• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Autós témák

Üdv.sofőrkertészek.
Már egy ideje meg akartam kérdezni tőletek ,csak mindig kiment a fejemből.Szóval adott ez a Véda rendszer.Azt tudjuk hogy mit néz a kamerarendszer,de....és ez lenne a kérdésem.
Ha a piros lézerpontok nem világítanak ,akkor nekem ugy logikus hogy nem mér semmit.
SZERINTETEK?
Van felénk is jó pár ,de van olyan ami szinte mindig sötét ha arra járok.Ha meg csak akkor mér ha világitanak a piros lézerpontok ,és ez meg tök sötét akkor mi értelme volt kihelyezni?Valaki tud erről nyilatkozni?


Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Üdv.sofőrkertészek.
Már egy ideje meg akartam kérdezni tőletek ,csak mindig kiment a fejemből.Szóval adott ez a Véda rendszer.Azt tudjuk hogy mit néz a kamerarendszer,de....és ez lenne a kérdésem.
Ha a piros lézerpontok nem világítanak ,akkor nekem ugy logikus hogy nem mér semmit.
SZERINTETEK?
Van felénk is jó pár ,de van olyan ami szinte mindig sötét ha arra járok.Ha meg csak akkor mér ha világitanak a piros lézerpontok ,és ez meg tök sötét akkor mi értelme volt kihelyezni?Valaki tud erről nyilatkozni?


Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről

A piros "pöttyök" csak az éjjellátó infravörös része, ez napközben kevésbé látszik, csak ha rásüt a nap esetleg valami fény (autó lámpa az égbe világít stb) este pedig egész jól kivehetők. Nem függ össze a kamerák működőképességével, megy az éjjel nappal, kell gyűjteni a pénzt :)
 
A piros "pöttyök" csak az éjjellátó infravörös része, ez napközben kevésbé látszik, csak ha rásüt a nap esetleg valami fény (autó lámpa az égbe világít stb) este pedig egész jól kivehetők. Nem függ össze a kamerák működőképességével, megy az éjjel nappal, kell gyűjteni a pénzt :)
Ez mind ok......de sötétedés után is sötét az infravörös kamera,vagyis nem világítanak a pöttyök.;)Ergo nem működik a Véda?
 
Én nem vagyok szakértő, de a LED-ek a kamerán csak afféle segédfények, attól még a kamera vehet, max rossz képet csinál éjjel. Illetve a napokban cikkeztek, hogy csak azokban az oszlopokban van trafi amelyik előtt erre táblával figyelmeztettek, a többi csak az útdíjellenőrző rendszer része, de sebességet nem mér.
 
Ez mind ok......de sötétedés után is sötét az infravörös kamera,vagyis nem világítanak a pöttyök.;)Ergo nem működik a Véda?
Vagy csak nem abban a szögben éri a fény hogy megvillanjanak a piros ledecskék :) Nekem egy rendőr ismerős azt mondta ha nem működik akkor emelőkocsit látsz mellette és szerelik egyből :D
 
Vagy csak nem abban a szögben éri a fény hogy megvillanjanak a piros ledecskék :) Nekem egy rendőr ismerős azt mondta ha nem működik akkor emelőkocsit látsz mellette és szerelik egyből :D
Ezt te sem gondoltad komolyan ugye?;):LOL:
A piros pöttyökre nem kell szögben érkezzen fény szerintem.Az vagy világít ,vagy nem:whistle:Erős a gyanúm ,hogy ezek nem működnek errefele
 
Nem mindegy? Mire latod, hogy “vilagit” (ha egyaltalan vilagit es nem a kulso feny torik rajta) addigra belehajtottal.
 
Sziasztok.
Ha meg engeditek akkor én is hozzá szólnék a dologhoz pár gondolattal.
Mint azt tudjuk (a biztonság technikában használt kamerákból kiindulva) az infra megvilágító ledek csak akkor indulnak be amikor a kamera fény szenzora már kevésnek ítéli meg a környezeti fény erősségét. Ilyenkor beindulnak a ledek és a kamera átvált fekete - fehér üzem módba. Azt is tudjuk, hogy ezt azért teszi mert így sokkal jobb "értékelhetőbb képet" tud előállítani. Ha színes üzem módban maradna akkor nagyon zajos "értékelhetetlen képet" tudna elő állítani. Mindegy, hogy milyen rendszert nézünk (Analóg, AHD, IP) mind így működik.

