• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata tápadagoló

Hali!
Szinte biztos (95%), hogy a tápegység transzformátora adja a hangot. Nincs jól imprernálva a tekercs, vagy a vasmag nincs jól összeragasztva. Kisebb a valószínűsége, hogy az egyik kondenzátor cicereg. A te szempontodból szerintem mindegy, javítani úgysem tudod, vagy nem érdmes. Azért ad ilyen szirénázó hangot, mert a terhelés változik, ahogy a motor forog. Ezt a terhelésváltozást akarja folyamatosan kompenzálni a szabályzás, ami végül is ilyen modulált sípolást eredményez.
Ettől nem fog tönkremenni se a tápegység, se a készülék, csak zavaró (lehet). Egyet tudsz csinálni: visszaviszed. Az a valószínűbb, hogy ez típushiba. Naponta legyártanak 10 ezer tök egyforma darabot...

A nick név elé tett kukac szerintem nem működik, legalábbis én nem kaptam értesítést a megszólításról...

Köszönöm szépen a magyarázatot. Ebben az esetben nincs értelme kibányászni az egész cuccot a szekrényből. Vagy így kell használnom, vagy keresni egy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező tápegységet és használni azzal.
 
Hello
Használtok e visszafolyás gátlót az Ati tápadagolónál?
Nekem pumpafejben a kínai másolata van 4/2-es csövezéssel. Az eredeti csöve valamivel vékonyabb falú volt, az visszaengedte a tápot, de ezzel már nem, így nem is használok visszafolyásgátlót. Igaz a réginél se volt, ott simán ráidőzítettem annyit amennyi a csöfeltöltéshez kellett.
 
Sziasztok!
Szereztem egy új JEBAO DP-4 automata tápsó adagolót. Mindenkinél a szekrényben van az akvárium alatt? Kicsit nagynak érzem a tartandó vízoszlopot, mégha csekély mennyiségű is a vékony cső miatt. Pontosan adagol ilyen távolságban?
 
Sziasztok!
Szereztem egy új JEBAO DP-4 automata tápsó adagolót. Mindenkinél a szekrényben van az akvárium alatt? Kicsit nagynak érzem a tartandó vízoszlopot, mégha csekély mennyiségű is a vékony cső miatt. Pontosan adagol ilyen távolságban?
megtudod miután lemérted hogy pontossan adagol e! igy a legegyszerübb! nálam a szekrényben van igaz nem Jebao de pontossan adagol! igaz néha nem árt ránézni! kontrollálni!
 
Sziasztok!
Szereztem egy új JEBAO DP-4 automata tápsó adagolót. Mindenkinél a szekrényben van az akvárium alatt? Kicsit nagynak érzem a tartandó vízoszlopot, mégha csekély mennyiségű is a vékony cső miatt. Pontosan adagol ilyen távolságban?
Nem tudom, ez a típus mekkora nyomást tud előállítani, de 1-2 bar-t biztosan. Ehhez képest, nálad 0,1-0,15 bar nyomásra van szükség. Tehát, még a pincéből is feltudja nyomni a löttyöt.
A youtube-on van egy video a hiteleítéséről, ha nem vagy biztos a mennyiségben.
 
Sziasztok!

Egy Jebao DP-4-es automata tápadagolót használok.
Sajnos mostanában az adagolások között körülbelül 5cm hosszan a csőben visszafolyik a tápsó. Visszafolyásgátló minden cső esetén használatban van.
Legjobb tudomásom szerint @Victor a szilikon csövek cseréjével oldotta meg ugyanezt a problémát.
Pontosan milyen csőre van szükség? Nem tesz kárt az adagolóban, hogy a szélesebb cső falvastagság miatt nehezebb összenyomni a csövet?
 
Sziasztok!

Egy Jebao DP-4-es automata tápadagolót használok.
Sajnos mostanában az adagolások között körülbelül 5cm hosszan a csőben visszafolyik a tápsó. Visszafolyásgátló minden cső esetén használatban van.
Legjobb tudomásom szerint @Victor a szilikon csövek cseréjével oldotta meg ugyanezt a problémát.
Pontosan milyen csőre van szükség? Nem tesz kárt az adagolóban, hogy a szélesebb cső falvastagság miatt nehezebb összenyomni a csövet?
Szia!

Nem vettem észre, hogy bármi káros hatása lenne. Igaz szerintem itt tized milliméterekben lehet(ne) mérni különbséget. Ami most van benne, az 4/2mm-es, amivel küldték az meg kicsit nagyobb furatú lehetett. Visszanéztem, én majdnem napra pontosan 8 éve jöttek meg ezek a pumpák Kínából, ezalatt kis kihagyással de napi használatban mennek, most 8, de volt, hogy 16ml/nappal. Műanyag elemek még mind az eredetiek, csak ezt a kis szilikoncső szakaszt kell időnként cserélni, mert idővel elfárad és meglapul..
 
Sziasztok,nemrég vettem egy dózis pumpát jebao3.4 típus. Észrevettem hogy a pumpa után közvetlen a nyomó ágon levegő lesz benne amit szépen tol maga elött. Így lesz olyan adag aminek a nagyrésze csak levegő. Hogy tudom kiküszöbölni ezt? Minden cső rendesen a helyén van.
 
Sziasztok!

Van esetleg valakinek cserecsöve 3 dózispumpához? Amit sikerült szereznem, annak vékony a fala és így nem működik igazán. Egy kis duct tape-el megjavítottam, de azért ez így nem tökéletes.
Esetleg hol lehet beszerezni?

Köszi,
István
 
Sziasztok!

Van esetleg valakinek cserecsöve 3 dózispumpához? Amit sikerült szereznem, annak vékony a fala és így nem működik igazán. Egy kis duct tape-el megjavítottam, de azért ez így nem tökéletes.
Esetleg hol lehet beszerezni?

Köszi,
István
Bondexnel rendelhetsz szilikoncsovet, de tudnod kell az adatait (atmero, falvastagsag). Meg az is lehet van naluk raktaron.
 
Bondexnel rendelhetsz szilikoncsovet, de tudnod kell az adatait (atmero, falvastagsag). Meg az is lehet van naluk raktaron.
Köszi, őket nem ismertem. Már csak a méret kéne, mert sajnos cső nélkül vettem annó a pumpákat használtan. Van ebben valami standard méret?
 
Köszi, őket nem ismertem. Már csak a méret kéne, mert sajnos cső nélkül vettem annó a pumpákat használtan. Van ebben valami standard méret?
Ha gondolod nekem van egy négy fejes, új jebao tápadagolóm, ami vezérlés nélküli. Azaz csak a pumpák és motorok, csövekkel.
 
Back
Oldal tetejére