• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata tápadagoló

pataslo

Új regisztrált
Sziasztok,

Van valakinek automata tápadagolója? Vélemények róla?
Hogy lehet rajta a mennyiséget állítani?
GA mikro.makrót összeöntöm benne és kész?
 
pataslo said:
Sziasztok,

Van valakinek automata tápadagolója? Vélemények róla?
Hogy lehet rajta a mennyiséget állítani?
GA mikro.makrót összeöntöm benne és kész?

épp a minap szereltük egy ügyfélnél az aqua medic sp 3000-et. itt fix mennyiséget szállít a szerkezet percenként.
az időkapcsolóval tudsz játszani mennyit adagoljon. mondjuk naponta bekapcsolod 1 percre.
 
-Annak idején mikor nyílméregbrekijeim voltak az öntözőhöz emlékszem, nem találtam időkapcsoló órát 1 perc alatti időzítési lehetőséggel, így kénytelen voltam egy időkapcsoló automatát dobozba szerelni és azt vezérelni időkapcsolóval. Macera. Szóval ha tudtok kész valamit, jöhetne egy tipp.
 
Senki nem használ dózispumpát ?
Találtam egy olcsó megoldást: Tom Aquatics Aqua-Lifter Dosing Pump. Ismeri valaki?
Aquamedic dózis pumpákkal nem vagyok megelégedve, amellett hogy drága, sok rá a panasz.
Alternatíva lehet még (a nem akvarisztikai célra gyártott) perisztaltikus pumpa (pl. vegyszeradagoló), esetleg ezzel próbálkozott valaki?
Akinek van ezzel tapasztalata, hogy mit érdemes venni kérem ossza meg ;)
 
Zbacsi said:
Találtam egy olcsó megoldást: Tom Aquatics Aqua-Lifter Dosing Pump. Ismeri valaki?
Ezt én is néztem, de nem találtam olyan helyet, ahonnan normális áron elküldenék. Általában kétszer annyiba kerül a posta mint maga a termék.
 
Sziasztok!

Egyre inkább hajlok arra, hogy automatizálom a tápozásomat dózispumpával. A gond csak az, hogy pl. az Aqua Medic 1500-as (tehát a legkisebb teljesítményű) dózispumpája is minimum 25 ml-t adagol percenként, olyan időkapcsolóval pedig nem találkoztam, amit 1 percnél rövidebb intervallumra lehet állítani. Nekem speciel olyan 12 ml környékén lenne az ideális. Megoldásnak egyelőre csak az jutott eszembe, hogy csak kétnaponta tápozok, 25 ml-t, és akkor rendben lenne a dolog. Ezzel csak az a probléma, hogyha adott esetben el kell térnem ettől, és nagyobb (vagy kisebb) mennyiséget kell tápoznom néhány ml-rel, akkor azt már képtelen lesz kezelni a rendszer.

Mi lehet a megoldás?

Eszembe jutott még a GA táp hígítása desztvízzel. Lehet hígítani a tápot?
 
Ügyfélnél is alkalmaztunk ilyen pumpát. viewtopic.php?f=11&t=855
A vége az lett hogy spec időkapcsoló lett bekötve ami pöpecül adagol ilyen mennyiséget is. Sajnos ahogy írtad a hagyományos időkapcsolók nem tudnak ilyen rövid időket kezelni.

Így higítás nélkül is megoldható.

Erről Nigro tudna bővebben mesélni hogyan sikerült megoldani.
 
Hátha esetleg aktuális még a téma.
Induló növényesembe én is tervezek automata növénytáp adagolást, mivel nem fogok tudni rendszert vinni az tápozásba.

Talán a legegyszerűbb módja a dózispumpa vezérlésének, ha veszünk egy normál időkapcsolót, ami teljesen mind1 milyen, plusz mellé egy villamossági boltban kapható univerzális időrelét (kb. 5e Ft).
Ezek az időrelék általában 0,1s-tól 24h-ig állíthatók.
Én úgy oldanám meg hogy az időrelét az időkapcsoló indítaná, ami a tápfeszültséget annyi ideig hagyná a kimeneten ameddig a dózispumpa be nem adagolta a kívánt mennyiséget.

Egyébként ha már itt tartunk, a növénytápok simán összekeverhetőek a kívánt arányba? Mert ez lenne a legegyszerűbb, hogy egy edényből adagolni egyszerre, nem pedig több pumpával különböző mennyiséget.
 
HoZee said:
Hátha esetleg aktuális még a téma.
Induló növényesembe én is tervezek automata növénytáp adagolást, mivel nem fogok tudni rendszert vinni az tápozásba.

Talán a legegyszerűbb módja a dózispumpa vezérlésének, ha veszünk egy normál időkapcsolót, ami teljesen mind1 milyen, plusz mellé egy villamossági boltban kapható univerzális időrelét (kb. 5e Ft).
Ezek az időrelék általában 0,1s-tól 24h-ig állíthatók.
Én úgy oldanám meg hogy az időrelét az időkapcsoló indítaná, ami a tápfeszültséget annyi ideig hagyná a kimeneten ameddig a dózispumpa be nem adagolta a kívánt mennyiséget.

Egyébként ha már itt tartunk, a növénytápok simán összekeverhetőek a kívánt arányba? Mert ez lenne a legegyszerűbb, hogy egy edényből adagolni egyszerre, nem pedig több pumpával különböző mennyiséget.

NEM :idea: A Micro és Macro nem véletlenül van külön flakonban. Tehát legalább 2 ha Carbot is adagolsz 3 pumpa kell.
Javítsatok ki ha rosszul tudom
 
Nem tanácsos összekeverni a tápokat.Kell valami adalék hozzá,de ez elég körülményes.Talán erről Keymekert kérdezd.Csak makrokat lehet,ha te keverd be őket.
 
Ó, hát ez így ebben a formában azt hiszem egy picit meg fogja drágítani a projektet.
Hát ennek a 3 pumpának az árán már fel is vehetek valakit hogy adagolja nekem a tápot. :)

Egyébként kitaláltam egy ennél sokkal jobbat.
Szerzek egy infúzióállványt, ráakasztom a 3db tápot, meg teszek be 3 mágnesszelepet, és csepegtetős módszerrel adagolom.
Csak le kell mérni, hogy mennyi idő alatt csepeg le a kívánt mennyiség és addig nyitva tartani a szelepeket. :)
 
Úgy látom ez az ötlet nem csak nekem jutott eszembe, pedig esküszöm nem láttam még sehol.
 
Sziasztok

Meg szeretném kérdezni tőletek hogy mi a véleményetek a
Marine Magic aquarium dosing pumpáról

$%28KGrHqEOKjUE3B,zI6T8BN39WS%2103Q%7E%7E_1.JPG



Elöre is köszönöm.
 
Nem,egyiket sem kell

Tudom, hogy nem kell, nem is erre irányul igazából a kérdésem. Tervezünk egy automata tápadagolót, és a néhány ml mérésével adódhatnak nehézségeink. Míg ha felhígítom a tápot, akkor pl 10x annyit kell mérni, és ott már néhány ml eltérés nem okoz akkora tápanyag eltérést.
 
Tudom, hogy nem kell, nem is erre irányul igazából a kérdésem. Tervezünk egy automata tápadagolót, és a néhány ml mérésével adódhatnak nehézségeink. Míg ha felhígítom a tápot, akkor pl 10x annyit kell mérni, és ott már néhány ml eltérés nem okoz akkora tápanyag eltérést.
Micro macrot biztos lehet. A carbot viszont nem tudom biztosra de szerintem azt is lehet.
 
Back
Oldal tetejére