• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata tápadagoló

Igen! Én ilyent használok, csak nekem az egyik fórumtárs vette, és postázta.
Pumpafejbe kell, vagy onnan az akváriumba? Igaz mindkettőre jó.
pumpafejtől az akváriumba. Miért jó a szűkebb keresztmetszet? :)
 
pumpafejtől az akváriumba. Miért jó a szűkebb keresztmetszet? :)
Nagyon nagy előnye talán nincs, de szerintem jobb ha kevesebb táp van a csőben. Magában a pumpafejben is ez a méret van, sőt nekem a gyári csöve még vékonyabb falvastagságú is volt amit a görgők rendesen össze se tudtak nyomni, így visszafolyt a táp amint megállt a pumpa. Ezzel ilyen gondom már nincs :)
 
Igen! Én ilyent használok, csak nekem az egyik fórumtárs vette, és postázta.
Pumpafejbe kell, vagy onnan az akváriumba? Igaz mindkettőre jó.
Szia Viktor!
Korábban mintha írtál volna arról, hogy 1,5x4 mm-es csővel is próbáltad.
Melyik a jobb 1,5-es vagy a 2x4 mm-es?
 
Szia Viktor!
Korábban mintha írtál volna arról, hogy 1,5x4 mm-es csővel is próbáltad.
Melyik a jobb 1,5-es vagy a 2x4 mm-es?
Szia!
Szerintem az 1,5mm-es furatút nem próbáltam, csak talán próba kép azt is vettem, de ha jól emlékszem akkor túl merevnek, nehezen összenyomhatónak ítéltem, és nem akartam, hogy a pumpa görgői, vagy szerkezete esetleg eltörjön. a 4/2-es viszont jobb mint amivel küldték Kínából még 2012 márciusában.
https://akvakertesz.hu/threads/diy-tapoldat-adagolo.297/page-5#post-66841
A gyárija kicsit vékonyabb falú 3,6-os külső átmérővel rendelkezett , érezhetően puhább is volt, de olyant sehol nem sikerült beszereznem, viszont az vissza is engedte a tápot. Ez viszont egyáltalán nem.
 
A visszafolyásgátló és a pumpa feje is tönkrement egyszerre? Gondolom megnézted azóta!?
Én a biztonság kedvéért mindegyik csőre kettő visszafolyásgátlót raktam. Egyet a pumpához, egyet közvetlen oda ahol a szűrő csövéhez csatlakozik. ( nekem nem az aksiba van belevezetve hanem a szűrő csövébe)
Hello,
Nemsokára érkezik a pumpám, és agyalok a csövek akvába vezetésén, kicsit bajos nálam a dolog. Ezért nagyon jó ötletet adtál, a szűrő csövébe vezetéssel. Elárulod, megmutatod, hogy oldottad meg ezt?
Köszi előre is!
 
Nagyon jó megoldás lett. Most készül az én tápoldat adagolom: igaz addig még nem jutottam el hogy hogyan oldjam meg a csövezést...de nagyon jó ötletet adtál nekem is. Esetleg egy osztógyűjtő is jó lenne szerintem erre.
 
Szia,

Ez igen jónak tűnik...
Véletlenül nincs még egy ilyened pluszban? Megvenném szívesen! :)
Csak egy lett csinálva. De ezt egy lakatos gyors összedobja neked ;)
Vagy marad a műanyag T elosztó. Az nem olyan szép látvány és több a hiba lehetőség is, hogy folyjon valahol.
 
Igaz nem táp hanem CO2, de én simán kétkomponensű ragasztóval ragasztottam be egy darab levegőcsövet, egy 16/22-esbe. Hónapok óta gond nélkül működik
 

Attachments

  • IMG_20180114_204503.jpg
    IMG_20180114_204503.jpg
    96.1 KB · Megtekintések: 23
Sziasztok,
Nemrégiben lettem boldog tulajdonosa egy ATI DP-6 dózispumpának és valami furcsaságra lettem figyelmes. Először azt gondoltam hogy szivárog a CO2, de nem. Aztán hogy biztos egy szirénázó autó halad el messze és azt hallom, de nem... Ma kikapcsoltam minden zajkeltőt módszeresen és az ATI DP-6 tápja szirénázik alig hallhatóan. Csak akkor venni észre ha csend van és közelről fülelek. Szerencsére nem zavaró, a szűrő elnyomja többnyire és a csukott szekrényajtó is segít, de nem tudom hogy ez egészséges-e, vagy esetleg hibás és tönkre is teheti később a tápadagolót. Csak akkor van hangja ha terhelés alatt van, ha a másik felét bedugom a tápadagolóba (nem adagol közben), de a hang határozottan a tápegységből jön. Fel is vettem.
Találkozott már valaki ilyennel?
 

