• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automatikus víz pótlás

beo1329

Kertész szaki
Sziasztok,

Jelenleg az akvárium olyan helyen van, ahol a hőmérséklet 30C fölé is megy (emelet). Használok vízhűtést és így 26 C-on tudom tartani a hőmérsékletet, de ugye az elpárolgott víz mennyisége megnő...

Van valamilyen módszer arra, hogy pótoljuk a vizet?

Két megoldás van:

1. növénytáp adagoló használata és beállítani egy adott vízmennyiségre, a gond az, hogy a párolgás nem egyenletes...
2. Van két vízszenzor, egy az akváriumbn, másik víztartályban, pumpa , elektronika és ez teljesen automatikus...

Kit mit használ, illetve honnan lehet beszerezni elérhető áron?

Tamás
 
Igaz, hogy már nem aktuális, bár ismét jön a jó idő. Arra gondoltam, az "automatikus" csirkeitató példáját követve meg lehet csinálni. Kell egy nem horpadós flakon (értsd:merev falú) , 2db cső. Flakon vízzel feltölt, akváriumnál magasabban elhelyez, aljából cső a vízszint alá, tetejéből cső a vízszint kívánt mértékéig. A flakon természetesen zárt. Ki is próbálom, ha jó teszek fel képet mert ez így nem biztos hogy érthető.
 
Igaz, hogy már nem aktuális, bár ismét jön a jó idő.
Ez mindig aktuális, mert nyitott akváriumnál télen nyáron van párolgás. Sőt nyáron van igazán, ha ventilátorra próbálod hűteni a vizet;) Ami elődleges probléma lesz szerintem (már ha annak számítjuk :)), hogy amint belenyúlsz az akváriumba, és megmozdul a vízfelszín , máris beindul a szerkezet. Illetve ezek a megoldások inkább kis akváriumhoz jók. Nekem a 243-asban napi 2-3 liter simán elpárolog.
 
Ez mindig aktuális, mert nyitott akváriumnál télen nyáron van párolgás. Sőt nyáron van igazán, ha ventilátorra próbálod hűteni a vizet;) Ami elődleges probléma lesz szerintem (már ha annak számítjuk :)), hogy amint belenyúlsz az akváriumba, és megmozdul a vízfelszín , máris beindul a szerkezet. Illetve ezek a megoldások inkább kis akváriumhoz jók. Nekem a 243-asban napi 2-3 liter simán elpárolog.
Igen, ez főként kisebb medencékhez jó, bár ha 20 literes kannát teszel a polcra mellé :) akkor működik... :D A belenyúlás szerintem nem túl veszélyes, az aktuális vízszint biztos megemelkedik kicsit, de néhány mm után már nem változik. Úgysem peremig töltjük a kübliket. Most már mindenképpen letesztelem a dolgot egy befőttes üvegben.
 
Igen, ez főként kisebb medencékhez jó, bár ha 20 literes kannát teszel a polcra mellé :) akkor működik... :D A belenyúlás szerintem nem túl veszélyes, az aktuális vízszint biztos megemelkedik kicsit, de néhány mm után már nem változik. Úgysem peremig töltjük a kübliket. Most már mindenképpen letesztelem a dolgot egy befőttes üvegben.
Nekem egy 120 literes hordó van a falon hozzá ;)
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...50787_5a3e76c5b61d2d8ed762ec0bd18ee899_xl.jpg
Vízutántöltés nálam úszókapcsolós, és elektronikusan vezérelt, de csak este 8-kor tölt rá ha szükséges, vagy ha én gombbal elindítom. Viszont erre az úszókapcsolóra rá volt programozva egy ADA Vuppa-hoz hasonló, olyan felszínleszívó ami nem követi a vízszintet úgy mint az Eheim 350, ezéért alacsonyabb szinten lekapcsolta. Így egy vízbenyúláskor, amíg hullámzott a vízfelszín, addig ki-be kapcsolgatott a skimmer
Legnagyobb poén az volt, mikor az áramoltató is rá volt kötve a kapcsolóra, és egy ilyen matatás eredményekét olyan klassz hullámgenerátort sikerült beüzemelnem, hogy öröm volt nézni (korábban akartam, két szemben lévő áramoltatóval, naná, hogy akkor nem jött össze)
A hullámgenerátor :) kiikattásásra kénytelen voltam, egy kis késeltetést programozni a kapcsolóra, vagyis nem kapcsol le azonnal, van 10 másodperc késése, és a vízutántöltésnél is ennyivel túltölti a kapcsolót, pont azért, hogy ne a kapcsolási határon legyen
 
Back
Oldal tetejére