De!

Főnököm pár hete szerezte be a Techson márka legújabb 8megapixeles IP kameráját. Természetesen frissen fel is szereltük az utcára a boltunk elé, hogy meg kezdjük a kamera tesztelését. Amin nagyon meglepődtünk az az, hogy vannak olyan esték amikor nem vált át a kamera éjszakai módba. Van tér világítás de ettől függetlenül a többi kamera átvált! Amikor nem vált át akkor ő értékelhető színes képet tud előállítani. Egyenlőre még nem tudjuk, hogy azokon az estéken mi más és miért nem vált át. Ezek a Védás kamerák szerintem még ezektől is jobban össze rakott technikák. Nekem is feltünt már párszor, hogy nem mindíg világítanak a ledek amikor már azt gondolnám, hogy kellene.

Amúgy az eddigi teljesítményem véda alatt:
Háromszor mentem át véda alatt full piroson (véletlen volt mind a három) ; egyszer pedig lakott területen belül (50-es tábla) kb 90-95-el mentem folyamatosan a védával szemben, majd ezzel a sebességgel sávot váltottam záró vonalon keresztül majd mikor meg előztem a kocsit vissza váltottam a sávot záró vonalon majd haladtam tovább (természetesen ha nem a gyerekkel rohantunk volna korházba akkor nem így közlekedek[emoji16])
Mind ezekért még soha nem kaptam büntetést. Vagy szerencsés voltam, vagy pont rosszak voltak a védák.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Ez mind ok......de sötétedés után is sötét az infravörös kamera,vagyis nem világítanak a pöttyök.;)Ergo nem működik a Véda?

Lehet, h rosszul, de én úgy tudom, h nem működik az összes kapu egyidőben, hanem egyszer itt, egyszer ott van működésben. Értelemszerűen biztos vannak olyan helyek ahol mindig megy de pl az M3 autópályán sokat látok sötétnek, míg Nyíregyen az egyik fő úton folyamatosan látható a piros fény még napközben is. Ugyanígy itt a soproni határátkelőnél is éjjel nappal megy és világít is. Ezek alapján én is úgy gondolom h vannak kikapcsolt állapotban lévők. Hihetetlen infó mennyiség lenne ha az összes háromszáz nem tudom hány Véda egyidőben küldené az adatokat a központba, nem biztos h van ott olyan gép ami megbirkózna vele. De ezek csak az én gondolataim amik lehet h hibásak.
 
Ezt te sem gondoltad komolyan ugye?;):LOL:
A piros pöttyökre nem kell szögben érkezzen fény szerintem.Az vagy világít ,vagy nem:whistle:Erős a gyanúm ,hogy ezek nem működnek errefele

Sajnos nem én ellenőrzöm őket (így nem az én zsebemet üti a lóvé :D ) ezért nem tudhatom a pontos működését, de van egy sanda gyanúm hogyha megkérdeznénk se árulnák el nekünk hogy mi a működési elv :D De igazából én úgy vélem hogy ezek működnek mind, elvégre csak az autósokról tudnak lehúzni évente több tíz milliárdot minden sz*rságért. Én azért szabályosan megyek előtte/alatta/utána egy kicsivel :D (és természetesen mindig szabályosan közlekedem :whistle:)
 
Sajnos nem én ellenőrzöm őket (így nem az én zsebemet üti a lóvé :D ) ezért nem tudhatom a pontos működését, de van egy sanda gyanúm hogyha megkérdeznénk se árulnák el nekünk hogy mi a működési elv :D De igazából én úgy vélem hogy ezek működnek mind, elvégre csak az autósokról tudnak lehúzni évente több tíz milliárdot minden sz*rságért. Én azért szabályosan megyek előtte/alatta/utána egy kicsivel :D (és természetesen mindig szabályosan közlekedem :whistle:)
Félre értés ne legyen,én sem randalírozom alattuk ,rendesen betartom a sebességkorlátozást.Az viszont feltűnt ,hogy nem mindegyikben működik a lézer este.Ennyi
 