Attachments

  • ati dp-6 adapter terhelés alatt.zip
    183.4 KB · Megtekintések: 9
Sziasztok,
Nemrégiben lettem boldog tulajdonosa egy ATI DP-6 dózispumpának és valami furcsaságra lettem figyelmes. Először azt gondoltam hogy szivárog a CO2, de nem. Aztán hogy biztos egy szirénázó autó halad el messze és azt hallom, de nem... Ma kikapcsoltam minden zajkeltőt módszeresen és az ATI DP-6 tápja szirénázik alig hallhatóan. Csak akkor venni észre ha csend van és közelről fülelek. Szerencsére nem zavaró, a szűrő elnyomja többnyire és a csukott szekrényajtó is segít, de nem tudom hogy ez egészséges-e, vagy esetleg hibás és tönkre is teheti később a tápadagolót. Csak akkor van hangja ha terhelés alatt van, ha a másik felét bedugom a tápadagolóba (nem adagol közben), de a hang határozottan a tápegységből jön. Fel is vettem.
Találkozott már valaki ilyennel?
hmm az enyémnek nincs is tápja!
 
Akkor mit dugsz a konnektorba? Bár lehet adapternek is hívni, lehet ez jobb szó rá ;)
nálam azt dugvillának hívják, adapter, táp nálam mást jelent valami ilyesmit! de nekem csak kábel meg dugvilla van!
 

Attachments

  • 12V-5A-tapegyseg-halozati-adapter.jpg
    12V-5A-tapegyseg-halozati-adapter.jpg
    73.2 KB · Megtekintések: 24
nálam azt dugvillának hívják, adapter, táp nálam mást jelent valami ilyesmit! de nekem csak kábel meg dugvilla van!

Ja értem mire gondolsz. Nekem más széria ezek szerint. A dugvilla és a hálózati tápegység/adapter egyben van és ebből jön a hang. Neked akkor lehet magában a fejegységben van ami nekem a dugvillán. Elnézést ha pongyonlán fogalmaztam.
IMG_20180227_201833.jpg
 
Ja értem mire gondolsz. Nekem más széria ezek szerint. A dugvilla és a hálózati tápegység/adapter egyben van és ebből jön a hang. Neked akkor lehet magában a fejegységben van ami nekem a dugvillán. Elnézést ha pongyonlán fogalmaztam.
View attachment 50182
lehetséges bár ebben nem vagyok kompetens.. @elektrorudi lehet többet konyít a dologhoz!(y)
a lényeg hogy hangtalan, a tiedével hipnotizálni lehet.. azért a helyedben megpróbálkoznék egy másik darabbal, vagy próbáltad már forgatni a konektorba! ha faliban van bedugva'?! lefeléáll felfeléáll!?:cat:
 
lehetséges bár ebben nem vagyok kompetens.. @elektrorudi lehet többet konyít a dologhoz!(y)
a lényeg hogy hangtalan, a tiedével hipnotizálni lehet.. azért a helyedben megpróbálkoznék egy másik darabbal, vagy próbáltad már forgatni a konektorba! ha faliban van bedugva'?! lefeléáll felfeléáll!?:cat:

Annyira nem hangos ám. Hipnotizálni :) ez tetszik. Forgatni próbáltam, semmi változás. Hát garisnak garis, úgy másfél hetes. Kb olyan a hangja mintha kondenzátor vagy fázisszabályzó terén lenne gond vagy miaszösz, de ezek általában ciceregni szoktak, ilyen sziránázással eddig nem találkoztam. Aztán meglehet hogy mind ilyen, erre lennék kíváncsi mielőtt garis ügybe kezdenék. Ha ezek ilyenek, akkor elfogadom, tényleg csak akkor zavaró ha minden mást kikapcsolok és kinyitom az akvárium alatti szekrény ajtaját.
 
lehetséges bár ebben nem vagyok kompetens.. @elektrorudi lehet többet konyít a dologhoz!(y)
a lényeg hogy hangtalan, a tiedével hipnotizálni lehet.. azért a helyedben megpróbálkoznék egy másik darabbal, vagy próbáltad már forgatni a konektorba! ha faliban van bedugva'?! lefeléáll felfeléáll!?:cat:
Hali!
Szinte biztos (95%), hogy a tápegység transzformátora adja a hangot. Nincs jól imprernálva a tekercs, vagy a vasmag nincs jól összeragasztva. Kisebb a valószínűsége, hogy az egyik kondenzátor cicereg. A te szempontodból szerintem mindegy, javítani úgysem tudod, vagy nem érdmes. Azért ad ilyen szirénázó hangot, mert a terhelés változik, ahogy a motor forog. Ezt a terhelésváltozást akarja folyamatosan kompenzálni a szabályzás, ami végül is ilyen modulált sípolást eredményez.
Ettől nem fog tönkremenni se a tápegység, se a készülék, csak zavaró (lehet). Egyet tudsz csinálni: visszaviszed. Az a valószínűbb, hogy ez típushiba. Naponta legyártanak 10 ezer tök egyforma darabot...

A nick név elé tett kukac szerintem nem működik, legalábbis én nem kaptam értesítést a megszólításról...
 
Back
Oldal tetejére