "táp" a földben, hanem "slow-release", akkor igen sokáig kitarthat. "Slow release" például ha az N, P szervesanyaghoz van kötve. Ha a vízoszlopban nem mérsz növények számára felvehető N, P-t, attól még a talajban rengeteg lehet. Főleg P-ből.
Gondolj bele, egy paradicsompalánta is milyen nagyra képes megnőni egy igen kis palántázócserépben. Bár ez high-tech adagolt akvárium, elég sok minden függ attól, milyen ütemben tolod bele a CO2-t.

Bálint Nagy

VIP kertész
Amíg jó ütemben, egészségesen növekednek a gyökeres növények, fel sem merülne bennem, hogy elfogyott a tápanyag a földből. Ha nem műtrágya jellegű a "táp" a földben, hanem "slow-release", akkor igen sokáig kitarthat. "Slow release" például ha az N, P szervesanyaghoz van kötve. Ha a vízoszlopban nem mérsz növények számára felvehető N, P-t, attól még a talajban rengeteg lehet. Főleg P-ből.
Gondolj bele, egy paradicsompalánta is milyen nagyra képes megnőni egy igen kis palántázócserépben. Bár ez high-tech adagolt akvárium, elég sok minden függ attól, milyen ütemben tolod bele a CO2-t.
Na igen pont ez a félelmem. High energy az akva. Co2 is megy bele dögivel. Pont a P volt az ami szőrén szálán eltűnt az elején. Az egyik kollégával néztük reggel, hogy 3 nap alatt megduplázódott a növényi massza.

Z1234

VIP kertész
Az egyik kollégával néztük reggel, hogy 3 nap alatt megduplázódott a növényi massza.
Az sem biztos, hogy mindig ez a növekedési tempó az ideális eset. Ha folyton turkálni kell az akváriumba gyomlálás miatt és ezt nem élvezed, akkor esetleg meg lehet fontolni, hogyan érdemes csökkenteni a tempót, anélkül, hogy alga legyen. Ha picit lassabban nőnek a növények, akkor egy kialakított scape tovább fennmarad, anélkül, hogy dzsungelé válna az egész pár héten belül...

Oldal tetejére