Félre értés ne legyen,én sem randalírozom alattuk ,rendesen betartom a sebességkorlátozást.Az viszont feltűnt ,hogy nem mindegyikben működik a lézer este.Ennyi
Van ki fizessen nekik bőven csekkek formájában, nap mint nap látok én is kamerák alatt átszáguldó kamionokat/személyautókat, kicsit furának is tartom hogy a legkisebb bírságért is majdnem egy hetet dolgozok, ha 20al megyek is át alatta, akkor sem fogom odaadni az államnak, másnak meg nem számít alapon nyomjuk csak neki :D
Szekszárdon pl egy mentős ismim mondta (látom bátaszék a lakhelyed) hogy ami van a szőlőhegyi forgó előtti kamera 70/50 sebességkorlátnál, ott igazából egy házi verseny van a mentősök között hogy ki az aki (természetesen szirénával) gyorsabban tud menni az esetekhez. :D Fenntartásokkal kezelem ezt a szöveget mert fogalmam nincs hogy honnan kapnák meg a képeket vagy hogy honnan tudják meg a mért sebességet de ezt mesélte :D Nekem meg az a dolgom hogy elhidjem :D
 
Ez mind ok......de sötétedés után is sötét az infravörös kamera,vagyis nem világítanak a pöttyök.;)Ergo nem működik a Véda?
Nem akarom lelőni a poént, de nem minden kapu VÉDA. A sebesség-ellenőrző kapuknál minden esetben kint kell lenni a figyelmeztető táblának. Ahol ez nincs, ott valószínűleg a kamerákon nem "világít az infra" sem, azaz nem sebesség-ellenőrző kapu.:censored:
 
Nem akarom lelőni a poént, de nem minden kapu VÉDA. A sebesség-ellenőrző kapuknál minden esetben kint kell lenni a figyelmeztető táblának. Ahol ez nincs, ott valószínűleg a kamerákon nem "világít az infra" sem, azaz nem sebesség-ellenőrző kapu.:censored:
No ez érdekes.Mert Szekszárd déli oldalán állandóan világit a lézer,de ott kint is van a Traffic control tábla.Viszont Pörbölynél ahányszor csak arra jártam minden esetben sötét volt a kamera.A táblát viszont ott még nem figyeltem meg,hogy kint van e.Viszont.....ha nem mér sebességet ,akkor vajon mi a jó francnak kell sok csillió forintért oda állitani ?nézze a biztonsági övet???:whistle::facepalm:
 
A traffic control es a radar control ket kulonbozo tabla a traffic control csak forgalomfigyelo nem mer es nem buntet. Amugy a veda sem nez egyelore semmit a sebessegen kivul. Tudja nezni az ovet, telefont, index nelkuli savvaltast stb de ezek nincsenek bekapcsolva.
 
No ez érdekes.Mert Szekszárd déli oldalán állandóan világit a lézer,de ott kint is van a Traffic control tábla.Viszont Pörbölynél ahányszor csak arra jártam minden esetben sötét volt a kamera.A táblát viszont ott még nem figyeltem meg,hogy kint van e.Viszont.....ha nem mér sebességet ,akkor vajon mi a jó francnak kell sok csillió forintért oda állitani ?nézze a biztonsági övet???:whistle::facepalm:

Pörbölynél is kint a tábla, mikor megyek külföldre figyeltem egyszer. Az sebesség mérő. És ahogy mondja danyi kolléga, valamelyik csak forgalomszámláló és az útdíj figyelésére alkalmas a tehergépkocsiknak :)A szeki déli tuti sebesség mérő, pörbölyi is. Viszont az M9-en ami van a híd előtt (azt hiszem de nem vagyok biztos benne) Az csak az útdíjat figyeli meg a hasonló dolgokat. Viszont azt rebesgetik hogy ezek a kamerák is fel vannak készítve a traffizásra és olvastam is olyat hogy hamarosan hivatalosan is mérni fognak azok is már.
 
Back
Oldal tetejére